Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MeganeII szarpanie przy ruszaniu.


Grodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto Megane II rocznik 2007 przejechane 15 kkm. 1.6 benzyna

Objaw : przy ruszaniu z jedynki w ostatniej fazie puszczania sprzęgła gdy przktycznie juz odrywamu noge z pedału nastepuje kilka szarpnięć. Nie szarpie całym autem do przodu ale jakby zestaw silnik + skrzynia. Nie ma tez wejśca na obroty jak by było przy slizgającym się sprzegle. Auto pomimo kilku szarpnięc cały czas ciągnie do przodu. Dalej jedzie już normalnie. Czasami objaw zanika ale wystarczy trochę pojeżdzić po mieście(start i stop ) i wraca. Serwis jak na razie nie wie jak do tego podejść. Może macie jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Grodzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam to samo , co prawda w modusie ale silnik ten sam 16 16V , od ok. trzech tygodni tj jak zrobiło się zimno , rano lub po dłuższym postoju podczas ruszania i zwalniania sprzęgła na 1-szym biegu - dziwne szarpniecie/cia/ może żle to określiłem gdzyż bardziej przypomina to przenoszenie się na pedał gazu jakby sprzężeń zwrotnych lub drgań . Poduszki silnika sprawdzone i jest OK , na ciepłym silniku objawów opisanych wyżej - brak.

Mechanik powiedział ,że przyczynąmogą być świece - ale Po odpaleniu zimny silnik na biegu jałowym pracuje równo więc świece są chyba OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem dotyczy i mojej megi 1.6 16v 2004. Na początku próbowałem męczyć serwis jednak po iluś próbach powiedzieli, że ten problem dotyczy większości meganek II z tym silnikiem i jest to niby jakaś wada, której nie da się naprawić. Jeżeli jednak ktoś znajdzie rozwiązanie tej przypadłości to prosiłbym o podzielenie się więdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę z odpowiedzią. Wczoraj odebrałem auto z serwisu. Naprawione!!!

Wymieniono kompletne sprzęgło siłownik sprzęgła i dwumasowe koło zamachowe. Ślady na kole i sprzęgle świadczą jakby sprzęgło nierówno brało. Jakby przypalenia ale nie na całej powierzchni tylko w części. Wniosek że albo wada materiałowa albo Któraś z części nierówno dociskała. Jak na razie jest OK. Mam nadzieję że nigdy nie powróci. Koszt oczywiście 0 zł bo to gwarancja.

 

 

Pozdrawiam

Grodzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Mi też już raz "naprawili". Teraz przygotowuje się do drugiej wymiany. Poprzednio trzymali samochod przez tydzien - po wymontowaniu czekanie na zgode Renault, czekanie na czesci ...

Załamka !!!

Ktoś z kolegów może wie jak podejść do tematu?

Jak można rozwiązać problem raz na zawsze? - Pomijajac sprzedaż :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zwykłe koło zamachowe to po pierwsze

a po drugie w modelach od 2006 zdarza się że sprzęgło nazwę to szarpie, buksuje, Renault nie wie co z tym zrobić bo jest to problem fabryczny nie dzieje się to we wszystkich autach ale jak to zjawisko się pojawiło to wymiana nic nie pomoże problem i tak po pewnym czasie powróci, nie dzieje się to w każdym modelu tylko w nektórych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

no i 3 komplet sprzęgła trafił szlag. Po około 8kkm od wymiany kompletnego sprzęgła z wysprzęglikiem temat jest grany od nowa. Znowu szarpie przy ruszaniu.

Ja mam juz dosyś RENOOOoo.

Skończyła się gwarancja i ciekawe co zrobia z tym problemem.

 

Jadę do ASO, zobaczymy co Panowie na to powiedzą.

 

Reklamacja uznana, 4 komplet sprzęgła od stycznia. Winna jest tarcza sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie takie pytanie: aco to może byc jak silnik jest zimny a szarpanie jest dokładnie przy 2500 obrotów i to nie tylko podczas jazdy ale na postoju i na luzie? Wystarczy chwila lub przejechać 500 metrów i szarpanie znika? cewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!