Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII zalewanie schowka w podłodze


Rekomendowane odpowiedzi

myliłem się... to nie są te same kanały.

 

dwa są w podszybiu, da się je na tyle odchylić bez ściągania wycieraczek, żeby cienką końcówką odkurzacza odsyfić spusty. wygląda to nie inaczej jak rynna pod dachem. po stronie pasażera widać jak na dłoni, idzie centralnie w dół, dostęp bezproblemowy na całej długości. po stronie kierowcy jest pod silniczkiem wycieraczek i niestety wchodzi za nadkole między koło a przegrodę silnika... dostęp kijowy ale od góry da się odkurzaczem przeczyścić wlot, a cały kanał drutem miedzianym o średnicy tak 1-2 mm (jest odpowiednio "twardo-wiodki" :))

 

co do klimy. w kabinie zdjąć warto: obie osłonki przy nogach na konsoli centralnej (zatrzaski) oraz wyjąć schowek pasażera (miejsce na głowę :mrgreen:). po stronie pasażera, do schowka, dochodzi (z całego układu mieszalnika) rurka do chłodzenia schowka. jest ona zamontowana praktycznie zaraz obok parownika, wpięta do komory zaraz za nim. zaglądając pod ten fragment bloku mieszalnika da się zauważyć, że jest to najniższy punkt całej konstrukcji i wsadzając rękę między blok a tunel centralny łatwo wyczuć uszczelkę odprowadzenia wody z parownika.

 

UWAGA!!!! jeśli leje sie woda pod nogi pasażera, to znaczy że przepełnił się już cały zbiornik, z którego jest odprowadzenie wody (ta uszczelka). to znaczy, że jest tam dużo wody!!! w momencie dotknięcia tej uszczelki ręką, siłą rzeczy się ja odchyla (przez ilość miejsca). wtedy poleje sie DUZO WODY!!!, trzeba wcześniej podłożyć parę bawełnianych szmat jakby pod swoim nadgarstkiem, reki wsadzonej w okolice uszczelki. to uchroni autko przed dodatkowym zalaniem.

 

jak juz sie opróżni ten zbiornik, puszczając uszczelkę (wyjmując rękę ze szpary, uszczelka sie sama domyka, woda nie cieknie) trzeba trochę grubszym drutem, o tępej końcówce!!!, przetkać kanały. wepchnąć drut w kanał, który da sie wymacać ręką po odchyleniu uszczelki. warto sobie pomoc jakimś grubym narzędziem, typu kombinerki, przedłużką magnetyczna do bitów, i po odchyleniu uszczelki palcami, wsadzić tam przygotowane narzędzie. ręka nie będzie bolec od trzymania uszczelki i będzie łatwiej manewrować drutem. drut trzeba wsadzić od strony pasażera, potem również od strony kierowcy aby przeczyścić oba kanały wylotowe (pod autem: dziury w osłonie termicznej po bokach rury wydechowej)

 

czy sie udało to widać pod autem :) jak sie stoi na betonie to będzie mokra plama :) :-P

 

i to by było na tyle, opis z grubsza i bez detali :) ;-) jakieś pytania to na pw lub lepiej gg bo strasznie zarobiony jestem ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gojgien o tym nie pomyślałem. Chyba tylko to mi pzostaje. Silikon uszczelniający i wszystko do okoła zapaćkać. Może nie będzie przeciekać. Tylko najciekawszen w tym wszystkim jest to, że większość wody narmalnie odpływa a i tak na łączeniach parownika lekko się skrapla. Pojęcia nie mam co to za cuda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten temat Ci pomoże,

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=70191...ighlight=#70191

 

przeczytaj ostatni post DrNo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Dr No,

 

w sumie robiłem coś innego u mechanika i gdy wspomniałem o problemie z zalewaniem, ten grzecznościowo, fachowym ruchem zerwał zatyczkę z wężyka spustowego (3 minuty razem z podniesieniem i opuszczeniem pojazdu). Woda już płynie na zewnątrz, ale to co jest w środku pod tapicerką trochę mnie przeraża......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czołem forumowicze,

 

Przypadkiem odkryłem ten sam problem z prawym schowkiem w podłodze. Po jego otwarciu zauważyłem pleśń! Pewnie od wilgoci. Myślałem, że tak po prostu musi być i już. Dobrze, że auto mam na gwarancji - pojadę do serwisu. Nie będę się sam bawił z tym. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mokry schowek w podlodze po prawej stronie kierowcy,temat rzeka kilka fotek gdzie to sie przepycha , post http://www.megane.com.pl/viewtopic.php?t=943 DrNO,

