Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie co do PIRELLI W190 SNOWSPORT i Dunlop SP WINTER SPORT M3 miał ktoś z nimi do czynienia? Patrząc na opinie w necie ludzie sobie chwalą. Nie kupowałem jeszcze nigdy zimówek i niewiem na co zwrócić uwagę. Jeśli ktoś by mógł mi doradzić co do opon (zimówek) byłbym wdzięczny. No i jeszcze jedno jeżdże na 205/55/16 i czy zimówki kupić także z takimi wymiarami czy lepiej inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIRELLI W190 SNOWSPORT
jeżdżę na nich 3 rok. Najpierw w Thali teraz w Megi (oczywiśćie inne rozmiary). Przez te zimy nie miałem z nimi kłopotu. Ba, nawet w tamtą pamiętną z tymi mrozami mnie zaskoczyły skutecznością. A co do rozmiarów - zakładam (zimówki) wg rozmiaru fabrycznego: 195/65/15. Nawet fachowcy z zakładów oponiarskich zalecają zakładać na zimę węższe opony jak na lato - z wiadomych względów. Ale ... wybierasz bramkę nr 1, 2 czy 3 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

klubowicze zwracam się z prośbąo polecenie mi jakiś opon na zime go meg II.i co myslicie o aluskach Wolfrace street 17" lub Wolfrace nagano również 17"???

[temat przeniesiony, proszę nie zakładać nowych wątków na tematy już poruszane, prosze dopisywać swoje pytania do wątku już istniejącego] -Robak

post-4098-1191604656_thumb.jpg

post-1-1191604656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem zimówki Pirelli WinterSport, a do nich przekonał mnie tak jakby kolega, który jeździ na nich i nie miał problemów z podjazdami pod górki etc. podczas zimy jak twierdzi samochód na tych zimówkach szedł mu jak czołg.

 

A co do tych alusów co pokazałeś to ja wybieram Nageno. Mam pytanie chcesz je kupić na zime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czytałem kilka wypowiedzi na forum w sprawie doboru opon zimowych, ale nie ma jakiś konkretnych wskazówek. Czeka mnie kupno zimówek 195/65 R15- jakie mam wybrać (kwota jaką chcę przeznaczyć na oponkę to ca 200 zł/szt) doradźcie której firmy sprawdzą się w naszych zimowych warunkach. Czy ktoś może użytkował opony Nokian WR ?

 

Dziękuję z góry.

[po raz drugi zwracam uwagę. Proszę nie zakładać nowych wątków tylko dopisywać się do już istniejących, a wątków o oponach mamy już 3, ten temat został przeniesiony] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie te same co kolega powyzej. kupilem na ostatnia zime i bylem zadowolony. jezdzilem przewaznie po miescie, czasami dluzsza trasa na pol polski, plus sylwester w szklarskiej, gdzie sie oponki mogly wykazac. niestety trudno by bylo sie zmiescic w budzecie, bo stoja jakies 250zl sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Kleber Krisalp HP? w tym teście nie są dużo gorsze a dostaniesz je za 180zł sztuka (kupiłem dwie nowe na przód, na tyle 2 letnie continentale..)

 

kiedy zmieniacie gumy ;) ? bo dzisiaj w nocy to było koło zera pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie też szukam oponek i się rozglądam.Siedzę w Danii i coraz częściej widzę na dobrych samochodach a zwłaszcza na Renault opony firmy Nankang i Nokiany. Ciekawa rzecz że ja mam seryjnie opony 16 a tutaj seryjnie sa 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że kompletnie nie znam się na tym, proszę kogoś kompetentnego o opinię, czy poniższe zestawy:

 

http://skocz.pl/zestaw_zima_1

http://skocz.pl/zestaw_zima_2

 

będą pasowały do Megane 2?

 

Dodam, że obecnie jeżdżę na 17' i potrzebuję kupić 4 felgi stalowe (nalepiej 15') i 4 opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pierwszy link oki wszystko fajnie ale weź pod uwagę że te opony mają minimum 5 lat no i cena trochę przerasta wartość tego zestawu.

co do drugiej oferty opony młodsze sprawdzony bieżnik, ale chętnie zobaczyłbym pozostałe 3 oponki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link

Nie powinno sie jezdzic na oponach które mają 5 lat:) Auto na takich gumach nie powinno przejsc przeglądu technicznego:)

Drugi link

4 opony a jedno zdjęcie :-/ Trzeba by zobaczyc:)

 

Do Megane II najlepiej jeśli chodzi o 15" to rozmiar 195/65/15 bo taki jest seryjnie montowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!