Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to za część? (załączone zdjęcie)


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie sciagnolem osłone i zrobilem pare fotek. Wyglada to na jakis czujnik cisnienia. Napewno jest zle zamocowany, a nawet nie wiem czy to oryginalna czesc od tego samochodu.

 

Jak widac nie jest on prawidłowo zamontowany- juz tak kupilem.

 

Jutro chcialbym to wymontowac i zamontowac poprawnie jesli w ogóle bedzie dało sie dobrze zamontowac.

 

Stad moje pytania:

Czy moge to odkrecic i powypinac z tego kabelki, co by spróbowac dobrze zamocowac

(z oledzin widze ze jesli odwróce ta czesc to kable beda za krótkie)

 

Jak to sie nazywa fachowo- moze kupie oryginalna czesc.

 

Prosze o jakies sugestie!!

 

Prosze obejrzec fotki w powiekszeniu

 

Samochód to mIphII-2002r. A czesc zamontowana na kolektorze ssącym.

post-718-1173726775_thumb.jpg

post-1-1173726775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zł w intercarsie, ja myślę że może udałoby się załatwić to taniej.

Na forum laguny jest opis jak to się demontuje i czyści wczoraj go czytałem.

Bo wg ASO to się wymienia, a wg forum czyści i jeździ dalej. Kto ma rację nie wiadomo.

 

aaa. podczas odkręcania tego chyba trzeba próbować tym pokręcić ale nie jestem pewien bo nie rozkręcałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. odkreciłem to i zakręciłem z powrotem. Mysle ze nie robi mu róznicy ten erg ze od innego samochodu (wnioskuje tak po innych zamocowaniach). Chyba zdecyduje sie na zrobienie lepszego zamocowania dla tej czesci i jej pozostawienie- wzgledy ekonomiczne. ewentualnie rozejrze sie za jakąś używką.

 

Chyba tam duzy cisnien nie ma to moze i na tym autko pochula. Z tego co oglądałem erg do innego td wyglada ze srodki sa takie same a tylko zamocowanie mam inne.

 

Demontarz troche czasu zajmuje bo i obudowe filtra powietrza trzeba odciagac i odkrecac. A co do czyszczenia i regeneracji to tez uważam ze to sie czysci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie powinno tak wyglądać?

 

To co masz zainstalowane to sam zawór od całego mechanizmu EGR. Zawór w Oplach jest prawie identyczny. Jednak nie masz do niego doprowadzenia spalin z kolektora wydechowego. Prawdopodobnie jak to zdemontujesz i zaślepisz powstały otwór to efekt będzie ten sam.

post-3-1173884586_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!