Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Autoalarm


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako, że to mój pierwszy post to najpierw się przywitam.

Moje pierwsze pytanie dotyczy alarmów montowanych fabrycznie lub w autoryzowanych serwisach a konkretnie nazwy, marki i jego modelu alarmu. Napiszcie proszę jakie alarmy montowane są fabrycznie oraz w autoryzowanych serwisach, oraz który alarm polecacie i dlaczego.

W autoryzowanym serwisie Renault zakładają do Meganek oryginalny alarm Renault Cobra, ale nie wiem czy warto go zakładać czy może pomyśleć o czymś innym. Tylko co innego możecie polecić. Sam już nie wiem.

 

Dziekuję z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to będzie blokada skrzyni biegów, chyba że, lubisz jak Tobie coś mruga światełkami i popiszczy, bo zabezpieczenia żadnego nie daje.

Nie wiem jaki obecnie jest koszt założenia blokady ale cztery lata temu do Audi płaciłem 400zł.

Myślę że teraz wcale nie będzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym, żeby mi pod domem chwilę nawet popiszczało i zbudziło mnie, niżbym miał nie mieć alarmu i jakiś koleś straciłby 5 min więcej (czy ile tam) na zdjęcie dodatkowej blokady skrzyni biegów i pojechał w siną dal, a ja bym sobie spał jak suseł. Alarm nie jest po to, żeby zabezpieczać samochód przed kradzieżą! Alarm jest po to, by powiadomić wszystkich na około (włącznie z właścicielem), że ktoś próbuje mu rąbnąć brykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie żadne zabezpieczenie nie ma sensu, tym bardziej że blokadę skrzyni biegów można jeszcze szybciej unieszkodliwić niż dobry autoalarm. Ale wracając do tematu - czy może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej że blokadę skrzyni biegów można jeszcze szybciej unieszkodliwić niż dobry autoalarm

 

Skąd wiesz? Znasz metody? Ja akurat wybrałem blokadę Bearlock, stąd moje zainteresowanie tematem. Koszt alarmu był nieco wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką blokadę i sam założyłem ale powód jest inny - nie chciałem aby "fachowiec" grzebał w elektryce auta, mniej będę zadawał pytań związanych z usterkami elektryki i elektroniki :)

Najłatwiej i najszybciej jest wcisnąć sprzęgło i odholować auto ( potrzeba dwóch magików ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej że blokadę skrzyni biegów można jeszcze szybciej unieszkodliwić niż dobry autoalarm

 

Skąd wiesz? Znasz metody? Ja akurat wybrałem blokadę Bearlock, stąd moje zainteresowanie tematem. Koszt alarmu był nieco wyższy.

 

wystarczy wcisnąć sprzęgło i można autem odjechać

 

a czy wie ktoś gdzie (w którym miejscu) w Megance znajduje się wtyczka do podpięcia oryginalnego alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka znajduje się w bagażniku pod tapicerką. Ja za oryginalny alarma zapłaciłem 1000zł (patrz montowany w ASO). W mojej ocenie jest to atrapa. Ten alarm nie posiada dodatkowego immobilaisera. Służy jedynie do "wycia. Ponieważ centrala i syrenka znajdują się w jednej obudowie i są schowane pod tapiserką alarm jest niezwykle cichy. Oznacza to tyle, że ja siedząć w domku na działce nie słysze jak wyje mój alarm. Kilka wizyt w aso i info, że wszytkie tak maja. Więc to raczej poprawi twoje psycho, niż naprawdę zabezpieczy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy możecie napisać dokładnie gdzie znajduje się wtyczka z instalacji do wpięcia alarmu, bo to że w bagażniku i pod tapicerką to wiem, interesuje mnie dla wersji hatchback. Szczerze mówiąc szukałem tej wtyczki i nie mogłem jej znaleźć, jeśli wie ktoś gdzie znajduje się się w hatchbacku to proszę napisać. Czy w każdej Megane II jest wyprowadzona z instalacji elektrycznej wtyczka do podpięcia alarmu?

 

z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

stanąłem przed wizją zakupu alarmu ale powstrzymuje mnie przed nią to że nigdzie nie znalazłem wtyczki

gdzie dokladnie w hatchbacku jest ta magiczna wtyczka, spotkalem się też z taką opinią, że w hatchbacku nie ma jej w bagażniku, pomoże mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!