Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Meganki Coupe


bwu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to jest mój pierwszy post na tym forum.

Mam nadzieję, że niedługo stanę się szczesliwym posiadaczem Meganki Coupe.

Nie mam rozeznania co do tego samochodu, więc mam pytania do Was drodzy uzytkownicy.

Czym się kierowac przy wyborze Megane Coupe?

Jaki silnik jest najmniej awaryjny i zapewnia najlepszy komfort jazdy? jak przy takim silniku wynosi spalanie? Czy diesel? Jak silnik znosi LPG? Co najczęściej się psuje? Na co zwrocic uwage przy kupnie? prosze o wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ok 10L PB.
chyba w trasie .... <ok>

 

Pytanie co jest dla ciebie ważne: koszty eksploatacji czy osiągi?

Jak osiągi to tylko 2.0 16v, jeśli ekonomia to bierz raczej 1.6e, bo sporo części tam jest tańszych np sprzęgło (valeo: do 1.6e 220 zł, a do 2.0 8v i 2.0 16v 480zł). Natomiast 2.0 8v jest to bardzo elastyczny silnik, o przeciętnych osiągach i raczej spokojnej charakterystyce. Nie jest specjalnie oszczędny, u mnie w mieście pali 11-12 litrów PB.

 

Wersje poza 1.6e mają inne zawieszenie z tyłu (cztery drążki zamiast dwóch), co powoduje, że jest ono sztywniejsze. Natomiast 2.0 16v ma przednie zawieszenie inne - również czuć różnicę.

 

Szukaj wersji z klimą, bo się bardzo przydaje. Wentylacje wnętrza jest średnia i często przydają się tylne szybki elektryczne dzięki który można szybko odparować szyby bez używania klimy.

 

Najważniejsze aby buda była ok, resztę można prosto naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym przede wszystkim polecał auta po liftingu, czyli od 99r. wzwyż. Auta bardziej dopracowane, z bogatszym wyposażeniem seryjnym, lepszym zabezpieczeniem antykorozyjnym itd. A jeśli chodzi o silnik, doskonałym kompromisem między ekonomią a osiągami jest motor 1.6 16v. Bardzo dobra elastyczność, przyśpieszenie 0-100 km/h w 9,9 s i do tego dość niskie spalanie w okolicach 7,5 l/100 km, po mieście. Unikał bym też aut powypadkowych z nieznaną przeszłością, z zamontowaną instalacją gazową, hakiem holowniczym, firmowych oraz z silnikami 1.4e i 1.9d :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi. Póki co jestem zorientowany na 1.6 16V :oops: być może sama benzyna lub LPG jeśli będzie silnik w bd stanie. Jeśli chodzi o sumę jaką mogę przeznaczyć to będzie gdzieś do 10tyś, więc trudno wyrwać dobre autko z 99r+. Trzeba będzie szukać w rocznikach 97-98r. Z tego co patrzyłem to większość ma już klime itp. Jak jest z el. szybami, na ogół el. są wszystkie 4 czy 2 tylne? Nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia, ale tylko tak z ciekawości pytam. Aha i jeszcze próbowałem znaleźć ile poj. ma bagażnik bo złożeniu tylnej kanapy i za bardzo nie mogłem znaleźć. Wie ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie szukać w rocznikach 97-98r.
a 1.6 16v było od 03.99

Więc zostają Ci silniki o których pisałem

 

Co do tylnych szybek to sa możliwe 4 konfiguracje:

- przednie + tylne elektr

- przednie elektr + tylne brak

- przednie ręczne + tylne elektr (coś takiego tylko francuzi potrafią wymyślić)

- przednie ręczne + tylne brak

 

Jeśli myślisz o coupe jako aucie do przewożenia to je sobie odpuść bo jest wybitnie niepakowne, otwór jest mały, po rozłożeniu siedzeń niewiele więcej da się zapakować, do bagażnika wchodzą tylko 2 koła 195/50/15, reszta jedzie z przodu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bagażnika wchodzą tylko 2 koła 195/50/15, reszta jedzie z przodu 8-)

 

w Cabrio moim jeszcze gorzej. Ze względu, że mam gaz to w bagażniku koło zapasowe, a jak zmieniałem na zimówki to musiałem dach ściągnąć, żeby je przewieźć kawałek z warsztatu do garażu ;P

 

bronius, ma racje. Jeśli masz zamiar przewozić cokolwiek innego niż podręczny bagaż to coupe odpada (są tacy co montują hak holowniczy, ale to się chyba mija z celem). To samo jak często jeżdżą z Tobą co najmniej dwie dorosłe osoby - z tyłu jest ciasno. Myślałeś nad HB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników to znalazłem takie coś http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6821388 1.6 16v 97r, chyba ze silnik byl wymieniany.

rzadko musze przewieźć 2 osoby dorosłe, ale czasem sie zdarza, bardzo uciazliwe jest pomieszczenie sie 2 osob z tylu?

Co do bagaznika to nie bede przewozil sporych bagazy, ale od czasu do czasu wózek inwalidzki, zmieści się? Nie koniecznie w bagazniku ale np na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwu88, tak to jest jak handlarz ściąga i nie wie nawet co sprzedaje - to jest 1.6 8v o mocy 90 koni - przeróbka na 16v to nie takie hop siup, poza tym łatwiej te konie w inny sposób uzyskać

 

Co do tego egzemplarza: zderzak przedni źle polakierowany czy pewnie zmieniany, natomiast tylny zderzak jest od ph2, brak dokładki z przodu, lampy jednokomorowe z przodu (od htb) - dosyć uboga wersja - cena bardzo niska, ciekawe dlaczego? do tego dochodzi z 1500 zł opłat rejestracyjnych, opis auta też niezbyt zgodny ze stanem faktycznym (brak. el lusterek, komputera pokładowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7543497 żółciutka, 97 więc 8v. 1.6 8v tez przyzwoite są?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7409801 99r.

 

Kręcą jak tylko mogą

 

Jeszcze taki http://moto.allegro.pl/item555098890_renau...ory_zobacz.html 99r ze skórą.

 

Od którego rocznika były w standardzie komputery? Zależy mi na sprawdzaniu spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph2 za 10k do rejestracji przekracza chyba twój budżet.

 

zółtek, może być - widać ślady lakierowania pod maską, ale za taką kasę pewnie ciężko znaleźć coś bez zastrzeżeń

 

Od którego rocznika były w standardzie komputery? Zależy mi na sprawdzaniu spalania.
w żadnym, było to związane z opcją wyposażenia, najczęściej aby mieć kompa trzeba było jednak dopłacić

 

skóra plus brak klimy - powodzenia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od natłoku ofert nawet nie zauważyłem, że bez klimy :/

 

Aha, coś mi się wydaję, że za 10k Coupe w przyzwoitym stanie + klima, komp etc. będzie ciężko znaleźć :/

 

Mógłbym się zmobilizować i zorganizować jeszcze jakieś 2k ale to by musiała być super oferta...

Myślałem o hb na początku ale jak zobaczyłem Coupe to przekonałem się do niej.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7411871 1.6 16v 2000r za 10500?? Coś podejrzanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!