Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

po około 30s - 1m

1 m pokonujesz 30 sek. Niezłe tempo. :D

W tym czasie już 5 razy ktoś zdąży nim odjechać.

W Lagunie wystarczy, że odejdziesz z zasięgu anten i już się zamknie i włączy alarm.

W megane i sceniku jest tak jak pisze gojgien ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedźcie mi czy po wymianie całego zestawu startowego w aucie o tych samych numerach lecz bez systemu hands free, można jakoś uruchomić aktywować, wgrać, na tym nowym zestawie Hands free? Mimo że nie było go tam oryginalnie ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak byś po zgaszeniu silnika nie wysiadał tylko otworzył drzwi i je zamknął nic nie wciskając etc... to czy się zamknie czy nie?

Nie powinno, bo wówczas anteny wewnętrzne wykrywają obecność karty. Anteny wewnętrzne nie maja nic wspólnego z zewnętrznymi.

To inny obwód i nawet zwarty przycisk na drzwiach na zablokuje zamków jak karta jest w środku.

Możesz to cobie sprawdzić w bardzo prosty sposób

Siedząc w aucie opuszczasz szybę i potem w zależności jaki masz pomysł przyciskasz przycisk na klamce zewnętrznej

Jak karta jest w środku auta, niezależnie czy zapłon włączony czy nie, to przyciski na klamkach zewnętrznych są martwe.

Jedynie jak karta jest w slocie to po ich naciśnięciu następuje dwuklik zamkami. Zablokowanie i natychmiastowe odblokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

mój problem wydaje się być nieco innych od opisywanych w tym temacie. Z tego co zauważyłem, ma on związek z wilgocią (której ostatnio nie brakuje). Nie otwierają się drzwi lewe tylne. Zamek nie odblokowuje się po włożeniu ręki, nie odblokowuje się nawet po otwarciu pozostałych drzwi. Do niedawna drzwi można było otworzyć od środka. Teraz nawet ten sposób nie działa. Raz na kilkadziesiąt prób naciskania przycisku zamykania i pociągania za klamkę drzwi się otworzą. Reguły nie ma na to jednak żadnej. Dodam, że zamykanie z przycisku na klamce w tych drzwiach działa prawidłowo. Odłączałem też kostkę od słupka, ale piny nie wyglądały na zaśniedziałe. Nie wiem, czy problem jest z opisywanymi często mikrowłącznikami, czy może z samym zamkiem. Może ktoś miał podobny problem i pomoże w rozwiązaniu mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi co sknociłem .

Przelutowałem sobie wszystkie microstyczniki w klamkach bo juz mnie to wkurzyło ze nie działajo. Przy okazji rozebrałem też klamki do malowania bo sól dobrała sie do lakieru na klamkach wiec je odświeżyłem . oczywiście pomieszały sie wszystkie anteny ale po złożeniu wygląda na to że prawie wszystko działa poza jedną klamką - zgadnijcie którą : ....... oczywiście tą od kierowcy. Przycisk zamyka. Jednak nie zawsze działa czujnik podczerwieni (jak wkładam rękę od spodu klamki to mnie widzi a jak od góry to mnie nie widzi) i jedna rzerz nie działa wcale czyli pociągnięcie za klamkę nie otwiera drzwi . Wszystkie pozostałe drzwi po pociągnięciu za klamkę (nawet jak podczerwień nie wykryje) powodują odblokowanie zamków i drugie pociągnięcie juz otwiera drzwi. A przy tej jednej klamce od kierowcy mogę bezkarnie ciągnąć klamke kilkukrotnie i nie otworze auta . Scenic II grand 2006

Jakieś pomysły ?

Edytowane przez marcef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie do tematu, czujniki ręki w klamce są absolutnie niezależne.

Każde drzwi działają osobno, komputer nie wyłącza stron ani przod/tył. po prostu czujniki padają od wilgoci.

Jeśli działa otwieranie samochodu przez podwójne pociągnięcie klamki, ale nie działa czujnik ręki znaczy że jest uszkodzony.

post-591-0-06938100-1481468125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem, mam u siebie HF - przy każdej klamce mam przycisk-kółeczko + przycisk w klapie bagażnika, zamykanie auta działa gdy klikam przycisk bagażnika, drzwi kierowcy oraz pasażera. Gdy klikam dowolny przycisk tylnych drzwi nie dzieje się nic, auto się nie zamyka - czy tak ma być?

 

Drugi problem dotyczy otwierania samochodu czujniki w tylnych drzwiach łapią bezproblemowo - wkładam rękę, samochód się otwiera. Natomiast w drzwiach z przodu system raz działa raz nie - czasem łapie bez problemu, samochód się natychmiast otwiera, czasem muszę poczekać około 2 sekundy, a czasem łapać i ciągnąć za klamkę - co w tym przypadku może nawalać, co sprawdzić/wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem - zepsute mikrowłączniki w klamkach drzwi tylnych.

Drugi problem - może być kilka przyczyn, od zabrudzonego czujnika optycznego od wewnątrz (jest pod ciemno brązowym plastikowym szkiełkiem pod klamką w drzwiach), do zepsutego całego czujnika w wewnętrznej części klamki. Niektórzy jeszcze piszą o odbłyśniku na wewnętrznej części klamki zewnętrznej, ale ja mam zepsute te odbłyśniki, a drzwi i tak się otwierają. Jak to wszystko naprawić znajdziesz na tym forum, wielokrotnie wałkowane. Możne ściągnąć instrukcje w części download.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

 

Mamy gdzies na forum info co moze byc uszkodzone w karcie HF ze raz dziala a raz nie?

Czasem dziala wszystko (hf i przyciski) a czasem nic. Druga karta bez HF dziala zawsze bez problemu. Wymiana baterii juz 5 razy nic nie dala.

Ewidentnie winna jest karta... moze zimne/uszkodzone luty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz rację z tą kartą i brakiem styku.

U siebie mam identycznie tej zimy, na karcie która była ciągle używana.

Zazwyczaj pomagało wyciągniecie kluczyka, pokręcenie baterią jak kółkiem albo po prostu chuchnięcie w kartę.

Miałem takie objawy zazwyczaj jak karta była w slocie, zazwyczaj była zimna. Jak jest w kieszeni to nie ma takiego problemu.

Od wczoraj jednak używam tej drugiej, która wygląda i działa jak nówka.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Pacjent to: Megane CC 2005r z hands free.

Objaw: nie działa: ani fotokomórka ani przycisk w żadnych drzwiach.

Działa za to w obydwu idealnie podwójne pociągnięcie klamki i wtedy otwiera.

 

Pytanie: może jakiś bezpiecznik ? Jakieś kabelki ?

Czy foto i guzik mają wspólne zasilanie i to mogło paść ?

Pytam, bo jakoś trudno mi uwierzyć, że mechanicznie padły obydwa przyciski ( no dobra, ewentualnie możliwe ) i na dokładkę obydwie fotokomórki.

Pomóżcie proszę zanim coś rozgrzebię niepotrzebnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że w 1 przypadku padnie przycisk, w 2 fotokomórka, a komputer sam odcina daną stronę auta, albo obydwie jeśli 1 i 2 przypadek są po innych stronach karoserii.

Opisane na forum wielokrotnie.

Jeśli działa podwójne pociągniecie za klamkę, to znaczy, że instalacja do anten i do samych klamek (drugie mikrowłączniki przy klamkach od środka drzwi) jest sprawna.

Nie ma od tego oddzielnych bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!