Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapka recyrkulacji powietrza - inne rozwiąza


Foot

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się o stukającej klapce i .... przyszło mi przećwiczyć to na własnej skórze w moim Scenic u I ;). Kiedy pewnego dnia rano feralna klapa zaczęła strzelać , z przerażeniem przeczytałem o konieczności rozłączenia przewodów klimy przy wyciąganiu całego "ustrojstwa" i już chciałem dać sobie spokój, ale ... nie wytrzymałem i oto, co mogę szanownym właścicielom scenic ów doradzić:

1. Nie wierzcie we wszystko bezkrytycznie - to się da zrobić w 20 minut bez wyjmowania podszybia, rozłączania klimy itp. czynności ;)

2. Wyjmijcie osłony głośników wysokotonowych - na górnej półce kokpitu i odkręćcie dwa wkręty (torx) trzymające tęże półkę (po jednym z każdej strony). Potem zdecydowanym ruchem do góry i do siebie podważycie bez problemu półkę i ją zdejmiecie. Ostrożnie z lewą stroną, by nie uszkodzić ramki okalającej wskaźniki.

3. Zobaczycie przed siedzeniem pasażera "opatuloną" w piankowy rękaw rurę-przewód do powietrza zaopatrujący w nie prawą stronę kabiny. Śmiało-chwyćcie i rozłączcie ją z jej lewej strony, potem wyciągnijcie ze złącza z prawej strony. Udało się? No to teraz módlcie się przy zakładaniu z powrotem - troszkę się trza będzie nagimnastykować :-/ .

4. Teraz po prostu włączcie silniczek właściwym przyciskiem-o ile jeszcze go nie zobaczyliście, sam się "ujawni" wydając stosowny klekot :-> . Cała reszta to odkręcenie dwu wkrętów z łebkami nr 6 - jeden schowany po przekątnej w stosunku do tego widocznego - ja sięgnąłem kluczem nasadowym, tzw, grzechotką.

5. Nie zapomnijcie rozłączyć kostki zasilającej silniczek w prąd - reszta to już wyjęcie silniczka i naprawa zębów w plastikowych kołach w domu przy kawie. No i z powrotem montaż w odwrotnej kolejności... U mnie działa z powrotem od piątku <czerwona>

 

Przerobiłem na .pdf. Wysyłam do admina aby dodał do "Download"- Prezes

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!