Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

PCet

Użytkownik
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane IV
 • Silnik
  1.6 SCe
 • Przebieg (tys.km)
  30

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wg mnie bardzo fajna relacja. Poza przeciekami, może się przydać, jak ktoś zapragnie wstawić sobie lepsze głośniki. Thx!
 2. Ja jestem już pół roku po gwarancji, więc dla mnie ASO = niemały pewnie koszt naprawy. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na te przecieki, ale rzeczywiście w jednych drzwiach z tyłu mam taką sytuację. Może samemu można by tam zajrzeć.... Dysponuje może ktoś z Was opisem sposobu zdejmowania tapicerki z drzwi?
 3. Czy jesteście w stanie wskazać miejsce "technicznych" otworów w tylnych drzwiach, którymi powinien uciekać nadmiar wody?
 4. Dziwne to jakieś...No bo albo się zużyły i sugerowana jest wymiana (a najbliższa przyszłość to przecież nie 60 tys przebiegu), albo nic im nie jest i wtedy OK, 100k jest w zasięgu. Najlepiej pewnie zweryfikować na stacji diagnostycznej - małe kilkadziesiąt PLN i wszystko będzie jasne.
 5. A z jakiego powodu amorki do wymiany? Sprawność im tak spadła?
 6. Ekipa wymieniająca mi olej wlała mi go ostatnio na tyle dużo, że mam tak z 0,5 cm za czarną ramkę (mierzone po nocy). Powinienem to sprowadzić absolutnie do poziomu "w kratce"? Przez korek wlewu? Przez wejście na bagnet?
 7. Małe sprostowanie. Lampka na przycisku świeci mi sie adekwatnie do tego czy używam AUTO, czy nie. Grafika AC, mam wrażenie, nie zawsze jest w zgodzie z faktycznym działaniem klimy.
 8. Mam RLinka 7 cali w wersji Sw 3.3.x.x (upgrade z 2.2.) i klima na pewno włącza się i wyłącza, ale nie idzie to w parze z zapalaniem się i gaśnięciem ani lampki na przycisku ani grafiki na dolnej belce wyświetlacza. Na 2.2 też działo to różnie. Lipa to jest, ale olewam to. Niemniej, jakbym miał gwarancję, to odwiedziłbym ASO.
 9. Nie ma co zakładać tematu, zapytam tutaj: czy to normalne że MIV nie sygnalizuje w żaden sposób, że przepaliła się żarówka świateł mijania? Nawet Felicja z 2000 zapalała lampkę na desce...
 10. Ciekawy jestem, czy nadchodząca (6.04) zmiana numeracji tygodni w systemie GPS ("zerowanie" licznika tygodni co 19 lat) zostanie poprawnie obsłużona przez 2.2.x. Bo może się okazać, że zaraz każde 2.2.x aby w ogóle korzystać z nawigacji będzie musiało zrobić upgrade do 7.x
 11. Z moich obserwacji wynika, że czujnik sprawuje się dobrze w ciągu dnia (niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy jest pochmurno), natomiast gorzej jest rano oraz wieczorem - czyli, gdy słońce jest nisko i nie ma chmur (jak jest pochmurno, nie ma problemu). Wtedy najczęściej, pomimo tego że jest jasno, świecą się światła mijania. Wynika to zapewne ze specyfiki światła porannego oraz wieczornego. Wcześniej nie miałem auta z takim patentem, więc nie mam do czego porównać.
 12. No taaak, tylko tam mam pompkę od Citroena, a pytanie dotyczyło tego, co założyło ASO. Dodatkowo, perspektywa na tych zdjęciach jest taka, że niestety jako nie-mechanik nie od razu się w nich połapałem - zwłaszcza, że samochód jest na nich chyba mocno rozebrany?. Do wymiany pompki zapewne nie jest to konieczne... chyba, że dostęp do pompki jest mega ograniczony? To właśnie chciałbym wiedzieć. Ogólnie, numer seryjny oraz pracochłonność.
 13. Tja...mam tutaj takie samo doświadczenie. Jedyne, co zrobili to zamiana mgłowych na 3-siki. Przy okazji, czy wymiana takiej pompki to jest duża robota (szukać przy zbiorniczku)? lubowitz78, jesteś w stanie podać numer seryjny tej, którą Ci zamontowali?
 14. Ale czekaj. Jeśli masz świecące paski w drzwiach, to można regulować ich barwę poprzez menu w RLinku. Nie jest do tego potrzebny przycisk MultiSense, ani nawet menu/kafalek MultiSense.
 15. Z ciekawości, czy ktoś z Was wie, czym taka wymiana jest podyktowana? ASO ją jakoś uzasadnia? Tracą swoje właściwości? Jest zagrożenie, że się rozpadną w krótkim czasie? No bo samo skrzypienie miałoby być problemem, który sprawia, ze robią wymianę? Pytam, bo tak jak napisałem jestem już po gwarancji i mogę sobie co najwyżej sam to wymienić, a ze skrzypieniem mogę żyć (na razie )
×
×
 • Utwórz nowe...