Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bulant

Nowy użytkownik
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Bulant

 1. Cześć Wam,

   

  czy w Waszych megankach zabezpieczenie progów jest wykonane w takim sam sposób jak na załączonych zdjęciach ?  Mam na myśli fakt, że nadkola nie wchodzą na krawędź progu tak, aby zabezpieczać przed dostawaniem się do niego wody, błota, śniegu itp

   

  Z góy dzięki za Wasze komentarze i miłego dnia!.

  1.jpg

 2. Nie mam z tym problemu, aby pokazać dokumentacje naprawy z ASO i podejść do tematu szczerze. W ogóle narazie nie myślę o sprzedaży auta, tylko o naprawieniu go najlepiej jak się da. 

  Rozumiem też, że  lutospawanie będzie wykonane zgodnie ze sztuką i technologią zalecaną przez producenta. Nie rozumiem natomiast, dlaczego na I-szym montażu w fabryce błotnik i cały próg jest jednym elementem wytłoczonym (jeśli faktycznie tak jest), a w przypadku naprawy autoryzowanej te dwa elementy występują osobno (cięte) i wspawuje się je w karoserię, ingerując w nią i dodając połączenia spawane/lutowane lub inne, których w oryginale nie było ...

   

  Jeśli chodzi o rekompensatę to ponoć jest na to duża szansa dla aut nie starszych niż 6 letnie. 

   

   

 3. Też uważam, że komponenty z ASO powinny być OK. Uważam, że nawet zamienne w ASO powinny być zgodne z tym co było na I montaż. Moje wątpliwości jednak dotyczą innej kwestii:

   

  Wg mojej wiedzy i oględzin auta, tylny błotnik i prób to całość (jeden tłoczony element). Mam informację, że w razie uszkodzenia nawet ASO nie wymienia całości, bo jako cześci zamienne dostępne są błotnik i próg, które spawa się z resztą. Zastanawia mnie to, jak to się ma w kwestii przywrócenia samochodu do stanu z przed kolizji (jak to określone jest w prawie dotyczącym likwidacji szkody z OC sprawcy) skoro oryginalnie był jeden element, a po wymianie jest dwa zespawane ze sobą.

   

  Chyba, że mam błędne informacje.....

 4. Pitrek,

  elementy będą wymienione na oryginalne (ASO). Naprawa z OC sprawcy. Nie sądze, aby wyklepane elementy zapewniały taką samą wytrzymałość jak wymienione na oryginalne. Poza tym uszkodzenia są dość skomplikowane, więc raczej się nie da.

   

  Wracając do tematu - czy macie wiedzę jak jest z tymi elementami zamiennymi ? Czy błotnik i próg (w całości) występują jako jeden element ?

 5. Dzień Dobry, 

  chciałbym zapytać czy do ww Renault Megane Grand Tour 2018 r. w przypadku konieczności wymiany  tylnego błotnika lub progu jest możliwość wymiany tych dwóch elementów jako całości ? Patrząc na samochód, to wygląda na to, że błotnik i próg na całej długości (aż po przedni błotnik) to jedna część.  Dotarły do mnie informacje, że mimo, że na pierwszy montaż jest to jeden element (błotnik i prób w całości) to w przypadku wymiany nawet przez ASO błotnik występuje osobno i prób osobno i te elementy spawa się na lini cięcia. 

  Czy tak jest faktycznie ?  Jeśli tak, to dlaczego nie ma oryginalnego elementu zamiennego ? Chyba, że ja się mylę i ten element nie jest w całości na pierwszym montażu ?

  Z góry dziękuję za pomoc!

  Mam uszkodzony prób oraz błotnik i chciałbym, aby zostało to wymienione w całości.

   

   

   

   

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!