Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co ile wymiana filtru paliwa w DCI??


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem mianowicie chodzi mi o to czy po przebiegu 10 tyś km należy wymienić tez filtr paliwa w meganie 1.9 DCI dość specyficzny jest to filtr (ok 140zł) bo czeka mnie wymiana oleju, i czy mam wymienić również filtr paliwa związku z tym. Pozdrawiam.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nie podoba to coś za często. W dieslach ogólnie wymienia się wg tego co znalazłem tutaj http://www.motofakty.pl/artykul/filtr_paliwa.html między 30-120.

Renault te wymiany olejów i wszystkich części w silniku 1,9 ma dosyć rzadkie. Nie wiem czy słusznie bo wg mnie lepiej wcześniej wymienić.

 

W Citroenie jest taka książeczka napraw i tam pisali że w benzyniaku co 60 tyś.

 

Ale nie jestem tego pewien jeśli chodzi o te 60 tyś. Ktoś tak mi podawał na liscie dyskusyjnej Renault więc też nie jest to pewniak.

 

 

ALE!! W 1,5 często dochodzi do zatykania wtrysków. Dlatego być może na liście renault clio podają aby wymieniać częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w tym artykule jest napisane

"W silnikach wysokoprężnych wskazana jest wymiana przed każdym sezonem zimowym, nawet gdy nie wynika to z przebiegu."

 

Świadczyłoby że ten filtr należałoby wymieniać częściej.

 

Ale sam już nie wiem co myśleć. Bo szukając na forach ludzie piszą ze fabrycznie powinno się co 60 tyś. Ale niektórzy podają faktycznie wartość 15 tyś. Więc... CHGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

W książce serwisowej Renault Megane II z silnikiem dci,pisze, że wymiana filtru

paliwa co 60tys.

Tylko trzeba uwzględnić nasze polskie paliwo,napewno nie takiej jakości jak Francuskie.

Myśle że niezaszkodzi,jak wymienisz troszkę wcześniej.np.między 40 a 50tys.przebiegu.

Albo przed zimą,bo może być woda w filtrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wszystko jasne.

Ale kworum użytkowników Renomowanego Forum Renault Megane sugeruje omijanie ASO oraz wymienianie filtrów paliwa częściej z uwzględnieniem rejonu polski i jakości paliwa.

 

Dobra. Przydałby sie manual jak to samemu wymienić. :-/ Bo jest dziecinnie proste. Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Mam problem mianowicie chodzi mi o to czy po przebiegu 10 tyś km należy wymienić tez filtr paliwa w meganie 1.9 DCI dość specyficzny jest to filtr (ok 140zł) bo czeka mnie wymiana oleju, i czy mam wymienić również filtr paliwa związku z tym. Pozdrawiam.:)

 

 

Dziwne . Ja znalazłem Filtr MAN za 69zł , a Purflux 95 . Serwis poleca wymianę co 30 tyś .

Pozdrawiam PC25 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

Można prosić o dokładnego linka, bo szukam, szukam i nie mogę znaleźć. A nie chciałbym czegoś przy wymianie popsuć. Czy nowo zamontowany filtr się odpowietrza ręcznie czy automatycznie, jeśli tak to jak?

 

Proszę nie cytować postu 1:1 jeśli odpowiada się bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!