Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa to sprawdzajcie czy macie juz wyprowadzone przewody od komputera , czyli trzeba wiedziec jakie piny powinny byc zajete jesli beda wychodzily to kostka powinna byc gdzies ukryta pod deską z lewej strony

Kolega cos pisze w pierwszym poscie ze w kierownicy sa 2 przewody wlasnie od tempomatu i w te dwa przewody podpinamy 4 przyciski z odpowiednia rezystancja

czyli + km, - km , 0 chwilowe wylaczenie , R -pamiec ,przywrocenie do poprzedniej ustawionej predkosci

Wiadomo ze pisze jak to wyglada w lagunie ale tak jak pisze dstorm (a gosciu jest naprawde dobry i obcykany) powinno byc podobnie jak w lali

Poczytajcie ,warto sie zalogowac ,duzo rzeczy jest podobnych wiec mozna skorzystac z innych ciekawych bajerow na forum lali

Temat tempomatu

http://renaultlaguna.pl/forum/index.php?sh...amp;hl=tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelecialem cale allegro i nie znalazlem zadnego przelacznika tempomatu do meganki , czyli towar jest deficytowy i widocznie malo aut wychodzilo z tempomatem ale mozecie kupic przelacznik od laguny i wstawic go wlasnie kolo regulacji swiatel

http://photos01.allegroimg.pl/photos/orygi...88/44/566884498

w lagunie ten przelacznik tak wyglada (to ten przelacznik z zegarkami kolo manetki radia po lewej )

http://photos01.allegroimg.pl/photos/orygi...08/24/590082420

Ogolnie moze byc ciezko z kostką w negankach bo chyba nie macie nawet zaslepki na przycisk no chyba ze sie wycina plastik i jest cienszy ale moze to swiadczyc ze nie zalozyli nawet kostki albo schowana jest gdzies glebiej pod deską

 

Pisanie z polską czcionką nie boli a lepiej się to czyta, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stojąc na postoju stwierdziłem że sprawdze czy mam ową kostkę przy potencjometrze natężenia oświetlenia wnętrza. Rozebrałem i .... MAM!! Jest tam luzem taka wtyczka 3x2 do której z wiązki kabli wpięte jest 5 przewodów :P Czyli wychodzi że teoretycznie mam instalację gotową :-P

 

Zrobilem tak:

 

"Do testu wystarczy drucik, zaświecają się funkcje na panelu jak się zewrze te styki. Oczywiście przy włączonym silniku. Czyli przed kupnem przełącznika można w ten sposób sprawdzić."

 

I niestety nic sie nie dzieje - czyli chyba <piwko>

post-6565-1238569951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kostka za potencjometrem oświetlania to macie na 100% tempomat.

To że nie chce się włączyć to wina konfiguracji LICZNIKA, bo w nim domyślnie jest wyłączony tempomat.

U siebie już śmigam z pól roku z tempomatem i jest ok <piwko> Przyciski umieściłem z tyłu na pilocie od radia :P

Czyli podsumowując jak jest kostka wystarczy aktywować CLIP'em tempomat dołożyć przyciski i wszystko będzie działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malykubek, zobacz sobie jak to jest zamontowane w lagunie,kolega domingos, zapodał nawet linka.Jest tam świetny manual,sam sie przymierzam do montażu ale jakoś zawsze brak na to czasu.Tu na forum megane niewielu montowało tempomat,tak,że na wielką pomoc nie licz. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej fotce masz podpisane piny ktore ida do kostki, ktora sie wpina we włącznik tempomatu <piwko>

Mialem instalacje i kostke.

Tak jak kolega radzi popatrz na forum laguny tam jest to ladnie wyjasnione.

Jesli nie miales intalacji do sterownika silnika to jest szansa że też trzeba będzie w sterowniku silnika włączać tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon64x4 a które styki złączyłeś? Z którego roku meganke masz i jakie wyposażenie?

te które są opisane na stronie laguny - teraz juz dokladnie nie pamietam ale chyba A2/A3 i A2/B1 - nieststy nic sie nie dzialo. Moja megi to grudzień 2005 wersja SportWay

 

Duzo na ten temat rozjasnil mi kolega dstorm którego troche na ten temat pomęczyłem <piwko> W ASO robią straszne problemy żeby włączyć tempomat CLIP'em - w Jaszpolu nawet twierdzą że się nie da - w Ksawerowie również :shock: Na szczescie dstorm dokładnie opisał mi co i gdzie trzeba wlączyć (CF150 Regulator / ogranicznik-prędkości: Z/BEZ + konfiguracja modułu wtrysku - LC121 Ogranicznik prędkości: Z/BEZ) oraz co uczestniczy w pracy tempomatu (komp wtrysku, przepustnica, czujniki na pedałach, panel instrumentów i przyciski sterujące, komp ABS).

 

Reasumujac w pn jestem umowiony na komputer poza ASO wiec zobaczymy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelecialem cale allegro i nie znalazlem zadnego przelacznika tempomatu do meganki , czyli towar jest deficytowy i widocznie malo aut wychodzilo z tempomatem

Fakt trudno, ale przełącznik w ASO kosztuje ok 50 zł + ramka na niego ok 40 zł <piwko>

ale mozecie kupic przelacznik od laguny i wstawic go wlasnie kolo regulacji swiatel

Niestety nie można bo w lagunie sa inaczej piny, dokladnie tak:

W lagunie :

A1 + oświetlenie

A2 + Po wyłączeniu zapłonu

A3 Cruise control On/Off switch

B1 Speed limiter On/Off switch

B2 Masa

B3 puste

 

W meganie:

A1 Masa

A2 + Po wyłączeniu zapłonu

A3 Cruise control On/Off switch

B1 Speed limiter On/Off switch

B2 + oświetlenie

B3 puste

Ogolnie moze byc ciezko z kostką w negankach bo chyba nie macie nawet zaslepki na przycisk no chyba ze sie wycina plastik i jest cienszy ale moze to swiadczyc ze nie zalozyli nawet kostki albo schowana jest gdzies glebiej pod deską

Nic sie nie wycina :P zakłada sie inna ramke z miejscami na guzki od ESP/ASR i od włącznika tempomatu.

Kostka nie jest schowana głęboko.Naogół jest spięta razem z kablami do regulacji podświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze nie wiem jak te symbole A1 A2 A3 B1 B2 przekładają się na piny w kostce komputera. Kurcze coś francuska stronka od montażu tempomatu mi nie działa:/

 

Ciekawe czy w wersjach bez instalacji trzeba aktywować to CLIPem <piwko> żabojady nic o tym nie pisały.

 

P.s Ja nie mam kostki będę na dniach puszczał kable czekam na auto od lakiernika.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!