Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zapalająca się kontrolka grzania świec i wtr


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam, jeśli pytam o coś, co już było poruszane na tym forum, niestety, nie znalazłam odpowiedzi, więc muszę zapytać: co może oznaczać zapalająca się podczas jazdy kontrolka grzania świec i wtrysków.

Jak narazie zauważyłam to dwa razy w odstępach 5-6 dniowych. Pierwszy raz zapalila się przy prędkości jakieś 40 km/h, podczasa hamowania silnikiem - zapalila się i po kilku sekundach zgasła.

Drugi raz zapaliła się przy stabilnej jeździe około 80-90 km/h - też po paru sek. zgasła. Silnik pracuje normalnie, obroty w normie, spalanie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oznacza to usterkę elektroniczną i tego musisz się trzymać ale aby dobrze i trafnie zdiagnozować to najlepiej było by podpiąć pod kompa i będziesz wiedzieć na 100% co jest grane.Ja miałem przytkany zawór egr,uszkodzony przepływomierz,czujnik temperatury i też się oświecała-przyczyn może być wiele ale nie ma co gdybać,sprawdź na kompie !!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No tak, świecy nie sprawdzilam, do komputera się nie podłaczyłam a kontrolka zaczeła się zapalać w określonej sytuacji, mianowicie:

ruszam

jadę jakieś 2 km

silnik jeszcze zimny

wjeżdżam pod górę (akurat to jest estakada)

prędkość 60 km

obroty 2-2,5

kontrolka się włącza i świeci aż dojadę na samą górę - około 30 sek, czasem dłużej, czasem krócej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS, po prostu jedż inną trasa to nie będzie Ci się kontrolka zapalała <ok>

Sprawdż te świece żarowe, nie musisz jechać do Aso,kazdy mechanik Ci to zrobi.Zresztą na forum jest post o jakimś kolesiu z Wrocławia który sie specjalizuje w renufkach,jest dobry i tani.

mam http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=81060#81060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no własnie ta trasa najbardziej mi pasuje <ok>

-------------------------------------

dzięki za odpowiedź, poszukam tego mechanika.

-------------------------------------

pozdrawiam

 

Koleżanko- te przerwy to jakiś ozdobnik, czy miejsce na moje kolorowe szlaczki :mrgreen:

To forum techniczne, nie artystycznego pisania postów. :mrgreen: - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich od niedawna jestem uzytkownikiem SCENICA DTI rok produkcji 2002,

 

ale:

 

Caly czas świeci sie kontrolka świec żarowych.

Sprawdziłem świece są ok. Wychodzi na to że błąd elektroniki silnika. Odczytałem błędy ale nie bardzo wiem co dalej. Tzn nie umiem zinterpretować komunikatów.

Auto pali bez problemu, nie ma skoków obrotów, jednak wydaje mi sie dość słabe.

Prosze o pomoc jeśli ktoś potrafi zinterpretować co się dzieje.

 

 

Oto błędy odczytane z komputera:

 

1. DF094 Thermopflunger relay N, open circuit or short circuit

2. DF061 Heated rear screen button, short circuit to earth

3. DF063 Rear screen washer stalk, short cicuit to earth

4. DF064 Windscreen washer stalk, short circuit to earth

5. DF005 Oil pressure sensor, sensor circuit, open circuit

 

Było jeszcze kilka innych komunikatów ale tyczyły się ciśnienia w tylnym lewym kole:

Mianowicie brak komunikacji z tym kołem, może trzeba wymienić jakąś baterie w czujniku ciśnienia?? Będe wdzięczny za sugestie.

 

Nadmienie że właśnie jestem po wymianie rozrządu, oleju, kompletu filtrów. I sytuacja jest bez zmian.

Tzn. auto pali bez problemu, nie ma wachan obrotów, ale wydaje się troche słabe, nie mówie nawet o próbie wyprzedzania.

Będe wdzięczny za wszelką pomoc ponieważ jest to mój pierwszy francuz.

 

Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow2000 Błędy nie były chyba zczytane CLIPem? Nomenklatura błędu DF...coś tam coś tam wskazuje na jakiś uniwersalny komputer diagnostyczny. Jeżeli to rzeczywiście nie był komputer do Renault czyli CLIP, to raczej nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak błędy nie były zczytane CLIPEM tylko jakimś interfejsem diagnostycznym, ale bez problemu sie komunikował i można było usunąć niektóre z nich.

Tak jak np. ciśnienie w kole i brak komunikacji.

Tzn że bez CLIPa nie bardzo poradzicie. <ok>(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam

Uważam że EGR nie ma nic z tym wspólnego. Bo choćby wyrzucenie go z auta nie spowodowało by takiej usterki, oraz nie posiada on żadnej elektroniki.

Stawiałbym na coś z elektryka, może jakaś kostka się poluzowała Sprawdź kostkę przy lince gazu. Ja jak ją odłączyłem to zapaliła mi się kontrolka wtrysku. Podsumowując stawiam na ELEKTRYKĘ .

<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak błędy nie były zczytane CLIPEM tylko jakimś interfejsem diagnostycznym, ale bez problemu sie komunikował i można było usunąć niektóre z nich.

Tak jak np. ciśnienie w kole i brak komunikacji.

Tzn że bez CLIPa nie bardzo poradzicie. <ok>(

 

Komunikuje się, można skasować błędy, ale ich opisy też są uniwersalne :mrgreen: W tym wątku http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2074 możesz sobie przeczytać co pokazywał taki komputer, a co naprawdę dolegało. :mrgreen: Pojedź na CLIPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!