Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1.4 Alize GradTour


TURBO

Rekomendowane odpowiedzi

A v e !

Dostałem od swojego dealera Renault ofertę zakupienia autka:

Renault Megane II 1.4 Alize GrandTour 2007 (niemetalizowana) - czyli takie Authentique + klima za 49 ooo PLN

renault-megane-grandtour-phase-ii-diesel-5211.jpg

w związku z tym mam dwa pytania:

-> czy będę zadowolony z tak wyposażonego autka (?!) - ewentualnie co sugerujecie by dołożyć ?

-> z jakimi usterkami standardowymi muszę się liczyć ?

-> czy to dobra oferta ?

 

Czy może lepiej poczekać na Clio Kombi icon_mrgreen.gif

car_photo_212808_7.jpg co o tym sądzicie ?

 

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A v e ! Hadson !

To bardzo dobra cena.

Ja bym wziął jeszcze halogenki.

Chyba że jest możliwość dorzucić kaski do 1,6.

Niestety taki, albo żaden ..... można tylko w kolorach i dodatkowym wyposażeniu wybierać ... silnik i standard taki jak napisałem .......

Porównywałem z Clio III i z silnikiem 1.4 jest droższe o jakieś 4 ooo złotych ...a tu przecież kombi i większa bryczka ... tylko co z awaryjnością ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A v e ! Bronius !

Trzeba iśc do przodu ...szczególnie, że oferta jest atrakcyjna ....

teraz pozostaje mi tylko rozstać się z Clio .... no chyba, że uda się korzystnie zainwestować w nieruchomości, wtedy pojeżdżę "Klijakiem" jeszcze kilka latek :mrgreen: , bo jeździ się wyśmienicie bezawaryjnie (odpujkać) i tanio (dziś tankowałem 6.3 l/100km na mieście, no może w Toruniu :-) ). Tylko moje trzy dziewczyny w tym dwie dorastające narzekają, że ciasno się robi ....

 

PS. Jakoś nikt nie napisał o awariach, może Megane jak Clio nie psują się wcale ?! icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio czy Megi ważne że Renault :mrgreen:

 

Ja po przesiadce do Megi wreszcie mogę powiedzieć, że czuję sie bezpiecznie w samochodzie. Bo czego by nie mówić to clio I to blaszana puszka była, chociaż wiele zalet miała :-)

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-03-15, 22:13 ]

A i na twoim miejscu brałbym megana. Po paru latach za więcej go sprzedaż niż clio. Poza tym mimo wszystko autko klasę wyższe, co pewnie ma odbicie we właściwościach jezdnych ilości miejsca i prestiżu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Za taką cenę brałbym tą Megankę w ciemno. Z wyposażenia dodatkowego to właściwie tylko radyjko jeszcze bym dołożył bo w standarcie jest już dość sporo fajnych rzeczy w autku. Jeśli chodzi o awaryjność to jak na razie u mnie nic się nie działo czego nie dałoby się szybciutko samemu zrobić, ale jak na razie to przejechałem swoją Meganką jakieś 6 tys km. Liczę na to, że jeszcze sporo kilometrów zrobię zanim się zacznie dziać coś poważniejszego :mrgreen: A Clio kombi to jakoś tak dziwnie wygląda, ale to rzecz gustu. W ogóle jakoś nie pasują mi kombiki segmentu B. Jeżeli chodzi o usterki "standartowe" to jakoś nie zauważyłem żadnych, może poza tym, że w mojej Megance jak szybko kręcisz kierownicą w lewo to słychać takie cichutkie terkotanie (w serwisie powiedzieli, że ten typ tak ma :-) )Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ma to związek z elektrycznym wspomaganiem (co ciekawe jak auto było na podnośniku to tego ćwierkania nie było), byłem też z tym u mechanika który specjalizuje się w renówkach i też mi powiedział, żeby się tym specjalnie nie przejmować, że w dość sporej ilości Meganek z elektrycznym wspomaganiem tak jest. Jakoś się już do tego przyzwyczaiłem i nie stwierdziłem, żeby to miało jakiś wpływ na zachowanie auta podczas jazdy.Nie zauważyłem też żeby było głośniej lub ciszej, cały czas terkocze tak samo, a jak mam włączone radio to w ogóle tego nie słychać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w Krakowie np jest bardzo ciasno i przy parkowaniu w kopertę przydają się. niestety nie mam czegoś takiego i kombinuje w inny sposób. Czasami patrzę się w odbicie auta stojącego po drugiej stronie ulicy, czasami trafia się jakaś wystawa, a czasami trzeba ruszyć d :mrgreen: i zerknąć ile zostało... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Cena baaardzo dobra.

Wersja - zapewne sam wiesz, czy wyposażenie Alize jest dla Ciebie wystarczające.

koniecznie trzeba wrzucić radyjko i ... tyle

 

Silnik - nie chcę kolegi martwić, więc nie będę się wypowiadał :-/

 

CL3 lub MK2? - zdecydowanie megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!