Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pedał sprzęgła wpadł w podłogę.


heparyn

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy, Potrzebuje pomocy.

Otóż któregoś dnia jadąc wpadł mi w podłogę pedał sprzęgła. Płyn się nie wylał na jezdnie.

Obecnie po w ciśnięciu chodzi lekko i zostaje w podłodze. Sprzęgło nie działa wcale.

Jak myślicie, co trzeba w nim wymienić?

Czy trzeba wymienić obydwa elementy: pompę sprzęgła i wysprzęglik (siłownik sprzęgła) jeżeli płyn nie wycieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

U mnie stało się to samo, z tym że zalałem ulicę płynem.

Czekam na wymianę wysprzęglika - koszt razem z robocizną (czyli wyjęciem skrzyni i sprzęgła) ok 600 zł. Standardowo wytrzymują ok 200 000 km, u mnie strzelił przy 150 000 km.

Przy okazji warto sprawdzić stan sprzęgła - jeżeli kwalifikuje się do wymiany to jest idealna okazja - zaoszczedzisz na robociźnie jakieś 300 zł przy tej okazji (choć samo sprzęgło komplet kosztuje ok 800zł). :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Spotkał mnie podobny problem (M II 1,9dCi). Podczas jazdy pedał sprzęgła opadł do połowy, po pewnym czasie opadł prawie w podłogę ale biegi jeszcze wchodziły. Po kilku kilometrach klops. Pedał w podłodze, biegi nie wchodzą. Silnik wyłączyłem i włączyłem - bez poprawy. Kilka ruchów sprzęgłem, z podnoszeniem ręką - udaje się wrzucić drugi bieg. Taka jazda do jakiegoś pakingu w najbliższym mieście, bo nocka i trasa. I nagle przypomniała mi się sugestia mechanika z serwisu Renault, gdy spytałem o wyregulowanie sprzęgła w drugiej mojej Renówce (Clio III). Stwierdził, że jest regulowane przez komputer i tego nie można regulować ręcznie. Zatem wyłączyłem silnik, odpaliłem w trybie resetu komputera (czy jak to tam zwał), odczekałem dwie minuty, wyłączyłem - i rewelacja - spręgło działa jak należy. Wystartowałem, przejechałem jeszcze około 200 km, jeżdżę już drugi dzień po awarii i żadnych problemów. I teraz moje pytanie do osób z doświadczeniem. Czy rzeczywiście awaria spręgła była spowodowana błędem komputera, czy może to zbieg okoliczności i za chwilę spotka mnie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

No ja pewnie w przyszłym tygodniu będę robił sprzęgło u siebie i tak się zastanawiam czy jest to jakoś do wykrycia przy robocie, czy po prostu grać w otwarte karty i robić wszystko w ciemno.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jest zima. Jakies -3 na temometrze. Za kazdym razem z rana sprzęgło tak samo jest miekkie i opada. Doperio po odpaleniu i kilkuminutowym przepompowaniu sprzęgła można wbić bieg. Jakies rady? Dodam, że jakiś czas temu całkowicie wyciekł płyn hamulcowy ale został uzupełniony i jest tyle ile powinno, natomiast miekkie sprzęgło powtarza się każdego dnia.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 04 lut 2015 - 12:22

Dziękuje administratorowi za uwagi :) Jest wyciek płynu hamulcowego który również służy sprzęgłu. Dolany płyn, natomiast jeszcze nie zlokalizowana nieszczelność. Jakieś propozycje?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje?

Witam.

Nie jeździć samochodem, zlokalizować wyciek i naprawić. W każdej chwili, może dojść do wycieku płynu hamulcowego, czym to grozi nie muszę chyba pisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!