Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(foto)Olej na intercoolerze- skąd


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

 

Dzisaij zaówarzyłem olej na intercoolerze. Nie wiem skąd on sie tam bierze!

 

Oraz dziwne zamocowanie tego elementu( ne znam nazwy)zaznaczonego strzalką.

Jak widac ten element jest zamocowany tylko na brzegu śróby. Chyba tak nie powinno byc.

 

prosze o jakies sygestie dotyczące tych spaw.

post-718-1173544801_thumb.jpg

post-1-1173544801_thumb.jpg

post-1-1173544802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do intercoolera to po części zjawisko normalne w uturbionych dieslach. Norma zależy od tego ile tego oleju tam jest. Wytrzyj i dociągnij opaski jeżeli jest i będzie zapocone uznaj to za ostateczną granice normy. Jeżeli będzie dobrze mokro kontroluj oleum w silniku i nastaw sie na regeneracje turbinki. Skąd sie bierze? Przez uszczelniacze ośki. Turbo jest smarowane i chłodzone olejem, część zostaje zassana w dolot i leci sobie poprzez chłodnice powietrza w cylindry gdzie zostaje spalony. Mokre od oleju przewody intercoolera wew to rzecz normalna ponieważ zawsze coś uszczelniacze popuszczą ale jeżeli zaczniesz dolewać 1-2 L oleju pomiedzy wymianami szykuj sie na regeneracje. Zacznij szanować turbine tzn schładzać ją po forsownej jeździe i nie pedałuj za ostro na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzorek- dzis do robienia fotek do innego postu musiałęm zdjąc tą osłonę z silnika... No i chyba mam to samo... tylko ze mi to nie wycieka przy samym intercoolerze... Zresztą zobacz sam:

 

 

PS. dodam że to auto ma 3 lata, i niecałe 90k km przebiegu... o turbinkę dbam, nie cioram jak zimny i zawsze czekam az się ostudzi przed wyłąceniem silnika

post-506-1173944689_thumb.jpg

post-1-1173944689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!