Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane II ph I] STEERING LOCKED - zepsuta STACYJKA


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wczoraj po południu okazało się że moja Megane nie może odpalić silnika. Objawy są następujące:

1. Po włożeniu karty do czytnika pokazuje się na wyświetlaczy napis STEERING NOT LOCKED

2. Po naciśnięciu przycisku START (oczywiście jednocześnie wciskam sprzęgło) pojawia się napis STEERING LOCKED.

 

Diagnoza komputerem w ASO wykazała uszkodzoną STACYJKĘ (komputer zabezpieczający z imobilajzerem i blokadą koła kierownicy) koszt wymiany 2 000 zł, regeneracja za 1 000 zł.

 

Czy możecie mi polecić jakieś tańsze rozwiązanie (lub jakiekolwiek sugestie jak mogę temu zaradzić) jestem z Warszawy.

GG: 5979252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to komunikat o uszkodzonej blokadzie kierownicy. Już wiele ludzi miało z tym problemy. Czasem wystarczy ruszyć ręcznie silniczek który odpowiada za taką blokadę.

poczytaj istniejące tematy. objawy identyczne. może w ASO się nie poznali.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=7629&...steering+locked

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=5194&...steering+locked

i jeszcze parę ale to opcja <ok> i 30sekund szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wymontowaną STACYJKĘ wygląda tak:

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

czy ktoś z Warszawy może mi pomóc w naprawieniu (nie wymianie) tego podzespołu.

Albo może ktoś wie jak ją rozłożyć.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja niedawno rozbieralem tą stacyjkę z karzdego boku masz dwa zatrzaski trzeba delikatnie podwarzyć i wyciągnać tą pokrywke z napisem valeo i w środku jest już mechanizm z silniczkiem ja podnioslem dzwigienke i wykreciłem blokade ręcznie zlożylem i wszystko gra myślę że poprostu się zawiesiła i zwariował imobilaizer a serwis chciał 2 tyś jak to nie pomorze to sprawdz sobie ten silniczek może się spalił powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie czy rygiel w momencie montażu do kolumny kierowniczej powinien być w pozycji otwartej (schowany) czy zamkniętej (wysunięty). Wydaje mi się że powinna to być pozycja zamknięta (wysunięty) gdyż samochód cały czas wyświetla napis STEERING LOCKED czyli że komputer uważa iż kierownica jest zablokowana więc zakładając urządzenie w pozycji otwartej (schowany rygiel) komputer nie potrafi tego zrozumieć. Proszę o jakiś komentarz do moich przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Czasem wystarczy ruszyć ręcznie silniczek który odpowiada za taką blokadę.

A jak się dostać do samego silniczka ?

Czy w momencie wykręcania stacyjka była "locked" ?

Spotkał mnie podobny problem ale samochód najwyraźniej broni się jak może i nie pozwala wymontować stacyjki. Jest tam taka śruba z lewym gwintem która stawia opór w obie strony( prawdopodobnie jej ukręcenie spowoduje jeszcze większe szkody)

Czy coś jeszcze trzyma stacyjkę na miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jak wyjąć blokadę kierownicy? Zacząłem odkręcać śrubę i w pewnym momencie już tylko się kręci w jedną i drugą stronę ale nie przekłada się to na możliwość jej wkręcenia lub wykręcenia. Wie ktoś jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!