Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uzupełnianie paliwa w śilnikach dCi


ovner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Właśnie kupiłem meganke I phII 1.9dCi z 2001 i w instrukcji znalazłem coś takiego

71ffd7e06bf9bceem.jpg

W komorze silnika też to mam po lewej stronie z przodu i ten zawór tam opisany istnieje, tylko w jakich sytuacjach go używać ? bo chyba mijało by się z celem jak co tankowanie otwierać klape i zakręcać zaworek przed nalaniem do baku oleju :roll: potem odpalać silnik i odkręcać zaworek i zamknąć klapę, jeszcze takich cyrków nie widziałem na stacjach :)

Jeszcze jedno pytanie odnośnie ESP jak sprawdzić czy jest w aucie bo wg sprzedawcy autko ma ABS+ESP a nie widzę wyłącznika ESP obok ściemniacza podświetlenia zegarów.

 

Pozdrawiam ovner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj zapewne o przypadek wyjeżdzenie paliwa - pusty zbiornik paliwa. Nalezy wówczas wlac te 5 litrów ON i odpowietrzyc uklad (zalac wlasnie pokazany na rysunku filtr paliwa). I to jest wlasnie opisana procedura postepowania w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wymieniałem filtr paliwa w silniku 1.9 dci zeby napełnic go paliwemm wystarczylo przekrecic kluczyk na grzanie swiec. pompka paliwa jest w baku i ladnie widac jak paliwo wplywa do przewodow.trwa to kilka sekund. operacje trzeba powtorzyc ok 3x zeby usunac pecherze powietrza widoczne w wezykach paliwa. podniesc maske i obserowac jak paliwko naplywa.zaworkami sie nie przejmuj nie s apotrzebne wogole

 

[ Dodano: 2008-09-09, 21:48 ]

wydaje mi sie ze te megi inie mialy esp. chyba sceniki byly wyposazane w esp i tarcze z tyl. gdybys mial esp to wystarczy wprowadzic samochod w poslizg na sliskiej lub sypkiej nawierzchni i powinien zaczac migac taki zolty trojkacik.

jakby cos to o wyposazeniach auta mozesz poczytac tu:

http://www.parkers.co.uk/cars/specs/Models.aspx?manu=8219http://www.parkers.co.uk/cars/specs/Models.aspx?manu=8219

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexterpl, w mI phII pompka paliwa nie jest w zbiorniku, ale za nadkolem przed pasażerem (między prawą półosią a ścianą grodziową), reszta opisu się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko <czerwona>

kiedyś też byłem przekonany że tam jest dopóki nie dobrałem się do zbiornika i wyjąłem z niego wskaźnik poziomu paliwa ;) pompki tam nie było, mimo tego że "specjalista" w sklepie mówił że na 100% jest.

Co do ESP to najlepiej zapytać w ASO gdzie sprawdza po numerze VIN, bo Renówki miały różne wyposażenie w różnych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
cytat

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy konstrukcja filtra wraz z zaworkiem umożliwi spuszczenie tylko wody? Czy w sytuacji kiedy odkręcę zaworek zacznie lecieć woda, a po niej paliwo ?

 

Nie cytujemy całego posta jeśli odpowiadamy bezpośrednio pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supaplex, wszystko zleci... ;-)

 

Ostatnio na praktykach miałem przypadek dwukrotny, klient zalał silnik diesla, benzyną do pełna, później mechanik musiał spuszczać cały bak za pomocą pistoletu ze sprężonym powietrzem, zeszło mu na to pół zmiany.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!