Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzić poziom gazu.


rafal221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem Renault Megane Europa 1.4 z 98r. Instalacja gazowa była zakładana w 2004r. Jest to instalacja BLTZ(tak jest w intrukcji). Mam problem ponieważ po przejechaniu 250km na gazie miga tylko jedna dioda z poziomu gazu.(są cztery diody i prawidłowo przy pełnym baku powinny palic się 4 diody i powinny gasnąć w miarę zmniejszania się poziomu gazu w zbiorniku). No właśnie a 4 nie paliły sie wogóle tylko teraz zaczęła migać jedna końcowa? Ktoś wie o co w tym chodzi? Dodam tylko, że na zbiorniku gazu moge przejechać ok. 380 km. A wogóle to jesli kończy się gaz to samochód się zacznie jakoś dzienie zachowywać czy poprostu stanie mi na drodze? Wiem, ze moje pytania mogą być śmieszne ale to mój pierwszy samochód i nie wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze samochodu, w którym działałby wskaźnik poziomu gazu. Po prostu musisz sobie liczyć kilometry od zatankowania i mnej więcej pamiętać, że musisz tankować co 380 km, tak jak napisałeś. Ja w swoim aucie, które kiedyśmiałem na gaz, kasowałem zawsze licznik przy tankowaniu.

A jak ci się skończy gaz, to auto od razu ci nie stanie, tylko zacznie słabnąć. To trwa jakąś chwilę więc spokojnie zdąrzysz sobie przełączyć na benzynę. Bez żadnej paniki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze samochodu, w którym działałby wskaźnik poziomu gazu.

 

Gdybyś był z Wawy to bym Ci pokazał. Działa idealnie, tyle że ustawiałem sobie sam i poświęciłem na to wyjeżdżenie jednego pełnego zbiornika.

 

Jeśli diody świecą nie wtedy kiedy powinny (lub wogóle) to pojedź do jakiegoś gazownika. Albo przekręcił się czujnik na wielozaworze albo progi napięciowe zapalania się kolejnych diod są źla poustawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzie obstawiam czujnik. Też mi padł wskaźnik i piszczy o rezerwie zaraz po zatankowaniu do pełna. Czekam z tym jednak na cieplejsze dni. Przełączanie od kilku lat z LPG na PB jest chyba automatycznie, ale może się mylę. Wystarczy wozić 50% etylinki i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji starszej generacji wskaźnik poziomu gazu przeważnie ma dwie diody zieloną pełny i czerwoną rezerwa, z moich obserwacji wynika iż przy końcówce gazu samochód z tą instalacją powoli traci moc i zatrzymuje się, w inst sekwencyjnej występują przeważnie cztery diody zielone - poziom gazu i czerwona rezerwa przy czym liczba aktywnych lampek nie odzwierciedla faktycznej ilości gazu w zbiorniku (chyba że poświęci się trochę czasu jak napisał Lewy na doregulowanie) ale w zależności temp na zewnątrz to się zmienia (zakres temperatur w lato na słoncu na parkingu a w zimę w nocy) jednak przełączenie w tej instalacji następuje płynnie i o braku gazu informuje sygnał dźwiękowy.

 

[ Dodano: 2007-03-09, 14:47 ]

I mimo jazdy na gazie polecam aby mieć 1/3 etyliny w zbiorniku ilość ta zapewnia komfort psychiczny (zawsze gdzieś dojedziesz) nie zbiera się syf bo benzynka pluska się w zbiorniku (słychać opowieści o skorodowanych zbiornikach w starych F 125)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kris andrzej napisal ze nie widzial jeszcze meganki z dokladnym wskaznikiem gazu

znaczy sie malo widziales w mojej megi wskaznik ilosci benzyny po przelonczeniu na gaz pokazuje ilosc gazu , natomiast gdy skonczy sie gaz to automat przelancza na benzyne

moja megi ma instalke fabryczna i przyjechala z Francji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio jak byłem na przeglądzie to gość od gazu powiedział mi, że osoba kótra zakładała ten gaz w moim samochodzie(BRC BLITZ) nie wybrała opcji z dokładnym pokazaniem ilości gazu. Czy takie coś wogóle jest? Że przy zakładaniu instalacji gazowej wybiera dopłaca się więcej i widać dokładnie ile gazu jest w zbiorniku? Czy gość mnie coś bajerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na butli musisz mieć zainstalowany czujnik pełnego wskazania. Rezystancyjny lub hallotronowy. Dp Blitza raczej ten pierwszy.

2. Centralka musi miec taka opcję. Nie wiem jak jest w Blitzu. Zobacz czy przy przełączniku jest kilka diodek pokazujących poziom gazu.

3. W ustawieniach komputera LPG trzeba wybrać pełne wskazanie i poustawiać aby pokazywało w miarę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną zagadke, bo nie kumam (i kumple tez) o co chodzi z moim wskaźnikiem ilości paliwa ....

 

Otórz gdy mam przełączone na benzynke, prawie zawsze pokazuje mi poziom, że nie ma paliwa, mimo że powinno pokazywać ze pół baku ...

 

a gdy jest na gazie, pokazuje mi, że jest 75% pełnego - czyli tyle ile jest gazu w butli :)

Jak gazu jest mniej, to pokazuje mniej ....

 

 

O co chodzi, podłączyli pokazywanie gazu na tabilce?! ale zabrali te możliwość z paliwa? :)

 

Kupiłem Meganke, bo kumpel ma i chwalił (też ma gaz 2 l), ale coraz bardziej trace cierpliwośc do niej

 

No i te światła trzeba osobno wyłączać, w moim wcześniejszym gasiłem silnik i pa pa, a teraz dopiero przy wychodzeniu przypominam sobie, że jeszcze światełka cyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!