FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Podświetlenie pokręteł nawiewu i ogrzewania - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Podświetlenie pokręteł nawiewu i ogrzewania

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   robkan77 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.6 benzyna
  • Przebieg (tys.km):70000

Napisano 11 listopad 2008 - 00:15

Padła mi żaróweczka podświetlająca pokrętła nawiewu - może mi ktoś pomóc jak to rozebrać i wymienić - nie chcę tego plastiku uszkodzić posługując się metodą prób i błędów. Na forum nie znalazłem tego tematu - oczekuję pomocy.
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Gość_G-Boy_*

• Grupa: Gość

Napisano 11 listopad 2008 - 00:24

do panelu dostaniesz sie bardzo prosto - wyjmij radio i poleczke pod nim . Tam sa srubki torx o ile pamietam. wykrecasz je. To samo sie tyczy srubek na dole przy konsoli - sa za zaslepka na dole - tam gdzie podpina sie kompa - przy wtyczce zlacza diagnostycznego. Hm..pozatym to reszte srubek znajdziesz - reszta to zatrzaski. Rob to w dobrze ogrzewanym garazu lub przy slonecznej pogodzie - na zimnie moze plastik strzelic. Po wykreceniu srubek - wyjmujesz srodkowy plastik kokpitu - a panel z pokretlem wisi chyba na kolejnych 2 srubkach.. Co do rozbiorki pokretel - w wersji z climatroniciem sa diody smd... ale rozbiorka jest bajecznie prosta - jesli bawiles sie kiedys LEGO to dasz rade - bo dokladnie tak wszystko tam jest spasowane. zatrzaski..jakas srubka i juz. aha.. I NIE SPIESZ SIE! to podstawa w MII - na spokojnie z pomyslunkiem <ok>

Opisalem Ci jak sie tam dostac - na podstawie swoich doswiadczen z climatronikiem - gdy go rozbieralem. W przypadku manualnej klimy zapewne postepuj analogicznie :)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   robkan77 

Napisano 11 listopad 2008 - 06:56

Dziękuję za podpowiedź - jak znajdę chwilkę czasu napewno skorzystam z twoich cennych wskazówek - dziękuję.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   athlon64x4 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane III HTB
  • Silnik:1.4 16V TCe 130KM (@160KM/235Nm)
  • Przebieg (tys.km):69

Napisano 11 listopad 2008 - 10:26

Zerknij sobie tutaj Podswietlenie deski rozdzielczej w okolicach regulacji sily nawiewu i obiegu zamknietego - wszystko jak na dłoni - przerabialem to niecaly miesiac temu - sa tam zaróweczki jakies takie male nietypowe (nie znam symbolu) ale w salonie dostalem je bez problemu po 0,77PLN za sztuke (wymienilem obydwie na raz). Godzinka pracy i po bolu. Uwazaj tylko jak będziesz rozbierał sam panel z pokrętłami - sa tam takie spręzynki które lubią sobie wyskoczyć i polecieć niewiadomo gdzie - mnie jedną wcięło i musialem się posiłkować spręzynką z ... długopisu <ok>
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   jurekzx 

• Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):145000

Napisano 14 listopad 2008 - 17:24

Wymiana żarówki w pokrętłach nawiewu w megane I
No więc tak pierwsze co robimy to wyposażamy się w klucz typu torx dokładnie nie pamiętam ale jest to klucz T25 albo T20 .
Wysuwamy szufladkę od zapalniczki i odkręcamy ją ,są tam dwie śrubki ,jeśli zdemontujemy cała szufladę zapalniczki po prostu będzie nam wygodniej. Następnie odkręcamy konsole od nawiewu jest ona przykręcona również dwiema śrubkami które znajdują się zaraz obok tych od zapalniczki . Konsola od nawiewu jest oprócz śrubek przymocowana jeszcze zatrzaskami pod radiem . Trzeba je delikatnie wyjąc . Trzy pokrętła umieszczone są w plastikowym pudełku które jest również na zatrzaski . Żaróweczka znajduje się w środku , tylnia ścianka ma otwór w którym umieszczona jest żarówka ,trzeba ją wymienić i wszystko dokładnie ostrożnie złożyć uważając na te badziewne zatrzaski . <ok>
1

