Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika megane II 1,9dci


hobby

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nadmiernymi drganiami pochodzacymi od silnika w magane II 1,9dci (120ps).

Na wolnych obrotach szarpanie, drgania przy zwiekszaniu obrotow a takze w czasie jazdy,

szczegolnie wtedy gdy przod samochodu dociskany jest podczas kolysania.

Dowiedziaem sie ze nie ma tanszych zamiennikow prawej poduszki a nowa kosztuje 580zl.

Czytalem rowniez, ze do przenoszenia dran silnika na nadwozie przyczynic sie moze poduszka

i lozysko mcPersona. Prosze o wymiane doswiadczen w tym temacie.

 

Na forum piszemy polską czcionką. Post zamieściłeś w niepoprawnym dziale. Przeniosłem, Zapoznaj się z regulaminem. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

miałem podobny problem przy takim samym silniku.

najpierw wymienilem zerwaną poduszkę pod silnikiem koszt 80-100zl, drgania nieco się zmniejszyły, następnie wymieniłem poduszkę mocowania skrzyni biegów do nadwozia koszt podobny - wszelkie drgania ustąpiły.

A jeśli chodzi o tą główną poduszkę to jest ich sporo w sklepach internetowych w cenie 250-300 zł.

więcej mocowań silnika nie ma, tak więc w cenie do 500 zł wymienisz wszystkie poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jestem po dwukrotnej wymianie poduszki prawej górnej w swoim Sceniku. Pierwsza wymiana 4-ery tygodnie temu. Pod skrzynię - SASIC, pod silnik kupiona w ASO, górna silnika Metal Gaucho ( czy jakoś tak za 140 PLN na Allegro). Problemy zaczęły się już następnego dnia: wibracje karoserii przechodzące w nieznośne buczenie, drgania (mrowienia) w kierownicy, pedałach i dźwigni zmiany biegów. Wszystkie te efekty występowały zarówno na postoju jak i w trakcie jazdy. Ich charakter zmieniał się w raz ze zmianą obrotów silnika. Jazda takim autem była uciążliwa. Trząsł mi się cały brzuch ...i wszystkie narządy wewnętrzne. Próby ustawienia poduszki górnej silnika nie przyniosły poprawy. Po konsultacjach w dwóch serwisach zapadła decyzja o wymianie poduszki górnej silnika na innego producenta, tj SASIC'a. Po wymianie poprawa radykalna. Poduszka kosztowała 350 PLN + 70 PLN robocizna.

Wniosek który wyciągnąłem po zmaganiach z poduszkami jest taki, że jak wymieniać to tylko w ASO albo zamienniki renomowanych producentów. Żadnych "hiszpańskich" wynalazków....

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek który wyciągnąłem po zmaganiach z poduszkami jest taki, że jak wymieniać to tylko w ASO albo zamienniki renomowanych producentów. Żadnych "hiszpańskich" wynalazków....
oraz wymieniać wszystkie na raz, bo inaczej co z tego, że masz jedną nową jak dwie stare ją szybko zmęczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,ja dzisiaj wlasnie wymienilem poduszke pod silnikiem ta gorna przy rozrzadzie.

koszt poduszki w bernixie -poznan 120 pln netto.

wymiana plus klocki ferrodo na tyl u majstra 120 pln w sumie jakies 270 zl mnie wynioslo wszystko-mehcanik z rodziny wiec raczej nie zarabia na mnie,silnik jak odpalilem to jakbym wsiadl do nowego auta.zero drgan.poprostu wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam okazało sie ze mam pekniete aluminiowe mocowanie poduszki skrzynik biegów w miejscu grzie jest przykrecona do podłuznicy i teraz pytanie czy mozna wymienic aby ta czesc czy poduszka jest w całosci i trzeba wymienic cała lub pospawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!