 

[ Dodano: 2009-06-29, 21:40 ]

a oto cały winowajca zamieszania http://rapidshare.com/files/250059065/Wideo006.3gp.html , zamierzam przykleić taki owalny próg jakieś 0,5 cm ,na około odpływu wody aż po skraplanie się .Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-06-29, 21:49 ]

jak się powiedzie zrobię fotki i wkleję, myślę że cały temat zalewania schowka, pomoże tym co jeszcze nie wiedza że im schowek zalewa :)

post-15457-1245006316_thumb.jpg

post-1-1245006316_thumb.jpg

post-1-1245006317_thumb.jpg

post-1-1245006318_thumb.jpg

post-1-1245006319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie i chcialbym podziekowac mocno za porady ktore moglem przeczytac na tym poscie- na razie nie leci a bylo juz niezle cala podloga a raczej pianka nasiaknieta woda. Po udroznieniu klimy na razie sucho.

Suszenie dywanikow a raczej pianki tydzien na sloncu ale i tak musialem wyjac fotele i lekko niszczac (rozlaczenie pianki) wyjac to wszystko i dosuszac 1,5 dnia na ostrym sloncu.

Ufff sucho w aucie, i pewnie.

Pozdrowy i dzieki wielki za wszystkie fotki te sa najbardziej uzyteczne dla amatorow:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie wyglądało to tak:

Mokre schowki ( z przodu od strony pasażera istny basen! ) z tyłu mokre obicie i dywaniki.

A więc:

-Demontaż przednich foteli

-Zdjęcie obicia

-Wyjęcie ciężkiej od wody gąbki - po uprzednim wycięciu

-Zdjęcie wycieraczek wraz z podszybiem

-Udrożnienie kanalików odpływowych po lewej i prawej stronie auta, (jeden z nich

znajduje się bezpośrednio pod silniczkiem wycieraczek)

-Suszenie...

Efekt:

Od tygodnia sucho. Przyjemny zapach wewnątrz auta.

Krótko mówiąc roboty na jakieś dwa ( upalne ) dni. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Miałem podobny problem który pojawiał się po przejechaniu większej ilości kilometrów. Zalane dywaniki w nogach pasażera oraz schowek. U mnie zapchany był przewód pod osłoną układu wydechowego gdzieś na wyskokości siedzenia kierowcy, pośrodku auta. Po udrożnieniu cienkim drutem wyleciała spora ilość wody. Mam nadzieję że teraz będzie ok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i nie moge dać sobie rady tzn. zlokalizowałem gume między tunelem a mieszalnikiem i wypuściłem stamtad wodę -jak ktoś radził wyzej ale niestety nie mogę tam za nic wcisnąć druta żeby udrożnić przewody więc postanowiłem to zrobić od dołu tylko że tam nie widzę żadnego ujścia przewodu :-/

-wiec prosże bardzo o pomoc w jego lokalizacji - gdzie on dokładnie jest?

i jak się do niego dobrać?

- kolega wyżej pisze że gdzieć pod osłoną a więc czy tą osłonę trzeba zdemontować? i jak to zrobić?

no i czy da się bez kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie jest inaczej, musiałem odkręcić osłonę od rury wydechowej, jest dosyć plastyczna więc nie trzeba jej zdejmować, wystrczy przesunąć i lekko odgiąć. Dokładnie nad rurą ok 50cm od zawieszenia znajduje się niewielkie gumowe kolanko - wystające na ok 3-4 cm. Niestety kanał jest potrzebny. Ewentualnie można by podnieść tył auta możliwie wysoko na dwóch lewarkach. Ale trzeba pamiętać o klinach i podpórkach w razie awarii lewarka...

Teraz walczę z usunięciem wilgoci z auta... Po zdjęciu gąbki okazało się że jest tam spoora ilość wody która dostała się od spodu aż do tylnych dywaników :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc -już po problemie:

jako że nie mam dostępu do kanału pojechałem do mechanika który to sie wystraszył że nie wie jak i gdzie wiec pod moim kierunkiem zdemontował osłonę pod którą to jest wyjście wody z klimy i prztkał drutem - wylała się woda i jakieś czarne syfy które zatykały skutecznie ujście - teraz jest drożne i woda spływa pod autko :mrgreen: , musze tylko troche tapicerke wysyszyć , cały zabieg kosztował mnie 40zł ( dlatego tyle bo przy okazji zakleili mi obdarty bok nowej opony :evil: - co do której uszkodzenia nikt się nie przyznał) wszystko trwało ok 1 godzinki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!