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   robkan77 

Napisano 15 listopad 2008 - 07:01

Sorry, ale mówimy tutaj o Megane II - dzięki za opis.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   jurekzx 

• Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):145000

Napisano 15 listopad 2008 - 11:11

ja wiem ale napisałem o tego typu wymianie w megane I żeby potencjalny czytelnik miał juz pełne informacje i jedynce i o dwujce
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   kepa416 

• Auto:Megane II
  • Silnik:K9K722
  • Przebieg (tys.km):232

Napisano 26 marzec 2010 - 17:07

Co do megane II to odkręciłem 4 śruby od panelu te po bokach radia i na dole pod kartą. i co nie wyjmę panelu bo na dole trzyma i kratki nawiewu też trzymają ? Gdzie są jeszcze jakieś śruby
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Dario 

• Silnik:1,5 DCI 82 KM
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 11 kwiecień 2010 - 13:32

Witam Koledzy podpowiedzcie - mam wyjęty panel sterowania nawiewani ( klima manualna) mam pytanie gdzie znajdują się żarówki podświetlające? patrząc od tyłu na ten panel są takie dwa miejsca jakby zatyczki w kolorze czarnym - czy pod nimi są żarówki? czy tez muszę dobrać się do środka panelu? proszę o pomoc bo jutro z rana mam zamiar zabrać się za naprawę oświetelnia
Renault Megane II 1,5 DCI 82km/185Nm Confort Dynamique:)))) mój zielony statek kosmiczny:)
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   potentila 

• Auto:Megane I ph II
  • Silnik:1.9 DCI
  • Przebieg (tys.km):270300

Napisano 20 kwiecień 2010 - 10:44

Oliwa techniczna też powinna pomóc <ok>
Szczęśliwy posiadacza Megane 1.9DCI
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   neanias 

• Auto:Megane '00 r.
  • Silnik:1.6, kombi 16V, 79 kW, benz/gaz
  • Przebieg (tys.km):132500

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:16

@jurekzx

Dzięki za wpis, szukałem tego problemu dla MI ph II i znalazłem tu, mimo, że temat dot MII, to mi sie bardzo przydalo :-)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   arczi184 

• Auto:Megane 2 phI
  • Silnik:1.4 16V 98KM
  • Przebieg (tys.km):142

Napisano 14 grudzień 2013 - 22:18

Witam też próbuję rozebrać panel środkowy aby wymienić żarówki ale mam problem. Mam nie oryginalne radio jak na fotce kolegi z forum http://megane.com.pl...&attach_id=1169 i nie mam pojęcia jak je wydostać a nie mam tych specjalnych (kluczy - blaszek czy jak to nazwać) aby wyciągnąć. Jakiś pomysł?
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   damian_opole 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.5 dCi
  • Przebieg (tys.km):193

Napisano 15 grudzień 2013 - 14:00

Może spróbuj płaskim śrubokrętem podważyć:P
Albo wyjmij pułkę półkę pod radiem i wypchaj je po prostu,ja tak wyjmowałem oryginalne radio...

Użytkownik aston76 edytował ten post 15 grudzień 2013 - 14:32

0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   arczi184 

• Auto:Megane 2 phI
  • Silnik:1.4 16V 98KM
  • Przebieg (tys.km):142

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:55

Dzięki za podpowiedź to naprawdę podziałało. Nawet nie musiałem kupować tych żarówek bo mam ich kilka od fiata uno II i jakiegoś opla i to są te same żarówki. Te stare spalone były aż czarne. Teraz kokpit nawiewu jest super podświetlony. Dziękuję
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1