Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tylna szyba zwariowala


Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktos moze mi powiedziec co sie dzieje z moja tylna szyba

ale zaczne od poczatku

kupilem scenika 2004 z dzialajacymi szybami i po jakims czasie tylna szyba lewa przestala reagowac na jakiekolwiek dzialania z mojej strony tj nie opuszczala sie ani ze sterownika kierowcy ani ze sterownika przy tejze szybie nie slychac tez bylo nic z silniczka totalna cisza

jedyne na co reagowala to blokada ze sterownika kierowcy

po jakims tygodniu kiedy zamykalem auto przyciskiem w tylnym znaczku nagle zjechala do samego dolu i juz tak zostala

nastepnego dnia zaczolem kombinowac i odkrylem ze w momencie kiedy rozlaczylem kostke zasilajaca i podlaczylem ja spowrotem a nastepnie zamknalem auto tym samym przyciskiem na tylnej klapie szyba podjechala jakies 5-7 cm do gory ale na kontrolery nadal nie reagowala wiec powturzylem procedure jeszcze kilka razy az w koncu szyba byla zamknieta

jak sie domyslam silnik jest w porzadku i sterowniki raczej tez

co to moze byc czy ktos ma jakis pomysl?

z gory wielkie dzieki

mirekvampirek

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie KONTAKT w sprayu. Rozłącz wiązkę złączką w drzwiach i psiknij KONTAKTEM. Poczekaj chwilę i złącz. Profilaktycznie możesz zrobić to samo dla wszystkich złączek jakie ci wpadną w oko - nie zaszkodzi a zabezpieczy przed śniedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kipi za odpowiedz

prubowalem tak zrobic z plynem penetrujacym (popularnie zwanym wd40)

i bez skutku a gdy wyjmowalem kostke na stykach nie zauwazylem zadnych oznak sniedzenia

sprubuje jeszcze z tym kontaktem moze co pomoze

dzieki raz jeszcze kipi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dostać się do silniczka i podać mu napięcie. Spróbować czy w ten sposób działa. Jednocześnie sprawdzić czy dochodzi do niego napięcie jak włączasz przełączniki.

Być może jest tak bo szyba ma jakieś opory przy podnoszeniu, pooglądaj w jakim stanie są linki i plastiki podnośnika. Może tam coś jest nie tak, ale dlaczego szyba opadła ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to urwana linka, ale wtedy byś jej nie podniósł w górę.

Po za tym na konsoli środkowej albo przy lampce podsufitki(w różnych miejscach jest ten przycisk) jest przycisk X + rysunek szybki, blokuje on zamykanie/otwieranie tylnych szyb, takie zabezpieczenie przed dziećmi. Spróbuj nim popstrykać może tam coś jest nie tak. Jak Masz przycisk przy lampce sufitowej to istnieje prawdopodobieństwo, że został on zalany wodą i teraz coś świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo p_r_z_e_m_o

blokada antydzieciowa dziala bo ja slysze w tych drzwiach ale tak jak mowisz posprawdzam napiecie na silniczku choc mi sie wydaje ze jest on ok najprawdopodobniej kable albo styki

tak czy siak potestuje i sie odezwe jak znajde problem

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wd40 był dobry15 lat temu na styki. Teraz są lepsze środki.

U mnie przestała szyba się opuszczać jak wyjeżdzałem od mechanika po wymianie rozrządu. Chciałem mu powiedzieć "narazie" i patrze a tu szyba nie działa... załamałem się troszke bo ponoć to częsta dolegliwość. Powiedziałem chłopakom o tym i otworzył złączkę w drzwiach i powiedział "na szczęście nie jest zielono" i zapiął i zaczęło działać. U mnie nie było widać żeby styki były zaśniedziałe na oko wszystko ok, ale jednak nie działało. Po spięciu wtyczki działało. Kupiłem KONTAKT i czekam na cieplejsze czasi każdą wtyczkę będę psikał nim tak żeby zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

 

Miałem ten sam problem z tylnymi szybami.

A było to tak...

W styczniu zdarzyło mi się, że w czasie jazdy opuściła mi sie samoczynnie tylna prawa szyba. Nie pomagały przełączniki u kierowcy i pasażera. Zatrzymałem pojazd, zgasiłem silnik i zamknąłem szyby pilotem poprzez "double click". <ok>

Taka sytuacja zdarzyła się jeszcze w lutym.

 

W poniedziałek, rano, wchodzimy do samochodu, córa otwiera lewe tylne drzwi...i szyba w dół. Nie pomógł nawet "double click". :mrgreen:

Musiałem jeździć tak cały dzień, a że było ciepełko, więc mniej się przejmowałem. Wieczorkiem psiknąłem KONTAKT'em w kostkę i...dalej nic. I tak zostało na noc.

