Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś cieknie przy silniku - zdjęcie


condor2010

Rekomendowane odpowiedzi

MeganeI 1.9 DTI Na zdjęciu zaznaczyłem punk A (co to jest za urządzenie?) a cieknie z przewodów dochodzących ( B i C) do tego urządzenia.

Po wymianie rozrządu nie załozyli mi pasków zaciskowych, tak sie domyślam.

Jakie kupić? Plastikowe czy metalowe?

 

http://img219.imageshack.us/my.php?image=meganeidtiot9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest odma (przynajmniej tak nazwał to jeden z mechaników u którego zasięgałem informacji)

w książce WKŁ opisują to jako odstojnik

A wracając do mechanika to zapytał mnie kiedy ostatnio była czyszczona? więc raczej trzeba przeczyścić cały ten dolot i może będzie po kłopocie.

Opasek fabrycznie tam nie przewidzieli. U mnie też ich tam brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

condor2010, cały ten układ wężyków to odma, czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika. Więcej przeczytasz tu: http://www.motofakty.pl/artykul/zapomniana_odma.html

Ta puszka to chyba skraplacz par oleju, a na tych wężykach też nie mam opasek zaciskowych i występują podobne zaoliwienia http://megane.com.pl/album_pic.php?pic_id=124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobre pytanie.Może martwić nie ale poprawić trzeba.Odma ma 2 zadania.

1.odpowietrzenie silnika

2.wytrącenie par olejowych i niedopuszczenie do przedostawania się par do układu ssącego.

Zdjąć odmę ,umyć w benzynie lub ropie,jeżeli można przedmuchać sprężonym powietrzem w kierunku do silnika .Sprawdzić stan oringu na trzpieniu wchodzącym w blok bo może lać po silniku. Na pozostałe rurki założyć opaski metalowe dobrejj akości ale skręcać z czuciem bo plastik. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje pytanie jest następujące gdzie znajduje się (i czy wogóle) filtr odmy w megi 1,4 e E7J

Pytanie numer dwa nie wiem dla czego wyskakuje mi bagnet od oleju jak go wcisne to po paru kilometrach spowrotem wyskakuje może to mieć jakieś powiązanie właśnie z filtrem odmy? Jak zlikwidowac ten problem:P

Mógłby mi ktoś zaznaczyc na zdjęciu gdzie jest ten filtr odmy?

ffffffoooorumkb7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jak są problemy z odpowietrzeniem skrzyni korbowej to ciśnienie znajdzie najsłabszy punkt i wypchnie bagnet.

 

Nie znam tego małego silnika ale sa praktycznie tylko 2 metody montowania odmy.

1. w blok silnika nieco powyżej miski olejowej jest wciskana (oring uszczelnia) lub przykręcana puszka od ktorej wychodza gumowe przewody o średnicy około 1,5 cm

2. z bloku silnika wchodzi do pokrywy zaworów wąż podobny jak w pkcie 1. Wtedy zdejmujemy pokrywę zaworów i odma jest zamontowana po wewnętrznej stronie pokrywy.W tym przypadku raczej nowa uszczelka i to żadna tanizna bo będziesz sie wściekał jak się silnik usmarka olejem.

3. bardzo rzadko trafiaja sie konstrukcje gdzie odma jest pomiędzy blokiem a pokrywą.

 

Zrób to jak najszybciej bo ładnie utrzymany samochód i szkoda go.

 

Napisz jak naprawisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś kto ma u siebie taki silniczek wie gdzie ta odma się znaj duje?? puki co mam teraz sesje i robi się gorąco wiec nie mam czasu dłubac przy renacie :cry: coś może się stac jak ta odma jest zapchana ?? bo ja w połowie lutego mógłbym się za to zabrać dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwwwieprzu. Pisząc silniczek miałem na myśli silnik samochodu! Bez urazy.Odma to jest puszka z labiryntem wytrącającym pary oleju.proste urzadzenie ale czasami zawodzi jak sie przytka.Zdunman ma rację.W mechanice coś zawsze musi puścić w najsłabszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzan49 doskonale wiem że ci o silnik samochodu chodziło tylko żę 1,4 to jest raczej silniczek niz silnik (moim zdaniem-ale taki mam i dobrze mi się jeździ) kwestia jest taka że może ktoś kto w swojej reni ma 1,4 E7J czyścił tę odmę i miałby jakies wzkazówki jak to wyczyścić i co trzeba rozebrać żeby się do niej dostać :mrgreen: z mojej uogólnienej wiedzy wynika że odma znajduje się gdzieś pod puszka filtra powietrza lub koło przepustnicy w okolicach kolektora ssącego ;P nie wiem dokładnie bo czekam aktualnie na przesyłkę książki WKŁ :mrgreen: (chyba że ktoś ma i może jakiegoś screena wrzócić) Jak powinno się wyczyścić tę odme zwykła szmatka starczy? czy na ropą przeczyścić czy pójść na łatwiznę i dac mechanikowi -ile tak przyjemnośc u mechaniora by mnie kosztowała jeśli się orientujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota w zasadzie niewielka tylko brudna.Trzeba wziąć do łapek po rozłączeniu opasek lub innych połacezń.Pędzel ,benzynka i naczynie trochę większe do umycia.Najlepiej rodzaj płaskiej kuwety lub stara miska jak masz.Po umyciu zewnętrznym i wewnętrznym sprawdzić drożność przwodów i odmy.Byłoby dobrze przedmuchać spręzonym powietrzem w kierunku od filtra powietrza do bloku silnika.Założyć w odwrotnej kolejności i skrecić opaski(nie używaj plastikowych tylko skręcane metalowe) ale z czuciem.Przy okazji warto sprawdzić stan filtra powietrza i wymienić w razie potrzeby.

Koszt operacji u mechanika oceniam na około 50 zł.Tyle warte.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!