Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego Grandtoura > silnik


borut

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

W poniedziałek mam zdecydować jaki silnik chcę w Megane Grandtour. Mogę go sobie po prostu wybrać, reszta to business line ( czy jak to się tam pisze ) i tyle. Jako wskazówka - koszty zakupu nie mają znaczenia, eksploatacja - tak.

Co doradzicie jako spece użytkownicy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę zakupu nowego, a polecam oczywiście dCi

Ekonomia - 1.5 dCi 8-)

Moc - 1.9 dCi

 

PS.

Napisz za ile teraz można wyrwać od dealera, po za oficjalnym cennikiem <ok>

 

Dci 1,5 kombi z dobrym wypasem dla firmy to ok 48 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam 1.9, stara konstrrukcja z nie usuniętymi wadami, 1.5 to całkiem inna bajka to nie jest ta porażka z Clio i kangura. Na dzien dzisiejszy to najmniej awaryjny i bardzo oszczędny diesel, brakuje mu poweru, ale przy tej ilości kamer (a ma ich ilość drastycznie wzrosnąć) i kretyńskich ograniczeniach prędkości oraz nadmiarze autostrad ten silnik wystarczy. Mocniejszy diesel to tylko 2.0 dCi. Silnik 1.9 dCi zdecydowanie tak, jeżeli uwielbiasz problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traszka nie powiem ale mocno mnie zdziwiłeś - nie mówie oczywiscie o aspektach technicznych bo tu z Renault nie mam żadnych doświadceń... Jestem w kropce, jutro musze wybrać...cholewa. Wydawało mi się, pozornie, że to lepszy motor, a teraz prosze.

 

Może jest jeszcze ktoś kto może podzielić się doświadczeniami?

 

Jeśli mogę to skąd ty traszka czerpiesz doświadczenia na temat tego silnika ? Bo motor 1.5dCi też odradzałeś " Lepiej uciekaj od 1.5 dCi, jak Ci sie raz poszczęściło to nie licz na jeszcze raz. Naprawa tej aparatury paliwowej to mój zawód. Delphi zaprzestał produkcji i coraz trudniej o części a zamienniki są kiepskiej jakości."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym ciekaw. Borut ;ZAWSZE mocniejszy silnik! Pierdamonami się nie jeździ, co prawda ukochana Ojczyzna w trosce o życie i zdrowie rodaków zamierza nastawiać skrzyneczek co 100m zamiast zbudować dobre drogi ale moment przy wyprzedzaniu rzecz nieoceniona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrandTour to nie HB 3d. Moim skromnym zdanien z silnikiem 1.5 w tej budzie trochę sie umęczysz. Im będziesz miał mocniejszy silnik, tym mniej będziesz musiał kożystać z jego maxymalnych osiągów. Im mocniejszy silnik, tym mniej go wysilasz ( przy jednakowym stylu jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 dci jest bardzo cieniutki w osiągach, przy załadowanym aucie można zapomnieć o dynamicznym wyprzedzaniu , a jak już musisz przycisnąć to zostawia za sobą "czarne baki".

Reasumując : za słaba jednostka do tak ciężkiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!