Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie chce wiecej ;(


forest

Rekomendowane odpowiedzi

mam megane '98 1.6 i kiedyś sobie spokojnie pomykała 180 i jeszcze powoli szła do przodu :mrgreen:

a dziś i na gazie i na v-powerku tylko 162 przy 4500-4700 (mniej więcej) żeby nie było na 5 :-) i nic więcej ;( co jest?

czy to może być wina opon zimowych(165/70 R13?

 

[Przypominam o zasadzie nazewnictwa tematów ! - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadson skąd Ty wiesz że są większe??? :-/ średnica koła zostaje ta sama zima-lato , no chyba że ktoś bez głowy kombinował. Po za tym z założenia zimówka jest węższa więc teoretycznie mniejszy opór ale przy obecnych temp. zew klei sie do podłoża co zwiększa opór.

Forest myśle że złapałeś troche wiatru w nos i stąd mniejszy Vmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lub na szczescie nie jest to LPG. Problem tak na powaznie pojawil sie kilka dni temu. nie mogle go rano odpalic. niby wszystko 'krecilo' jak nalezy, ale silnik zaczal wydawac takie odglosy, jak zimny disel (chociaz mam benzyne). po 15 minut krecenia, udalo sie go odpalic i jak do tej pory wszystko gra. no moze procz falujacych obrotow. ale dzisiaj rano jadac do pracy staralem sie go rozbujac i udalo sie - 100 kmh i ani ciut wiecej. nie mam pojecia co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie obok siebie 2 opony tego samego rozmiaru letnią i zimową. I zobacz która wyższa...
wydaje mi sie ze masz źle dobrane. Przykładowo (inna marka) 185x60x14 to to samo wrecz co 195x50x15. Różnica co najwyżej do 3mm w średnicy i 3-4km/h na cyferblacie (praktycznie nie zauważale a co dopiero odczuwalne). Jeszcze nie widziałem producenta który fabrycznie zalecałby zmiane średnicy kół na zime. Albo sie pomyliłeś dodatkowo wizualnie (głębokość bieżnika zimówki) albo masz jedne nowe a drugi zjechane ( różnica do 10mm). A tutaj sobie przelicz jakie powinienes mieć prawidłowe.zamienniki opon

 

[ Dodano: 2007-03-11, 13:05 ]

ale silnik zaczal wydawac takie odglosy, jak zimny disel
to w takim razie moznaby zacząć litanie dlaczego auto nie chce jeździć : zacznij o zwrócenia uwagi czy katalizator sie nie zsypał i zatkał wydech, zobacz po jeżdzie czy nie grzeje sie (obudowa kata) bez mała do czerwoności. Często na chwile pada cewka, na kat rzucone zostaje czyste paliwo z jednego cylindra, kat w tym momencie zaczyna umierać, cewka wraca do normy i śladu po usterce chwilowo nie ma. Potem sprawdź zapłon czy rozrząd nie przeskoczył. Potem dolot z czujnikiem zassanego powietrza (o ile go masz) i filtr .... ale to raczej nie to. Itd, itd.... :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko stan tech. naszych aut ale takze nasze drogi, nawet te nowe...

 

dwa lata temu, odebralem LalunieII ojca z serwisu (zbieznosc kol, w zimie zapomnial ominac paru kanionow...) :] 1/4 baku paliwa miarowo podprowadzalo 1.8 16V 122KM. wkroczylem na obwodnice w wieliczce. 3 gladkie szerokie nowe paski asfaltu. but do podlogi... 160, 165, 170, 175, 178... 178, 178... nic wiecej... :/ cholera moze wiatr, zobaczymy jak bede wracal, dolecialem na stara czesc i tu nagle jakby ktos kopnol Lale w zadek, moment 190, 195, zjazd, nawrot, but, 170, 180, 190, ok, ma jeszcze zapas. lekkie przychamowanie do 170 (wjazd z zakopianki) i wpadam na "nowy" kawalek, but... 175, 175, 176... bieda...

 

dodam ze jadac na wakacje do hiszpanii, w niemczech w strasznej ulewie, pod gore, w 3 osoby + full bagaznik jechalem osobiscie 210 i gaz mialem lekko wcisniety, poszla by 220+ (na paliwie jeszcze z PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie. zabiore sie zatem za wymiane filtorow, zmienie silniczek krokowy i cewki. moze pomoze... niestety problem polega na tym, ze nie mieszkam w polsce tylko w Polnocnej Irlandii. wiec bede musial sie troche nagimnastykowac, by w ASO powiedziec, co dolega mojej megi. niestety technicznego slownictwa nie ucza w szkolach a i slownik takowy ciezko dostac.

niestety, kasy tez troche pojdzie... ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!