Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie 20 w książce z WKŁ jest opis, że kod jest usuwany z pamieci komputera po 10 minutach od odłaczenia akumulatora i trzeba mu go wklepać przyciskiem blokowania drzwi. Jest też napisane, że kod mają tylko w serwisie. Ale w takim razie już nie wiem co się dzieje jak odłączę akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod dostaniesz w ASO - jak się do nich zgłosisz. Trza wziąć dokumenty coby wiedzieli, że auto jest na ciebie i zrobią to praktycznie od ręki. Nie wiem czy coś za to krzyczą bo ja dostałem ten kod jak autko kupiłem od poprzednika ;-)

Tak przy okazji to spytaj poprzedniego właściciela - powinien ci dać ten kod z autem - może poprostu zapomniał przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod jest zapisany w kluczyku. Immo zczytuje go gdy wkładasz kluczyk do stacyjki.

Jeżeli chodzi o jakiś inny kod, to napewno ustalisz to poprzez ASO.

 

Ja posiadam dwa klucze do Scenic-a i w obu kluczach jest innu numer ( 5 cyfr ), czy to właśnie jest ten kod? Jeden z nich niestety nie działa, po rozebraniu i wymianie baterii ( nowe ) przestał otwierac drzwi i tym samym nie odblokowywuje immob. Baterie napewno dobre bo dałem je do drugiego klucza i wszystko gra, co mogło sie stać, czyżby sie rozkodował???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o M I to są to 4 (cztery) cyferki.

 

Ja posiadam dwa klucze do Scenic-a i w obu kluczach jest innu numer

Kod do obu kluczy powinien być ten sam. Co do ilości cyferek do SCENIC-a to nie pamiętam ale napewno było ich więcej - chyba 6

 

czyżby sie rozkodował???

 

Tak mogło sie stać - czasami przy wymianie bateryjek gubi kod - nie zawsze :!:

Trzeba go teraz przyuczyć.

No chyba, że coś innego się stało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ale to nie jest z tym tak do końca zajmuję się tymi samochodami i wielokrotnie nawet od swojego wyciągałem akumulator na dzień dwa i nie musiałem wpisywać żadnego kodu a immobilajzer działa wiec nie twórzmy tu powtórki mitu z FRANUSKIE.PL że po odłączeniu aku należy ustawić na nowo komputer wtrysków

 

co do opłaty za kod w ASO to jest dosyć wysoki koszt ok 100zł

tak jak dorobienie kluczyka z kodem immobilajzera ok 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem w Niemczech Meganke 1,6 97 rok , problem w tym ze nie działa centralny ,ani nie da się odblokować immobilisera z kluczka . Wewnętrzne sterowanie centralnym działa bez problemu , dostałem od niemca kod który muszę przy każdym odpalaniu wstukiwać za pomocą wewnętrznego sterowania centralnym . Czy jest możliwość całkowitego odłączenia immobilisera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyki dwa są OK , przy zakupie niemiec powiedział że jest problem z immobiliserem i nie odblokowywuje się z kluczyka .

 

[ Dodano: 2007-01-28, 14:42 ]

A może ktoś potrafi mi powiedzieć jak można zakodować kluczyk , po wymianie baterii . Bardzo proszę o podpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!