Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze sprzęgłem... ciąg dalszy.....


Michu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już pisałem o dziwnych odgłosach przy wciskaniu sprzegła. Dzisiaj dodatkowo zauważyłem, że na jałowym biegu dochdzą jakieś dziwne metaliczne odgłosy z podwozia. Myślałem, że to broi silnik. Okazuje się, że po wciśnięciu sprzęgła wszystko cichnie i jest OK. Myślicie, że nadszedł czas na wymianę sprzęgła - myślę o komplecie oczywiście - i czy taka wymiana wpłynie na poprawę płynności przy zmianie biegu??? Obecnie przy każdej zmianie biegu czuć lekkie szarpnięcie.

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

:mrgreen:

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego opisu wychodzi na jedno : padnięte tłumiki drgań skrętnych tarczy sprzęgła a po ludzku te sprężynki w tarczy sprzęgła. Niestety tarcza do wymiany a mając na stole proponuje zmienić kompletne sprzęgło z dociskiem i łożyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Dzięki za info. Znajomy straszył mnie. że to mogą być jakieś łożyska w skrzyni biegów. Mam nadzieje, że po wymianie sprzęgła wszystko wróci do normy.

 

Proszę nie cytować 1:1 postu, na który się odpowiada bezpośrednio pod nim :!: - Prezes

 

[ Dodano: 2007-03-08, 10:45 ]

Ok, poprawie się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Wydaje mi sie ze mam podobne objawy jak kolega powyzej, tzn czuc luz podczas zmiany biegów(niszczy to komfor jazdy), co dla mnie osobiscie jest bardzo denerwujace, szczegolnie z 1 na 2 no i mam wrazenie ze luz ten sie powieksza, a poduszki sa dobre, no i sprzeglo jest krótkie i ostro "bierze", Przy ruszaniu pare milimetrow ruchu sprzeglem robi wielka roznice (a mam odniesienie do sprzegla w Hondzie Civic '96 i Fordzie Escorcie '91) a jestem przekonany ze powinno byc "dluższe". Przy ruszaniu wyglada to tak ze jest pewien ustalony punkt w ktorym sprzeglo zaczyna brac no i zatrzymuje sprzeglo w tym polozeniu zeby samochod ruszyl i jak juz ruszy to puszczam dalej

 

No i chcialem sie dowiedziec czy to faktycznie przyczyna bylo u kolego sprzeglo czy moze cos innego, no i czy sie poprawilo, bo wymiana sprzegla to jednak kosztowna i pracochlonna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!