Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana świec żarowych DCI


tomekt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam

Mam głupie pytanie - chcę się dostać do świec ale przeszkadza mi rura intercoolera.

Z przodu nie ma problemu bo to tylko zacisk, pośrodku jest przymocowana jedną śrubką. Ale jak to wymontować z drugiej strony??

Czy tam też jest jakiś zacisk? Próbowałem dzisiaj lekko pociągać do góry ale nie idzie. Mocniej nie chciałem żeby czegoś nie uszkodzić.

U mnie silnik wygląda jak na tym zdjęciu (fotka nie moja, zapożyczona z tego forum).

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Mimo wszystko jest tam trudny dostęp. Próbowałem ale nie udało mi się wyciągnąć tego drucika.

Ale jest prostszy sposób żeby się dostać do świec:

rurę intercoolera odpinamy "do połowy" czyli przedni zacisk i śrubkę pośrodku. Następnie odkręcamy dwie śrubki na których trzyma się "to coś w czym jest bagnet do oleju".

Dzięki temu zabiegowi możemy już bez problemy wyciągnąć plastikową osłonę zakrywającą świece.

 

Dodano: 14 sty 2017 - 11:09

A teraz jeszcze pytanie o świece. Sprawdzałem opór każdej po kolei. Do dwóch świec zupełnie nie miałem zastrzeżeń - przy mierniku ustawionym na 2000, opór 0,01 - czyli jak nowej.

Natomiast z dwiema miałem problem. Jak raz przyłożyłem to opór był wysoki a czasem nawet 1 - czyli jakby była całkiem padnięta, a jak przyłożyłem raz jeszcze to było ok. Próbowałem wielokrotnie i raz było tak a raz tak. Czy to możliwe? Miernik mam nowy, co prawda tani za 20zł, ale nowy.

Edytowane przez nylu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!