Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

moje pierwsze auto


bortas

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie,

 

kilka dni temu stalem sie posiadaczem meganki 1.9d 1996. jako nowyu wlasciciel chcialbym o niego zadbac... no i tu pojawia sie pytanie. W zwiazku z tym ze to jest moje pierwsze auto a mechanik ze mnie jak z koziej du.py trabka wiec kompletnie nie wiem od czego zaczac.

 

Wiem ze w pazdzierniku czy listopadzie pierdyknal rozdzad (3.5k zlotowek na to poszlo) wiec mam nadzieje ze wszystko jest ok, mimowszystko dam go do zaufanego mechanika zeby zrobil przeglad... no i pojawia sie moje podstawowe pytanie - co nalezy wymienic na poczatek bez wyjatku (plyny oleje etc)

 

z gory dzieki za pomoc i prosze o wyrozumialosc dla nowego:)

 

pozdr.

rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiem od czego zaczac... w serwisowce sciagnietej z ftp'a przeczytalem o czyms takim jak blokada zaplonu... jak moge sprawdzic czy to mam czy tego niemam?:mrgreen: chodzi o zabawe z tym przyciskiem do blokowania zamkow (dodam ze pewnie to nie jest podlaczone bo nic sie nie dzieje po wcisnieciu)

 

kolejne pytanko... grzebiac i sprzatajac zauwazylem ze do siedzen sa podlaczone jakies kabelki (mniej wiecej na srodku siedzenia jakas kostka z kablami) co to jest bo narazie tego jeszcze nie wyczytalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bede musial przejrzec to dokladniej, bo te mocowania do pasow nie wygladaly jakby mialy jakies mocowania...

 

ogolnie wszystko w tym aucie jest dla mnie jedna wielka zagwostka i troche mnie przeraza jego stan i ilosc rzeczy do zrobienia, ale darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski musi byc mechanik skoro dwie pozostale ci popsul a teraz zneca sie nad trzecia :mrgreen:

 

w kazdym razie z wielka checia przyjme taki kontakt, rozumiem ze robi calosc mechanika oraz elektryka?

 

podaj namiary na priv i ewentualnie na kogo moge sie powolac, skad otrzymalem numer

 

ps. panowie co wogole sadzicie o tym nabytku (jego urok to 11 lat i 100 000 km stuknelo mu wczoraj)... zastanawiam sie na ile moge w niego kase wpakowac zeby nie zalowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!