Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dlaczego tylko 120km/h?


rafal221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Paowie mam Meganke 98r Europe. Czy moze mi ktos powiedzieć ile ten samochód ma koni pod maską? Gdzie takie cos wogóle moge sprawdzić. Mam też problem z prędkością. Otóż ten samochód mi strasznie zamula. Nie ważne czy jadę na benzynie czy na LPG. Przy prędkości 90km/h musze zmieniać na 5 bieg bo obroty silnika słychać bardzo wyraźnie. Mało tego ten samochód nie wyciągnie więcej niż 120 - 140 km/h. Czy to wina silnika? Ma za mało koni jak na masę tego samochodu. Poradzcie może co mam sprawdzić żeby było lepiej. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj pojemność (np z dowodu rej) bo ja jasnowidzem nie jestem :mrgreen:

 

co do odmulenia to: oleje, płyny, giltry, świece, luzy zaworowe ustawić, kontrola zawieszenie i łożysk, może hamulec ci gdzieś blokuje, dużo może być powodów, poza tym zmiana na 5ty bieg przy 90 to kolo 3000 obrotów jest, a silnik ciągnie do 5500, pewnie nie wykorzystujesz całego jego potencjału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z opisu stawiałbym na padnięte sprzęgło lub jego początki. Prawdopodobnie zaczyna ślizgać. Zrób test : trzeci bieg na postoju, ręczny (można pomóc sobie zasadniczym) i próbuj ruszać, jak auta nie zdusi to trzeba wymieniać i to czym prędzej, jeżeli po puszczeniu 3-4 sekundy pociągnie silnik ale nie ruszy to są zalążki uslizgu sprzęgła. Stąd i Vmax kiepawy i wcześniejsza zmiana na 5ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomniałem podac pojemności. Mój ma 1.4 Chodzi mi o ilośc koni jaką on ma moc? W sumie jak jechałem nim rozgrzanym przed chwilą to na 4 biegu do setki dociągnął i jeszcze chyba by troche mógł ale nie chciałem więcej próbować bo się boję kolejnych karniaków. Głównie muli mi on przy podjerzdzaniu pod górę, jakies wzniesienia. Idzie naprawdę cięzko. Myslę, ze to sprawa tego że ma słabą moc ten silnik. Ale sam już nie wiem jechałem punto 1.3 i wydaje mi się że miał lepszego kopa. Dlatego pytam czy poprostu te samocchody już tak mają czy moze trzeba coś poprawić. Jeśli chodzi o sprawy techniczne to zawieszenie mam sprawdzone, świece i filtr powietrza nowe olej niedawno wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tez sprzeglo. Sam mam 1.4 (coprawda 16v;)) ale jak moj pociagnie pod 185-190 na trasie, to nie ma opcji zeby zwykle 1.4 nie bylo w stanie przekroczyc 140. Tozto Micra z silnikiem 1.0 rozpedza sie do ponad 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tozto Micra z silnikiem 1.0 rozpedza sie do ponad 160.

chyba po dlugich negocjacjach... jezdzilem taka na kursie (ale to byla wczesniejsza mikra, taka mydelniczka, mam do tego autka wielki sentyment :mrgreen:) i poza miastem jak mialem wyprzedzic zuk'a to mialem serce w gardle a Sw.Krzysiek wysiadl pol km wczesniej... 90kmph w bolach osiagnalem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO, nie porównuj auta dorżniętego (czyt. jeżdżonego przez przyszłych adeptów sztuki prowadzenia samochodu) do normalnie eksploatowanego auta. Ja na tzw. jeździe dostałem WSK-kę bez sprzęgła i tylko z dwójką zblokowaną w skrzyni ;-)

 

rafal221, sprzęgło już sprawdziłeś- wymieniłeś. Jeśli nie to czy czujesz w samochodzie specyficzny smrodek od ślizgającego się sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy dlaczego nikt nie uwierzy. Ja już pisałem kiedyś, że mój kolega od którego nabyłem moją piękność bujnął ją w Reichu na autostradzie do 203, oczywiście mogą być przekłamania licznika, ale takie dmuchanko dla silnika to chyba niezłe wyzwanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z meganka II z 2003 (1,4 16v) toć ten samochód szybciej niz 140 z górki nie jedzie nie wspomne ze rozpedzenie go do 100km/h trwa chyba z poł minuty. Nie wiem czy to normalne, zastanawiam sie nad zrobieniem testów na hamowni. mam nawet zalozony magnetyzer co sadzilam ze troche poprawi osiagi ale generalnie d... blada. Dodam ze wszytkie płyny i filtry sa regularnie wymieniane i nie cnie smierdzi :). Moze pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!