Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tylne tarcze i klocki hamulcowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylne klocki do wymiany. Nie wiecie moze ktora firma robi dobre zamienniki?

Co sadzicie o klockach firmy TEXTAR

http://www.allegro.pl/item178976254_textar..._megane_ii.html

 

ja mam od 500km na przodzie i jak dla mnie ok, po takim malym przebiegu wiele powiedziec nie mozna ale przede wszystkim NIE PISZCZA :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam witam :-D

 

Klocki przód co 30.000 km

Tylne wytrzymały mi 150.000 km :) szok !!!

 

Mam takiego ulubionego sprzedawcę na Allegro, klocki ma miodzio.

Kiedyś kupiłem jakiś szajs - bucząco/piszczący, o jeju. Jakby co na PW słuze info.

 

Tarcze przód zmieniłem po ok. 90.000 km, teraz czeka mnie ponowna wymiana.

Tarcze tylne zmienię w kpl razem z przednimi (myślę, że przy 160 - 170 kkm).

 

W serwisie mówiono mi, że tylne tarcze hamulcowe z Meg II zmienia się tylko z łożyskami(okropnie drogie) jako jeden element, moj ulubiony sprzedawca mówi natomiast, iż mozna same tarcze a łozyska poprostu przełożyć. Mial ktos może doswiadczenie tego typu? Dużo z tym zachodu?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne tarcze niestety jednocześnie pełnią funkcje piasty. Po odkręceniu nakrętki tarcza zsuwa się razem z łożyskiem, łożysko jest zabezpieczone pierścieniem. Sądzę ze łożyska można przełożyć o ile nie będą demontowane i montowane młotkiem tylko na prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do wymiany łozyska razem z tarczą - miałem własnie taką wymianę. Są wersje gdzie nie da się wyciągnąć samego łozyska wg słów mechanika w ASO - dlatego ściągneli z magazynu komplet, ale na szczęście dało się wymienic samo łozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne klocki przód zużyły się po 30 000km. Następnie Remsa do 80 000, ale nie zdążyła się zużyć tylko klocek zaczął się rozdwajać. Wtedy założyłem nowy komplet. Tarcze z SBS a klocki EBC GreenStuff. ebc

Tarcze i klocki tył wymieniłem po 70 000. Przyczyną był nie odbijający zacisk. Tarcze oryginały a klocki też EBC.

Co do zakładania do tyłu zamiennika bez łożyska ryzyko jest takie, że nawet na prasie łożysko może nie wytrzymać operacji lub też nastąpi niewielkie przesuniecię elementów wewn względem siebie. Pozostaje kwesia przełożenia pierścienia abs który nie zawsze to toleruje. Po przełożeniu system nie koniecznie będzie go czytał. Nawet jak się wszystko uda po pewnym czasie łożysko może zacząć buczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MEgane II 1,5dci 2003r - 102tyś km:

 

- klocki przód wymiana po 70tyś - tarcze jeszcze są oki,

 

- klocki tył jeszcze pracują oryginalne - ale przekładałem bo nie rowno sie zużywały - popracują jeszcze ok 10-15tyś - tarcze są jeszcze super

 

- gorsza sprawa bo chyba zaczynam słyszeć łożyska tylne - ile jeszcze można na nich przejechać??? i mechanik właśnie powiedział że być może trzeba je wymienić razem z tarczami - ktoś to może potwierdzić????

 

- aha regularnie raz w roku na jesień czyszczę tylne zaciski (blaszki) w ukł klocków bo raz mi troche przyblokowały i koła sie zaczeły grzać!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne zamienniki pozwalają na taką opreacje, ale jaki jest jej sens w tarczach o przebiegu 100 tys. gdzie dopuszczalne zużycie to 1 mm? Teraz wydasz kasę na łożyska a za nie długo na tarcze. Po co dwa razy przekładać. To łożyskom nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednich kołach pewnie bym tak zrobił, ale w tyle.... Miałem Lanosa od nowego i zrobiłem nim 154 kkm, fakt że tam były bębny, ale przy wymianie facet powiedział, że on by tego nie robił bo części cierne są o 2 milimetry cieńsze od nowych. Myślę, że wymiana tarcz razem z łożyskiem zależy od przebiegu auta zużycia tarcz lub ich ewentualnego uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tarcze szt.2 +klocki +łożyska =600zł

Robocizna 152,50zł

(w ASO tarcze+łożyska-komplet szt.2 bez klocków 700z groszami+wymiana)

Co do wymiany to da sie i tak (w używane tarcze nowe łożyska) i tak (w nowe tarcze przełożyc używane łożyska-tylko czy warto...). Oczywiście zgadzam sie z przedmówcami ze do przekładki trzeba mieć wprawe i uwaga na ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ktoś mi poleci w miarę dobre i tanie tarcze z klockami na tył (megi2 1.9dci) ? Nadchodzi powoli czas na wymianę,tarcze od nowości 4 lata 260tkm,klocki raz wymieniane.No i mniej więcej ile kosztuje komplecik? Dzięki

Dzieki za pomoc,zero postow :evil: Tarcze kupione w Aso,210 €.Tarcze razem z lozyskami i pierscieniem do ABSu plus klocki.Wydaje mi sie,ze chyba nie glupia suma.pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!