Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Druk Umowy Kupna-Sprzedaży samochodu na wspołwłaściciela


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma większej różnicy jaką masz umowę. Po prostu wpisujesz po kolei dane kupujących i tyle. Współwłaściciela wpisujesz jako drugą w kolejności osobę. Pierwsza lepsza umowa znaleziona w necie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa z neta na jednego wlasciciela bedzie dobra, poprostu tam gdzie masz kupujacego wpisujesz "kupujacy: taki i taki" oraz obok albo pod "wspolwlasciciel: ten i ten" ja tak kupilem swoje auto i wszystko jest OK

 

i najwazniejsze: potrzebne sa wasze 2 podpisy, pozniej w urzedach tez konieczne sa 2 osoby, chyba ze jeden z was drugiemu napisze upowaznienie "upowazniam osobe taka i taka legitymujaca sie tak a tak na zalatwienie spraw zwiazanych z..." i potrzebny jest dowod osoby upowazniajacej, nastepnie przy sprzedazy auta tez na umowie potrzebne sa dane Twoje i wspolwlasciciela + wasze podpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma wady i zalety, ja wziołem auto z tata i mam jego zniżki, wadą może być to, że jak puknę, to on straci te zniżki i chyba mnie zabije.

 

Pomijając to tak jak wcześniej ci mówili. Pierwsza lepsza umowa z internetu wystarczy. Sam szukałem na współwłaściciela i nie znalazlem. Wziolem polsko-niemiecką umowe i poprostu po przecinku wpisalem tate, dwa podpisy i umowa elegancka.

Polecałbym pisanie w naszym języku. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wad dochodzi jeszcze min.:

- obowiązek bycia obojga właścicieli przy sprzedaży ( a z tym moze być różnie )

- sprawa spadkowa ( na wypadek zejścia jednego z właścicieli )

oczywiście jeżeli żadna z wyżej wymieninych "wad" nie wystąpi jesteśmy szczęśliwi ale jeżeli wystapi to ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upoważnienie nie działa w każdym wypadku - a jeżeli działa to musi byc podpisane przy urzędniku. Ale różne urzędy różnie to interpretują - lepiej zadzwonić zapytać.

U mnie np działa kiedy chcesz odebrać tablice rejestracyjne - ale nie zarejestrujesz samodzielnie auta.

Co do druku umowy, wystarczy na normalnej umowie adnotacja na odwrocie o (lub od) współwłaścicielu(a).

pzdr

P.S. Przy kolizji współwłaściciel może staracić zniżki ale nie musi, wszystko zależy od ubezpieczyciela. Moja teściowa np po kolizji straciła jedna zniżke w swoim aucie ale w aucie mojej żony (którego jest współwłaścicielem) zniżka pozostała - dodam że oba auta ubezpieczone są w jednej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do druku umowy, wystarczy na normalnej umowie adnotacja na odwrocie o (lub od) współwłaścicielu(a).

Ja miesiąc temu bralem auto ktorego wspolwlascicielem jest moj tata i nie trzeba bylo nic takie robic. Tylko po przecinku dane drugiego wlasciciela np.

Imie i Nazwiko: Jan Kowalski , Michal Kowalski

Adres: (tu taki sam wiec) Wojska Polskiego 34/4

Pesel: 12345678, 87654321 i tak dalej i jeden podpis obok drugiego i po sprawie. Chyba tak jest dobrze bo zadnego problemu z umowa nie mialem.

Chociarz pewnie by adnotacja z tylu nie zaszkodzila ale ja bym jej nie wpisywal.

Polecam pisanie w naszym języku. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega tydzień temu sprzedał auto. Wystawił upoważnienie swojemu ojcu (z którym był współwłaścicielem), bo sam jest za granicą. Nikt nie miał żadnych problemów z rejestracją i wyrejestrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziebice1, ja mam bo sprzedawałem twingo poprzednie i było na mnie i na żonę...

wieczorem jeśli jesteś zainteresowany podeslę... chyba że znajdę w pracy na kompie to podeślę od ręki na email.. chyba że już masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po przecinku dane drugiego wlasciciela np.

...

pewnie by adnotacja z tylu nie zaszkodzila ale ja bym jej nie wpisywal.

Albo jedno rozwiązanie albo drugie.

 

Panowie dyskusje można ciągnąć w nieskończoność a wszystko zależy od urzędnika jak już napisałem wcześniej.

bo upowaznienie wystarczy w kazdym przypadku...

Tak pod warunkiem ze jest poświadczone notarialnie. Papier zniesie wszystko ale decyzje wydaje człowiek.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!