Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie pokręteł nawiewu i ogrzewania


Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi żaróweczka podświetlająca pokrętła nawiewu - może mi ktoś pomóc jak to rozebrać i wymienić - nie chcę tego plastiku uszkodzić posługując się metodą prób i błędów. Na forum nie znalazłem tego tematu - oczekuję pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do panelu dostaniesz sie bardzo prosto - wyjmij radio i poleczke pod nim . Tam sa srubki torx o ile pamietam. wykrecasz je. To samo sie tyczy srubek na dole przy konsoli - sa za zaslepka na dole - tam gdzie podpina sie kompa - przy wtyczce zlacza diagnostycznego. Hm..pozatym to reszte srubek znajdziesz - reszta to zatrzaski. Rob to w dobrze ogrzewanym garazu lub przy slonecznej pogodzie - na zimnie moze plastik strzelic. Po wykreceniu srubek - wyjmujesz srodkowy plastik kokpitu - a panel z pokretlem wisi chyba na kolejnych 2 srubkach.. Co do rozbiorki pokretel - w wersji z climatroniciem sa diody smd... ale rozbiorka jest bajecznie prosta - jesli bawiles sie kiedys LEGO to dasz rade - bo dokladnie tak wszystko tam jest spasowane. zatrzaski..jakas srubka i juz. aha.. I NIE SPIESZ SIE! to podstawa w MII - na spokojnie z pomyslunkiem <ok>

 

Opisalem Ci jak sie tam dostac - na podstawie swoich doswiadczen z climatronikiem - gdy go rozbieralem. W przypadku manualnej klimy zapewne postepuj analogicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie tutaj Podswietlenie deski rozdzielczej w okolicach regulacji sily nawiewu i obiegu zamknietego - wszystko jak na dłoni - przerabialem to niecaly miesiac temu - sa tam zaróweczki jakies takie male nietypowe (nie znam symbolu) ale w salonie dostalem je bez problemu po 0,77PLN za sztuke (wymienilem obydwie na raz). Godzinka pracy i po bolu. Uwazaj tylko jak będziesz rozbierał sam panel z pokrętłami - sa tam takie spręzynki które lubią sobie wyskoczyć i polecieć niewiadomo gdzie - mnie jedną wcięło i musialem się posiłkować spręzynką z ... długopisu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana żarówki w pokrętłach nawiewu w megane I

No więc tak pierwsze co robimy to wyposażamy się w klucz typu torx dokładnie nie pamiętam ale jest to klucz T25 albo T20 .

Wysuwamy szufladkę od zapalniczki i odkręcamy ją ,są tam dwie śrubki ,jeśli zdemontujemy cała szufladę zapalniczki po prostu będzie nam wygodniej. Następnie odkręcamy konsole od nawiewu jest ona przykręcona również dwiema śrubkami które znajdują się zaraz obok tych od zapalniczki . Konsola od nawiewu jest oprócz śrubek przymocowana jeszcze zatrzaskami pod radiem . Trzeba je delikatnie wyjąc . Trzy pokrętła umieszczone są w plastikowym pudełku które jest również na zatrzaski . Żaróweczka znajduje się w środku , tylnia ścianka ma otwór w którym umieszczona jest żarówka ,trzeba ją wymienić i wszystko dokładnie ostrożnie złożyć uważając na te badziewne zatrzaski . <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam Koledzy podpowiedzcie - mam wyjęty panel sterowania nawiewani ( klima manualna) mam pytanie gdzie znajdują się żarówki podświetlające? patrząc od tyłu na ten panel są takie dwa miejsca jakby zatyczki w kolorze czarnym - czy pod nimi są żarówki? czy tez muszę dobrać się do środka panelu? proszę o pomoc bo jutro z rana mam zamiar zabrać się za naprawę oświetelnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam też próbuję rozebrać panel środkowy aby wymienić żarówki ale mam problem. Mam nie oryginalne radio jak na fotce kolegi z forum http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=1169 i nie mam pojęcia jak je wydostać a nie mam tych specjalnych (kluczy - blaszek czy jak to nazwać) aby wyciągnąć. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź to naprawdę podziałało. Nawet nie musiałem kupować tych żarówek bo mam ich kilka od fiata uno II i jakiegoś opla i to są te same żarówki. Te stare spalone były aż czarne. Teraz kokpit nawiewu jest super podświetlony. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!