Rano wchodzimy do samochodu, a...druga szyba w dół. ;)

Dwóch lokalnych elektryków nic nie pomogło, więc zajechałem do ASO Renault w Szczecinie i co się okazało? Okazało się, że woda z mycia na myjce dostała się przez podszybie w podłogę i to na tyle dużo jej się zebrało, że w schowku w podłodze kierowcy zrobiło się bagienko. Pod siedzeniem kierowcy (w tej okolicy) znajduje się punkt węzłowy, który zamókł dość mocno i komputer stwierdziwszy "zakłócenia" odciął problematyczne obwody.

Z racji tego, że zajechałem dzień przed świętami, to fachowcy z ASO podnieśli mi tylko szyby i odłączyli moduły. Koszt 70zł.

Do zrobienia: zdjęcie siedzeń kierowcy i pasażera, zdjęcie chodnika i suszenie, zdjęcie listwy węzłowej, wymiana zaśniedziałych pinów, poprawa uszczelnienia i zmontowanie całości. Koszt około 600zł. Po świętach trzeba będzie zostawić autko na 2 dni. Mam nadzieję, że od tego momentu będzie OK.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do zrobienia: zdjęcie siedzeń kierowcy i pasażera, zdjęcie chodnika i suszenie, zdjęcie listwy węzłowej, wymiana zaśniedziałych pinów, poprawa uszczelnienia i zmontowanie całości. Koszt około 600zł. Po świętach trzeba będzie zostawić autko na 2 dni. Mam nadzieję, że od tego momentu będzie OK.

 

Witam,

 

Mam to samo w moim Scenicu (lux privilege z 2004). W jesieni zjechała tylna prawa szyba, panowie w serwisie na moją prośbę odpieli mi mechanizm i ponieśli szybkę i tak sobie jeździłem do dzisiaj. Teraz chcę się za to zabrać. Powód - ten sam - bagno w schowku pod przednimi siedzeniami. Możesz napisać, gdzie dokładnie zlokalizowano tę usterkę i czy udało się rozwiązać problem ? Z góry dzieki !

 

[EDIT]

 

Mam potwierdzenie od kilku niezależnych osób, że problem tkwi rzeczywiście pod siedzeniem kierowcy. Są tam bezpieczniki i wiązki kabli. Być może wystarczy wyczyścić kostkę, która odpowiada za zasilanie szyb w drzwiach. Trzeba się jednak namęczyć, żeby się tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Proszę odpowiedzcie jak się zakończyły Wasze problemy związane z wodą w schowku pod nogami kierowcy i opadającą szybą. Mam u siebie dokładnie to samo i martwię się żeby przez tą wilgoć nie doszło do czegoś gorszego. Poza tym jak zlokalizowano u Was nieszczelność auta (skąd woda w schowku?). Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie to raczej odpada, auto stało przez kilka dni nieodpalane więc klima nie chodziła, samoopuszczenie szyby i wodę w schowku stwierdziłem po całodniowym deszczu. Podejrzewam w związku z tym nieszczelność auta, niedrożność kanałów odpływowych i zawilgocenie wiązki przewodów pod siedzeniem kierowcy. Jak jednak tą nieszczelność zlokalizować? Na razie jeżdżę bez rozwiązanego problemu, auto w garażu, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Miałem ten sam problem z tylnymi szybami.

A było to tak...

W styczniu zdarzyło mi się, że w czasie jazdy opuściła mi sie samoczynnie tylna prawa szyba. Nie pomagały przełączniki u kierowcy i pasażera. Zatrzymałem pojazd, zgasiłem silnik i zamknąłem szyby pilotem poprzez "double click". ;)

Taka sytuacja zdarzyła się jeszcze w lutym.

 

W poniedziałek, rano, wchodzimy do samochodu, córa otwiera lewe tylne drzwi...i szyba w dół. Nie pomógł nawet "double click". ;)

Musiałem jeździć tak cały dzień, a że było ciepełko, więc mniej się przejmowałem. Wieczorkiem psiknąłem KONTAKT'em w kostkę i...dalej nic. I tak zostało na noc.

Rano wchodzimy do samochodu, a...druga szyba w dół. ;)

Dwóch lokalnych elektryków nic nie pomogło, więc zajechałem do ASO Renault w Szczecinie i co się okazało? Okazało się, że woda z mycia na myjce dostała się przez podszybie w podłogę i to na tyle dużo jej się zebrało, że w schowku w podłodze kierowcy zrobiło się bagienko. Pod siedzeniem kierowcy (w tej okolicy) znajduje się punkt węzłowy, który zamókł dość mocno i komputer stwierdziwszy "zakłócenia" odciął problematyczne obwody.

Z racji tego, że zajechałem dzień przed świętami, to fachowcy z ASO podnieśli mi tylko szyby i odłączyli moduły. Koszt 70zł.

Do zrobienia: zdjęcie siedzeń kierowcy i pasażera, zdjęcie chodnika i suszenie, zdjęcie listwy węzłowej, wymiana zaśniedziałych pinów, poprawa uszczelnienia i zmontowanie całości. Koszt około 600zł. Po świętach trzeba będzie zostawić autko na 2 dni. Mam nadzieję, że od tego momentu będzie OK.

 

co to jest "double click".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!