Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki do przodu


Azagoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić orginalne przednie głośniki Philipsa na inne głośniki(np. Boschmann). Jakie tam wsadzić 13 cali a może zmieszczą sie 16 cali. i co z orginalnymi tweeterami zrobić. Czy w drzwi włożyć trójdrożne głośniki czy tylko basowe i zostawić orginalne tweetery. W tylnej półce mam owalne 6x9 trójdrożne głośniki Boschmanna(jestem z nich bardzo zadowolony).

Może coś podpowiecie, z góry Dziękuje!!! :) :) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary nie sa w calach tylko w cm, jak masz elektryke to wchodza 16,5cm ja mam fabryczne ale nie philipsa i graja dosyc dobrze. Nie zmienialem, zmienilem tylnie na pionki 16,5 z metaliczna membrana i wsadzilem suba 12" czyli 30cm. Odnosnie glosnikow to nie polecam Boschmanna, zaiwestuj w Hertz'a. Poza tym bez wytlumienia drzwi i tak nie bedzie duzej roznicy. Ja mam oryginalne tweetery Blaupunkta i mi wystaczaja jesli chodzi o przod. W drzwi nie wkladaj zadnych trojdroznych tylko woofery. Bo po co Ci tweetery na takiej wysokosci? I tak nie bedzie slychac sopranow z takiego polozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz elektryke to wchodza 16,5cm

 

Co masz na myśli, pisząc "masz elektrykę"? Elektryczne szyby czy szyby i lusterka? Ja orginalnie miałem 13cm i wymieniłem na 16cm co wiązało się z wycięciem mocowania mniejszych głośników. Zainstalowałem woofery Alphard. Do drzwi takie sobie. Potrzebują skrzynki.

 

zaiwestuj w Hertz'a

 

No firma b.dobra, jeśli masz 300-500zł na parę głośników 16,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niewiem co założe, może narazie zwykłe tweetery. Narazie się chcę skupić bardziej na kupnie opon zimowych, pasowało by jeszcze akumulator (bo stary jest już od nowości) tak że troche wydatków. :-(

Ale jak założe coś lepszego to się pochwale Wam!

Pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy ktoś mógłby dokładniej opisac jak zamontowac głośniki 16,5cm w przednie drzwi(elektryczne szyby).Podobno trzeba coś tam powycinać:)Ja mam fabryczne 13,5 i grają kiepsko a jeśli to w miare proste to chciałbym sam założyć te 16,5cm bo fachowcy krzyknęli koło 150 za drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zaślepki i zrób fotkę. Dorysuję Ci co trzeba wyciąć.

Generalnie jak będziesz miał już głośniki 16,5 i je przyłożysz to zobaczysz co trzeba wyciąć. Jak głośniki będą dość płaskie z niezadużym magnesem to wejdą bez przeróbek. Ja musiałem trochę plastiku podciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to napewno da radę. Tylko po co? I tak będzie się on trzymał plastiku. Sztuka dla sztuki.

Jeśli chodzi o obawy przed wycinaniem plastiku, to spokojnie. Wyciąć trzeba część niewidoczną, za głośnikiem. Nic się nie spieprzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!