Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o rade odnośnie 1.9 DCi


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zeszłym tygodniu wymieniałem wszystkie wtryskiwacze oraz Turbo do tego olej i Nadal jest problem... Oczywiście autko zbiera się rewelacyjnie wszystko jest kopcenie jeszcze lekkie jest lecz silnik musi wydmuchać pozostałości po oleju. Dwie sprawy nie dają mi spokoju:

1... Pomimo tych zabiegów spalanie nie spadło nadal jest 10l w cyklu mieszanym pomimo ekonomicznej jazdy

2. Auto dziwnie drga i to nie zawsze normalnie podczas stania na światłach autko jest nie wyczuwalne pracuje super lecz są takie momenty, że zaczyna drgać hehe ostatnio odkryłem ciekawą rzecz... Otóż stałem na światłach z górki auto drgało w momencie gdy puściłem hamulec i auto zaczęło się toczyć tak 15km/ h drgania ustały do momentu gdy znów się nie zatrzymałem oczywiście stałem w korku więc test ponowiłem 3 razy

 

Pozdrawiam

Rabcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nic mi o tym nie wiadomo <czerwona>;) jutro zadzwonię do firmy która mi regenerowała wtryskiwacze i zapytam natomiast interesuje mnie sprawa Przepływomierza Powietrza podobno jeżeli jest on "walnięty" również auto pali więcej.

Czy ktoś coś wie na temat ?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-10-06, 21:17 ]

Wtryski były robione w profesjonalnej firmie aczkolwiek problemy ze spalaniem zaczęły się po ich wymianie ;);) ostatnio byłem u nich podpieli pod komputer i powiedzieli, że jest OK... Ciężka noga w moim przypadku nie istnieje ;) staram się jeździć ekonomicznie. a spalanie rzędu 10l/ 100km to lekka przesada.

Interesuje mnie przepływomierz powietrza jeżeli ktoś coś wie to proszę o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wtryski PEWNE i przypisane do sterownika,nózka prawidłowo,pomiar własciwy to rzeczywiście może byc przepływomierz lub którys z czujników temperaturowych.Taki wadliwy może sterować komputerem i ustawić go w trybie " ssania" a wtedy .....wiadomo=10l/100km.

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie na komputerze tylko, że w ASo kasują 150 zł na wstępie <czerwona> dlatego jeżeli ktoś wie coś na temat to proszę o rade ;) z tego co się orientuję to właśnie PP odpowiada za spalanie jeżeli jest uszkodzony tylko jak to sprawdzić bez komputera ew. jeżeli nie przepływomierz to co może odpowiadać za wysokie spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie test spalania... na rozgrzanym silniku skasowałem licznik i wyjechałem do pracy, po przyjechaniu sprawdziłem licznik i tak średnie spalanie 8,5l na trasie !!gdzie jadę średnio 80km/h i spalanie powinno być w granicach 6l ... dodatkowo według wskazań licznika :

TRIP + 19.9 Km FUEL USED 1.8 L więc łatwy rachunek w zaokrągleniu 1l/ 10 Km hehe

MORAŁ: hehe spalanie podobne do 2.0l w benzynie... I szczerze wolałbym przy takim spalaniu to drugie.

 

[ Dodano: 2008-10-06, 22:32 ]

Zlokalizowałem Pp tylko mam pytanie bo do tego "zbioniczka" dochodzą dwa wężyki i wtyczka więc co mam odłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wtryskiwacze Ok Turbo Ok Przepływomierz Ok Egr Ok... Auto nadal jakoś tak mulasto się zbiera + spalanie 10l/100KM

Btw ostatnio byłem na sprawdzeniu wtryskiwaczy i co się okazało nie wiadomo czemu komputer pokazuje błąd wtryskiwacza nr4 generalnie dawki w pozostałych wynoszą -2 natomiast w 4 dawka wynosi + 5. Wtryskiwacz został wyciągnięty i sprawdzony na maszynie która wykazała dawkę -2. Nie wiem dlaczego komputer w mojej megi wykazuję błąd podczas pomiaru. Czy może ty być wina elektryki ? i czy ma to związek z tym spalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!