Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wymienilem mikroswitche w przednich drzwiach. Operacja trwala pol godziny na drzwi + schniecie silikonu (2-3h). Jest banalnie prosta :-P ...

Niestety mi udala sie polowicznie. Drzwi pasazera dzialaja bez zarzutu, natomiast drzwi kierowcy juz nie. Problem jest chyba nie w mikroswitchu, tylko w kostce (miedzy drzwiami, a "slupkiem"). Jest troche zasniedziala, poza tym jak nia ruszam, to slychac tak jakbym wlasnie klikal guziczek do zamykania.

Najgorzej, ze nie da sie tam dostac. Trzeba chyba odkrecic drzwi :shock: , zeby przeczyscic wtyczke dokladnie i rozebrac prog, zeby zrobic pozadek w gniazdku :roll: . Troche jestem zly :evil:

W poniedzialek jade do serwisu, to poprosze, zeby podlaczyli kompa i zobaczyli co ten pokazuje :-? .

 

Anyway - robilem zdjecia, podczeas naprawy, wiec w weekend zrobie bardzo szybki "How To", moze komus ulatwie zycie. (nie rozbieralem boczkow, nic nie robilem na sile, nic nie polamalem, wszystko poszlo zgodnie z planem - czasowo wygladalo to tak: wyjecie klamki 5 minut, rozebranie klamki 5 minut, lutowanie 10 minut, silikonowanie 5 minut (2-3 godziny schniecia), zlozenie i wlozenie klamki 5 minut) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Skoro sie niecierpliwicie, to zmobilizowalem sie przed weekendem :-)

świetna robota! opis i dokumentacja fotograficzna na 5-tkę z plusem

 

brakuje jeszcze informacji na temat samego czujnika

co robic jak on nie wykrywa dłoni na klamce? i ewentualnie koszt jego wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem juz po zabiegu wymiany włączników. jazel, bardzo mi twój opis pomógł ale mam kilka uwag dla kolejnych uzdrawiaczy meganek.

1) Nie widzę potrzeby wypinania złącza drzwi i nadwozia. Długo się zastanawiałem czemu ten zabieg ma służyć i nie wymysliłem. Do wymiany włącznika nie jest konieczny.

2) Rozkładamy klamkę od strony wkręta a nie od strony wkładki jak sugerują to strzałki.

3) Nie spodziewałem się, że stary włącznik jest tak zalany w gumie - brakowało mi cieńkiego i ostrego narzędzia, ale dałem radę.

4) Nie jest istotne który kabel gdzie przylutujemy, ważne żeby z jednej strony włącznika lub po przekątnej (a i b lub c i d lub a i d lub b i c). Włącznik zamyka tylko obwód, możemy go sprawdzić miernikiem (najwygodniej z buzzerem) czy chodzi prawidłowo (czy zamyka obwód po wciśnięciu i czy nie ma zwarcia lub czy nie przegrzaliśmy włącznika lutownicą).

|a |b

[ o ]

|c |d

5) Ja zamiast silikonu użyłem klej na gorąco (pistolet podgrzewany z laskami kleju PRZYKLADOWY PISTOLET ). Klej szybko stygnie i nie trzeba czekać jak w przypadku silikonu. Dodatkowo wszelkie nadmiary i braki mozna poprawić lutownicą rozgrzewając naniesiony klej do plastyczności.

 

Ogólnie zabieg wymiany dwóch włączników trwał niecałą godzinkę (najdłużej wydłubywałem stary włącznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektryce sie nie znam, stad to odpinanie. Balem sie, ze dzialanie na kabelki lutownica moze spowodowac jakies spustoszenie w calym ukladzie...

Jak nie trzeba to nie trzeba. Ale z drugiej strony to jest kwestia 15 sekund, wiec moze nie zaszkodzi. Sczegolnie, ze mozna przy okazji sprawdzic stan wtyczki (moja byla strasznie zasniedziala :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam śmieszny problem z hands-free :| otóż muszę klikną przycisk dwa razy by mi się samochód zamknął :-? jak kliknę raz to zamykają się tylko przednie drzwi... dopiero jak kliknę 2x szybko to zamyka się też tylna część samochodu, byłem u magika od elektroniki podpiął się pod złącze i wyczaił błąd, że przednia antena od czujnika karty jest nie podpięta, no więc rozebrałem tą środkową część deski rozdzielczej i co widzę - antena podpięta... czy to może być spowodowane tym że antena może być uszkodzona ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

 

Mam maly problem z dzialaniem mojego handsfree... dziala bezproblemowo z drzwiami po stronie kierowcy, jednak przestalo dzialac z czujnikami po stronie pasazera (nie reaguje przy otwieraniu jak i przy zamykaniu - naciskaniu na guzik w klamce).

 

Czy ktos ma pomysl dlaczego? Czy zostaje tylko wizyta w ASO?

 

pozdrawiam

 

BaRT

PIKUR 3M

 

Przeniesiono do tematu z rozwiązaniem problemu - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

[przeniesiono]

Witam wszystkich,

wczoraj miałem takie zdarzenie. Z reguły kartę mam w kieszeni i zamykam samochód przyciskiem przy klamce. Niestety wczoraj nie zadziałał centralny zamek - nie mogłem zamknąć samochodu ani z przycisku przy klamce w drzwiach od kierowcy ani w drzwiach od pasażera. Natomiast zamknął wszystkie drzwi przyciskiem na klapie bagażnika. Zamyka i otwiera wszystko przyciskami z karty. A nawet otwiera przez sensor w drzwiach.

A z przycisków w drzwiach nie zamyka. Cz mieliście już taki przypadek ( na forum czytałem posty ale takiego przypadku nie znalazłem) ? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!