Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bulant

Nowy użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bulant

 1. Dziękinza komentarze. Jednak jeśli dyskutowana technologia naprawy (poprzez wycięcie i wspawanie elementu) jest oficjalną technologią producenta to rozumiem ,.ze jest na cały świat lub przynajmniej Europę. Dlaczego więc, miałoby być inaczej w zależności od kraju ?
 2. Wydaje mi się, że właśnie wymienić oryginalny, csły element (błotnik z progiem) i połaczyć go z konstrukcją auta jak zrobiono to za pjerwszym razem to nie byłoby w ogóle cięcia a jedynie zamocowanie elementu do szkieletu.
 3. Nie mam z tym problemu, aby pokazać dokumentacje naprawy z ASO i podejść do tematu szczerze. W ogóle narazie nie myślę o sprzedaży auta, tylko o naprawieniu go najlepiej jak się da. Rozumiem też, że lutospawanie będzie wykonane zgodnie ze sztuką i technologią zalecaną przez producenta. Nie rozumiem natomiast, dlaczego na I-szym montażu w fabryce błotnik i cały próg jest jednym elementem wytłoczonym (jeśli faktycznie tak jest), a w przypadku naprawy autoryzowanej te dwa elementy występują osobno (cięte) i wspawuje się je w karoserię, ingerując w nią i dodając połączenia spawane/lutowane lub inne, których w oryginale nie było ... Jeśli chodzi o rekompensatę to ponoć jest na to duża szansa dla aut nie starszych niż 6 letnie.
 4. Też uważam, że komponenty z ASO powinny być OK. Uważam, że nawet zamienne w ASO powinny być zgodne z tym co było na I montaż. Moje wątpliwości jednak dotyczą innej kwestii: Wg mojej wiedzy i oględzin auta, tylny błotnik i prób to całość (jeden tłoczony element). Mam informację, że w razie uszkodzenia nawet ASO nie wymienia całości, bo jako cześci zamienne dostępne są błotnik i próg, które spawa się z resztą. Zastanawia mnie to, jak to się ma w kwestii przywrócenia samochodu do stanu z przed kolizji (jak to określone jest w prawie dotyczącym likwidacji szkody z OC sprawcy) skoro oryginalnie był jeden element, a po wymianie jest dwa zespawane ze sobą. Chyba, że mam błędne informacje.....
 5. Pitrek, elementy będą wymienione na oryginalne (ASO). Naprawa z OC sprawcy. Nie sądze, aby wyklepane elementy zapewniały taką samą wytrzymałość jak wymienione na oryginalne. Poza tym uszkodzenia są dość skomplikowane, więc raczej się nie da. Wracając do tematu - czy macie wiedzę jak jest z tymi elementami zamiennymi ? Czy błotnik i próg (w całości) występują jako jeden element ?
 6. Dzień Dobry, chciałbym zapytać czy do ww Renault Megane Grand Tour 2018 r. w przypadku konieczności wymiany tylnego błotnika lub progu jest możliwość wymiany tych dwóch elementów jako całości ? Patrząc na samochód, to wygląda na to, że błotnik i próg na całej długości (aż po przedni błotnik) to jedna część. Dotarły do mnie informacje, że mimo, że na pierwszy montaż jest to jeden element (błotnik i prób w całości) to w przypadku wymiany nawet przez ASO błotnik występuje osobno i prób osobno i te elementy spawa się na lini cięcia. Czy tak jest faktycznie ? Jeśli tak, to dlaczego nie ma oryginalnego elementu zamiennego ? Chyba, że ja się mylę i ten element nie jest w całości na pierwszym montażu ? Z góry dziękuję za pomoc! Mam uszkodzony prób oraz błotnik i chciałbym, aby zostało to wymienione w całości.
 7. Moim zdaniem wymiana oleju w nowym aucie po ok 2000km jest zalecana po to, aby "wyczyścić" go po pierwszych km pracy i usunąć zanieczyszczenia, które powstały przy pracy na nowych częściach. Nie dociera się już silników, ale mimo wszystko takanakcja jest pewnie zalecana.
×
×
 • Utwórz nowe...