Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne szyby megane II - nie działa str


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Najpierw to powinienem się przywitać co niniejszym czynię.

 

Jak napisałem w temacie. Nie działa elektryczny podnośnik szyb od strony pasażera.

Nie podpinałem napięcia do silnika, ale już na zasilaniu prądu nie ma :/

Sprawdzałem bezpieczniki (co za żabojad to opisywał?!) ale wszystkie są sprawne. Szyba od strony kierowcy działa bez problemu, zaś od strony pasażera ani wyłącznik kierowcy ani pasażera nie działa.

Czy spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem?

 

P.s. "szukajka" nic nie znalazła

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie dziala szyba - sprawdz dobrze wtyczke w slupku z prawej strony. moze styki zasniedzialy. jesli nie to pewnie silnik szlag trafil. Jak chcesz - to mam z 3drzwiowki na zbyciu w domu - za browarek moge oddac <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już na zasilaniu prądu nie ma :/

 

ale nie napisal czy nie ma pradu w slupku czy na kostce przy silniku. Pozatym moze wyl padl ? chociaz ten drugi powinien dzialac..hmm..pozostaje sprawdzenie silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Idzie sobota będzie robota <ok>

Dzięki za odpowiedzi.

Więc na pierwszy ogień zaplanowane:

- podanie napięcia na silnik (2-u przewodowy) jak zabangla szukanie dalej jak nie zakup (uśmiech do G-boy'a) :mrgreen:

- wynalezienie schematu (kto mądry montuje 3 typy instalacji??) - wg. Visu-schema

- jak znajdę to po kabelkach znaleźć zonka :mrgreen:

- może złącze w słupku? kto wie?

 

Napisze jeszcze że skubane zanim zdechło to otwierało się z drzwi kierowcy a zamykało z drzwi pasażera. inne kombinacje nie wchodziły w rachubę ;)

 

Jak coś wymyślę to dam znać może pomoge innym ;)

pozdrawiam

vG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu..Swego czasu warto co jakis czas wyczycic wtyczke w slupku - poniewaz woda z szyby scieka czasem po gumowej oslonie wiazki i tam stoi - ja juz mialem raz wszystkie styki zielone - te dwa ostatnie u dolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może trochę długo to trwało ale reasumując:

- działało TYLKO podnoszenie na wyłączniku strona pasażera

- sprawdziłem wyłączniki i mikrostyki (przeczyszczone)

- dalej nie działało <ok>

Po kompletnym demontażu wyłączników okazało się, że mikrostyk podnoszenia szyby (na zespole wyłączników kierowcy) ma zimy lut :mrgreen:, więc elektrycznie oczytywany był jakby cały czas wciśnięte było podnoszenie szyby. Zalutowane i działa!!!!!!

Nie robiłem zdjęć, a szkoda, lecz jeżeli ktoś będzie miał podobny problem, służę pomocą.

Dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

vG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem jak vangregorius i nie mam pojecia jak to zrobic zalezy mi na czasnie

Nie dziala przednia szyba elektryczna od strony pasazera kiedys dzialala ale samoczynnie przestala nie wiem jak to naprawic >Bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

Mam chyba nieco inny problem. Okno pasażera najpierw zaczęło dziwnie ciężko działać, a w następny dzień zdechło i nie chciało się podnosić. Rozebrałem tapicerkę i zauważyłem prawdopodobny problem. Pęknięta śruba a w zasadzie obejma, która najprawdopodobniej przytwierdzona była do płozy którą podąża szyba. Zrobiłem fotki z zaznaczeniem do wglądu. Pytanie do specjalistów..:mrgreen: Czy jest to możliwy ten problem??? Czy jest gdzieś do dostania ten element?? Wysyłałem już informacje do sprzedających ale niektórzy twierdzą że jest to razem z podnośnikiem... No nie wspomnę o cudownym serwisie gdzie nie za bardzo wogóle chcieli zaglądnąć do samochodu i rzucili cenę 1200zł......Pozdrawiam Wszystkich....

 

Megane%20001.jpg

Megane%20003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych wcześniejszych wersjach nie ma takiej śruby nie jest niezbędna, ma za zadanie niwelować naprężenie na lince tej przekątnej. Fakt że pękła, świadczy że coś blokuje linkę. sprawdź te białe plastiki co jeżdżą po szynach - lubią się psuć i blokować potem (na szczęście można je kupić osobno, tylko nie w renault)

Jeśli ślizgi są ok to prawdopodobnie blokuje się stalowa linka na nawijaku przy silniku.

U mnie tak było i już nawet pękł korpus nawijaka i trzeba było kupić cały mechanizm.

Niestety wszystko trzeba rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja z kolei mam tak:Od kierowcy szyba chodzi góra/dół ale od pasażera nie działa(ani włączana od str. kierowcy ani od pasażera),silnik z prawych drzwi podpięty do lewych chodzi więc musi byc ok.Nie dzaiła sterowanie ale nie mam pojecia co konkretnie...

Może jakiś przekaźnik...

Mam niby schemat ale ciężko z niego coś wyczytać.

Może miał ktoś cos takiego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!