Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatla w nowym megane


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ogladajac swoje auto z przodu, zauwazylem, ze w kazdym reflektorze jest 5 zarowek.

, kierunek, postojowe, mijania, drogowe i jeszcze jedna.

Doszedlem do wniosk, ze to musi byc do jazdy dziennej i faktycznie w instrukcji jest tak napisane.

Rzecz w tym, ze onie nigdy sie nie wlaczaja.

Cos mi sie zdaje, ze trzeba to zaprogramowac (serwis?)

Aktualnie mam tak, ze gdy wlacze silnik to mijania sa zawsze wlaczone, niezaleznie od tego co zrobie.

Idealnie by bylo gdyby ciagle swiecily te do jazdy dziennej, a ja ewentualnie wlaczam mijania, lub jeszcze lepiej w trybie auto, same sie wlacza.

Myslicie, ze mozna to przeprogramowac ?

I czy wiazalo by sie to z jakimis kosztami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane, ze "Zaleznie od wersji pojazdu, swiatla dzienne zapalaja sie samoczynnie po uruchomieniu silnika" ... "aby wlaczyc lub wylaczyc funkcje patrz paragraf...Menu ustawien osobistych".

Tyle ze w menu ustawien osobistych jest jedynie jezyk, blokowanie zamkow podczas jazdy i wycieraczka tylna podczas cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaleznie od wersji pojazdu, swiatla dzienne zapalaja sie samoczynnie po uruchomieniu silnika" ...
może w twojej nie ma tej możliwości..lampy są prawdopodobnie jednakowe we wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie nie chce wierzyc, wersja dynamique, w katalogu/konfiguratorze jest sekcja widocznosc i oswietlenie, sa tam "światła do jazdy dziennej".

Wiec zapewne kwestia ustawien.

Czy zrobia mi to w serwisie gratis ? Bo jak by nie bylo aktualnie towar nie jest zgodny z umowa <piwko> Niby w srode odebralem, ale juz mam ponad 700km zrobione, wiec w przyszla srode powinien stukac 1000km... chce zmienic wtedy olej. Przy okazji zwroce na to uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak to wkoncu jest z tymi swiatlami, moich wogole nie da sie wylaczyc przy zapalonym silniku, jedynie na pozycyjne. A przy zmianie z 0 na 1 nie widze zadnej roznicy przy zmianie oswietlenia czyli caly czas swieca na normalnych mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jasne...

okazuje sie, ze nie moga tego zmienic poniewaz Polskie prawo wymaga by rownoczesnie wlaczone byly swiatla pozycyjne, a nie sa w stanie zrobic tak zeby dzialaly one razem z dziennymi.

 

Pozycyjne jedynie z postojowymi i mijania.

 

 

---

Podobno jak sie uprzec mocno... to wysylaja soft do RP, tam przygotowuja odpowiednia wersje i w koncu zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polskie prawo jest chore, ale to chyba nic nowego...

Jazda na światłach mijania, dodatkowo samochodem wyposażonym w światła dzienne, jest co najmniej dziwna.

 

Na początek proponuję przeczytać to:

Artykuł

Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej

 

Wyjątek z Dyrektywy Komisji UE nr 97/30/WE:

Artykuł 7

 

Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić udzielenia homologacji typu WE lub homologacji krajowej pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeżeli są one opatrzone znakiem homologacji WE* i są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG**.

 

Artykuł 8

 

Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić lub zabronić sprzedaży, rejestracji, dopuszczenia do ruchu lub eksploatacji dowolnego pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeśli opatrzone są znakiem homologacji WE* części oraz są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG.

 

* homologacja europejska (oznaczenie znakiem 'E')

 

** dyrektywa określająca warunki montażu świateł w pojazdach mechanicznych (w tym świateł do jazdy dziennej)

 

Proponuję o w/w faktach poinformować ASO oraz ewentualnie policjanta w czasie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin 48, do którego podałem link, dokładnie określa wszystkie warunki jakie musi spełnić każde oświetlenie zewnętrzne samochodu - między innymi światła do jazdy dziennej. Nie ma tam ani słowa odnośnie tylnych świateł pozycyjnych, które rzekomo powinny świecić się razem z dziennymi. Taki zapis istnieje tylko w prawie polskim i powstał on dużo wcześniej zanim Polska przyjęła owy regulamin. Prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem lokalnym. Zatem Polska nie ma prawa nie dopuścić do ruchu samochodu wyposażonego w światła dzienne, które zostały zainstalowane zgodnie z Regulaminem 48, ani zabronić używania takowych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!