Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

arcean

Użytkownik
 • Zawartość

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

10 Dobry

Samochód

 • Auto
  Megane IV
 • Silnik
  1.2 / 1.3 TCE
 • Przebieg (tys.km)
  16

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Moje 1.2 tego nie ma. M4 z 1.3 także nie. Ale tam mam, na szczęście, EDC . Amortyzator skrzypiał mi w 1.2 - wymienili oba na gwarancji. Najgorsze jest to, że w 1.3 też coś zaczyna skrzypieć. Mam nadzieję, że to ponownie odboje. Benzyna to standard. W naszym przypadku dotyczy 1.3 oraz 1.2 (od czasu tzw. zmian konstrukcyjnych silnika 2016H2, ewentualnie po przeprogramowaniu starszych jednostek).
 2. Jasne, fajne tłumaczenie... Miałem ostatnio okazję przejechać się M4 z 1.2, które podczas zmiany biegów stukało aż niemiło. Wymieniane było już w nim chyba wszystko - skrzynia, sprzęgło, półosie, przewody hydrauliczne i ich mocowania. Generalnie chyba każdego to czeka z manualną skrzynią...
 3. Przy ok. 11k km byłem w ASO. Rozrząd wymieniali bo napinacz nie spełniał poprawnie swojej roli i w efekcie miałem już rozciągnięty łańcuch... Wyszło to zupełnie przypadkiem. Sam łańcuch jest ciekawy bo w rowerze mam solidniejszy .
 4. U mnie wyciągali wszystko i uwinęli się w dwa tygodnie... Przy okazji wymienili rozrząd. W ASO, na gwarancji.
 5. Zapewne chodzi o Euro 6d-temp, które spełnia dopiero 1.3 TCE. Zresztą jego czas także jest już policzony... Obecnie jego następca to 1.2 z trzema cylindrami. Pokłosie kolejnej wersji normy Euro :).
 6. Może spróbujcie odblokować magiczny kafelek? Do sprawdzenia, czy ddt4all wystarczy, czy konieczny będzie flash ustawień w xml po USB.
 7. Mógłbyś podesłać np. zdjęcie głównego ekranu dev mode'a? Od tego można by zacząć ;). Najlepiej by było, oczywiście, odczytać dane z obudowy modułu R-Link'a. Ale chyba nie będziesz chciał rozpruwać deski :).
 8. @Pitrek doskonale je znam... Podobnie jak kilka(naście) samochodów, w których wymieniono prawie całe zawieszenie w ramach ES :). Mój egzemplarz, na podstawowej gwarancji, załapał się na podobną wymianę - doszły jeszcze amortyzatory z przodu po większej interwencji u RP. Najlepsze jest to, że skrzypienie właśnie powróciło. Ręce opadają... Ciekawe kiedy drugi egzemplarz zacznie skrzypieć .
 9. @Pitrek Spójrz na mój poprzedni post. Łączniki, jak i większość elementów zawieszenia, jak najbardziej łapią się na ES. W razie problemów polecam interwencję u RP.
 10. Może inaczej to ujmę - mają obowiązek wymienić Tobie oba łączniki. W razie problemów dzwoń do RP albo do innego serwisu. Ale nie powinno być żadnych ;).
 11. @Sajmonowski Easy service jak najbardziej obejmuje łączniki stabilizatora. Przecież to nie jest część eksploatacyjna...
 12. Pozwolę się nie zgodzić :). Mam dwie sztuki Megane. Jedną z H7, drugą z LED Pure Vision. Pierwsze, z dobrymi żarówkami, radzą sobie co najmniej tak dobrze jak ledy... Pure Vision ma problemy z jazdą w deszczu po zmroku. Nie świecą też jakoś intensywniej. Ale ładniej wyglądają i mają fajniejszą barwę światła . Także, co kto lubi i najlepiej sprawdzić osobiście. I tak jak kolega @Geble napisał, zawieszenie daje popalić. Egzemplarze z 2016 i 2017 mają problem z trzeszczącą/chrupiącą/skrzypiącą belką skrętną. Warto się upewnić, że została wymieniona... Zwróć także uwagę, czy przód zawieszenia nie trzeszczy/skrzypi/strzela. Bywa, że amortyzatory z innymi drobiazgami są do wymiany... U mnie, o ile dobrze pamiętam, przy 24k km - wada fabryczna .
 13. @omega Przecież to egzemplarz z równie udanym 1.33 TCE...
 14. @Kolesio ile czasu minęło od momentu zakupu samochodu? U mnie inne ASO *prawie* ogarnęło skrzypienie zawieszenia. M.in. wymiana odbojów trochę pomogła. Hałas dochodzi już tylko z jednego miejsca - przedniego amortyzatora . Na nadchodzącej wizycie mają kontynuować "diagnostykę".
×
×
 • Utwórz nowe...