Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

schemat kostek ISO


Rekomendowane odpowiedzi

kostka_ISO.jpg

Cześć A służy do podłączenia zasilania radia i tak:

1 - biało fioletowy kabelek - GALA sygnał sterujący głośnością radia w zależności od prędkości auta,

2 - brak w kostce samochodu bez instalacji glosnomówiacej - MUTE sygnał wyciszenia radia przez telefon,

3 - szaro biały - K-BUS diagnostyka radia np. za pomocą VAG,

4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki,

5 - czarno niebieski +12V przy Navi sygnał przeciw kradzieży SAFE,

6 - szary niebieski - podświetlenie radia

7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci,

8 - brązowy - (-) masa.

 

Cześć B służy do podłączenia głośników:

1 - PrawyTyl +

2 - PrawyTyl -

3 - PrawyPrzód+

4 - PrawyPrzód-

5 - LewyPprzód+

6 - LewyPrzód-

7 - LewyTyl+

8 - LewyTyl-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich . mam megi coupe 1,6.16V i cd/radio które jest orginalnie zamontowane nie włacza sie ani wyłacza ze stacyjki po przekreceniu kluczyka trzeba go zapalac recznie i gra ok30 min. jest pikniecie i sie wyłacza .Powiedzcie jak to jest u was w waszych megi .Z góry dzieki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok panowie powiedzcie mi gdzie tu logika wsiadam do auta odpalam , załaczam radio przyciskiem bo ze stacyjki nie działa , jade 1h i musze je po 30 min załaczyc wysiadam sprawa jasna musze je wyłaczyć hmmm. powiem tak w normalnym standardzie wysterowanie ze stacyjki jest na załaczenie radia lub wyłączenie a tu niestety nie badz jest ukodzone bo działanie przypomina mi załaczenie radia na postoju bez stacyjki i samo sie wyłacza po czasie .Mysle ze ktos podpowie jak ma może radio jest kapito;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że plus do podświetlenia interesuje radyjko tylko jak jest plus po stacyjce;) (sprawdzę w weekend jak nie zapomnę).

Co do radia, podaj KONKRETNY numer radia (wyjmij i looknij na wlepkę:mrgreen: ).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Niedawno kupiłem Meganke Coupe z 2000r i mam taki problem z radiem. Auto kupiłem z dwoma radiami. Oryginalne radio Renault na kasety i jakieś stare. Stare radio było założone. Sprzedaca powiedział mi, że on nie zakładał radia oryginalnego, motywując to ty, że kradną. Stare radio działa ok, z oryginalnym jest problem.

 

Z tego co się orientowałem, do radia dochodzą 4-ry kostki i antena. Jedna z kostek - niebieska jest od zmieniarki cd.

 

Mój problem polega na tym, że radio rozładowywuje mi akumulator. Jak podłączyłem oryginalne radio - wszystko działa ok, sterowanie przy kierownicy i wyświetlacz ok - pojeździłem 2 dni i padł akumulator. Teraz jeźdże na starym radiu i aku jest dobry na 100%. Przy czarnej dużej kostce było coś kombinowane, jeden z czerwonych kabli wychodzący z kostki był podczepiony do żółtego. Podejrzewam, że to jest powód, jednak nie jestem pewien. Z tej samej grupy kabli wisi jeden niebieski - luźno, nie dochodzi do kostki.

 

Poszukuje jakiejś mapy kabli w kostkach albo jakiegoś zdjęcia dobrze podłączonego radia. Czy ktoś jest w stanie pomóc ? Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!