Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z nawigacją


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dzialaniem nawigacji Carminat 5000 z monohromatycznym wyświetlaczem (rocznik samochodu 2004).

Otóż po zaprogramowaniu trasy i włączeniu nawigacji speaker podaje informację (po angielsku) "your route is been calculated". Wyświetla się strzałka na wprost i nic - nawigacja milczy, w trakcie jazdy strzałka się nie zmienia. Wszedłem w menu nawigacji i wybrałem opcję "POSITION" i okazało się, że nawigacja nie widzi żadnego satelity i nie wyświetla aktualnego miejsca.

Może ktoś miał podobny problem. Czy to może być uszkodzenie odbiornika GPS.

Pomóżcie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rozmawiałem z kolegą z forum właśnie na temat twojego problemu. Ma również podobny problem jak u Ciebie. Nie łapie mu sygnału GPS ale w scenicu II ph1. Przyczyną takiego faktu okazała się wtyczka pod siedzeniem kierowcy która nie kontaktuje. Gdy tylko ją ruszy nawigacja łapie zasięg.

Antena do scenica kosztuje 650zł więc raczej sama antena to część anteny GPS ale tego nie wiem na bank.

ponadto: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=6369&...=brak+sygna%B3u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Doszedłem do tego, że antena od GPS jest przyklejona pod szybą przy podsufitce. Po zakupieniu nowej odezwę się ponownie.

A przy okazji wie ktoś może jak wyjąć panel nawigacji Carminat z deski rozdzielczej? :roll:

 

Właśnie wyjąłem nawigację i podłączyłem antanę GPS. Niestety po ponownym podpięciu wszystkich kostek z kablami i ponownym uruchomieniu nawigacji na wyświetlaczu pojawia się informacja CODE ale żaden przycisk nie działa. Działa tylko przycisk zasilania, pozostałe milczą. POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Witaj gw68,

mamy ten sam problem. Dzisiaj byłem zmuszony odłączyć akumulator i nie mogę wbić kodu do mojego carminata. Działa tylko przycisk zasilania oraz jeden w pilocie przy kierownicy, którym można przesuwać kursor jednak nie da się wklepać żadnej z cyferek.

Niestety na forum nic nie znalazłem, dokopałem się tylko do Twojego problemu. Cóż - jedziemy na jednym wózku <ok>

 

Może kolega wreszcie zapozna się z regulaminem forum :mrgreen: Tym razem przydzielam paseczek. ;) - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Witaj Mr.T,

Problem w tym że nie mam żadnego pokrętła w pilocie :-/ , dolny guzik pilota działa poprawnie i nic więcej :-/ . Może jakieś inne podpowiedzi... :-?

Pozdrawiam ;-)

 

Może kolega wreszcie zapozna się z regulaminem forum <ok> Tym razem przydzielam paseczek. :mrgreen:- Prezes

 

Panie Prezes - przyznaję rację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy tak trzymać, w jedności siła, niech żyje forum.....

Właśnie przeprowadziłem operację wpisania kodu i wszystko zadziałało.

Dzięki Mr.T masz u mnie bonusa, niech żyje stolica. <ok>

Kolego pabloss sprawdź dokładnie swojego pilota przy kierownicy, to pokrętło znajduje się z tyłu. Jeżeli nie ma to pewnie operacja wpisania kodu w twojej navi przebiega inaczej.

Powodzenia! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!