Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żywotność żarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam megi II faza II z soczewkowymi reflektorami. Średnio żarówka żyje 6 miesięcy. Jak u was z częstotliwością wymiany żarówek. Jeszcze w żadnym autku nie wymieniałem tak często żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, zły dzień mam :-(

 

Poprawione:

Używając opcji automatycznego włączania świateł przy odpalaniu silnika,

żarówki może dostają mocniejszy impuls "równolegle" z rozruchu. Wtedy to powoduje ich częstsze przepalanie. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy cenie 75 zł plus wymiana 50 zł, jest to jeden z droższych elementów w tym modelu.

Przyznam szczerze, poprzednia megi miała też H7 w reflektorach i przez dwa lata wymieniłem tylko raz obie żarówki. Chyba trzeba rzeczywiście wyłączyc opcję świateł skandynawskich i zobaczyć po zmianie na ile wystarczą zarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie ceny?

Na stacji paliw awaryjnie kupowałem H7 Tungsram za 25zł - przejechała już 15k w pół roku i sam jestem ciekaw ile jeszcze wytrzyma. Wymienić też można samemu - tyko pierwszy raz jest tak trudny jak opowiadają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem przez aukcję NighBreaker Osram i po wymianie szczeliła mi po 7 (słownie : siedmiu ) dniach , więc już dziękuję za taką żywotność , może wpuścił mnie sprzedający , ale zarzekał się , że to nówka . Druga działa mi już trzeci tydzień , więc postęp jest ;)

Zamierzam teraz kupić żarówki przedłużonej żywotności . Czy muszą mieć filtr UV do soczewek ? Zakładam że jakieś tanie 100W raczej wypalą soczewkę , więc nie będę ryzykował . Waham się pomiędzy Osram Ultra Live a Hella Long Live ( różnica w cenie prawie dwukrotna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z tego co wiem.. Znajomy ma Renault Megane II i też ma reflektory soczewkowe.. Pracował w ASO... Chłopaki z serwisu wymienili mu zarówke, ona po miesiacu wysiadła.. Zapytał ich co jest grane, a oni odparli ze sa dwa typy zarowek u nich.. takie zwykle co wytrzymaja góra miesiąc i takie już lepsze co pochodzą wiele dłużej, które się montuje za większa opłata... Myślę, iż warto o to zapytać w ASO... Przecież oni zarabiają na wymianie żarówki... Z tego co pisze na stronie ( http://local.renault.pl/cennik_uslug/?wersja_rok ) to za wymiane przednich wycieraczek biorą 120 - 180 zł ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!