Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic 2000r - woda na podłodze przy


Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: Woda zbiera się wyłacznie w czasie jazdy po mokrej nawierzchni. Gdy stoi na deszczu, czy w myjni - spoko nic się nie dzieje. Od spodu nie ma żadnych dziur (za wyjatkiem oryginalnych) - auto dokładnie obejrzane na podnośniku. W grę nie wchodza przyczyny opisane w http://www.francuskie.pl/francuskie/module...;highlight=woda

Pomóżcie bo utonę (po trasie 400km ręcznikiem wybrałem 10 l wody).

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tam sie leje i ścieka po słupku tam gdzie jest pas...

 

Spróbuj test laniem wody w relingi. Jeśli to będzie to trzeba będzie jakoś silikonem uszczelnić.

 

To tylko takie moje przypuszczenie... Ale u mnie przy ostatnich śrubkach właśnie przeciekało. Wsadziłem trochę silikonu i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

Nie wydaje mi się to prawdopodobne w tym przypadku - ani przy myciu ani przy postoju na deszczu nic się nie dzieje.

 

Proszę nie cytować 1:1 postu jeśli odpowiada się bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[CIACH!!!]

[nie cytujemy całości postu pod którym bezpośrednio odpowiadamy, ostatnie ostrzeżenie] -Robak

 

10 litrów na podłodze po podróży ??? :-/

Sprawdź, czy masz drożne wszystkie otwory odpływowe w podwoziu i

czy masz taki korek gumowy śr. ok. 5cm w podłużnicy za przednim lewym kołem.

Jeśli to nie pomoże, to może twoje auto miało lekki dzwonek lewym przodem

i coś schrzanili z łączeniem blach pod lewym błotnikiem na ścianie kabiny => wizyta u blacharza :cry:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sam nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem... woda pod nogi kierowcy dostac może sie przez próg.Dokładnie to jest tak : tylne nadkole ,jego przednia cześc (zupełnie na zewnatrz - widzimy to czasami na parkingach podziwiając inne megi ;-) ) wiadomo meganki tam łatwo koroduja a że tam są zgrzewy nadwozia to poprostu robi sie szczelina i tamtedy dostaje sie woda do progu.Przy hamowaniu siła bezwładności woda płynie aż na poczatek progu i stamtąd poprzez otwory technologiczne w ktore wtykane sa uchwyty mocujace wiązki elektryczne (u mnie lało się przez te otworki ktore są pod duzym czarnym plastikiem trzymającym głowna wiazke biegnącą po wew. stronie progu-aby dostac sie do niego wystarczy zdjąc szary plastik z progu) Żeby to sprawdzic wystarczy pod dobrym deszczu mocno zahamowac i słuchac czy chlupocze woda w progu.... Acha faktycznie są to wielkie ilosci wody ja wybrałem chyba z kilka litrów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu wykładziny okazało się i porównaniu z innym Scenic'iem (kolegi) okazało się, że uszkodzona jest zaślepka (ok. 5cm średnicy) w podłodze przed lewym tylnym fotelem (prawdopodobnie została wypchnięta łapą podnośnika przy wymianie kół na letnie.

 

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Scenic 1998

 

Jeszcze jedna przyczyna wody w nogach pasażera

 

niedrożny kanał odprowadzający wodę z szyberdachu.

Przelewa się i za tapicerką leci w dół słupkami i gromadzi sie w nogach.

 

W moim przypadku w nogach pasażera, ale ponieważ odpływy są 2 to zapewne możliwy jest przypadek zaciekania w stronę kierowcy.

 

Aby sprawdzić wystarczy wlać wodę w ten kanał. Jeżeli nie wycieknie za przednim nadkolem to zatkane.

Pomogło przedmuchanie sprężonym powietrzem, ale próbowałem również przepchać drutem około 2m.

Ale suszenie i tak będzie mozolne szczególnie gąbki pod kokpitem /za dużo chyba zabawy z wyciąganiem/ a gąbka pod nogami wyciąga się łatwo i schnie szybko. Nie wykręcałem progów ani siedzenia. Tylko maskowanie nawiewów na nogi.

<a href=rysunek1fs2.th.jpg' alt='rysunek1fs2.th.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Jeżeli nie wycieknie za przednim nadkolem to zatkane.

 

Mozna prosić o zdjęcie lub schemat albo opis gdzie dokładnie ma się ta woda wylewać?

Nie moge znaleźć odpływu, a do rurki z drugiej strony mogę sie dostac tylko rozbierając podsufitkę.

 

Dodam jeszcze. Rozebrałem podsufitkę i rzeczywiście u mnie odpływ zatkany. Próbowałem wyczyścić drutem, ale zatrzymuje się w jednym miejscu i ani rusz. Za nadkolem jest jeden odpływ, ale to ten z komory akumulatora. Odpływu z szyberdachu nie widać, nawet wlałem trochę wody do rurki i patrzyłem gdzie leci ale nigdzie nie wyleciało pomimo, że jak w nią dmucham, to słychać, że gdzieś powietrze wylatuje. Ale gdzie? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich! Posiadam Megi I i dziś odkurzając auto po wcześniejszej wizycie na myjni wyciągam dywanik pasażera i podłoga dość mocno mokra, postanowiłem wyciągnąć wykładzine i ta pianka była zalana na maxa. I teraz pytanko skąd ta woda??? schowek suchy, pod schowkiem podloga sucha, zalane bylo centralnie na srodku dywanika. Jak ta woda mogła sie tam dostać POMOCY!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!