Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

ABCMegane

Użytkownik
 • Zawartość

  210
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane Grandtour IV
 • Silnik
  1,2 TCE 130KM
 • Przebieg (tys.km)
  10

Ostatnio na profilu byli

552 wyświetleń profilu
 1. Zgadzam się z Geble. Mam obecnie trzeci samochód Renault z rzędu i zawsze używam Elf. Jak dotąd nie miałem problemów z nadmiernym zużyciem oleju. Wymieniam go co rok (tj. co 10-15 tys.). W nowym samochodzie pierwszy olej wymieniam po 3 tys.
 2. Czytając opinie kilku osób tutaj dowiaduję się, że ELF to olej z najniższej półki, że nie warto na nim jeździć. Powiedźcie dlaczego Renault zaleca właśnie ten olej? Czy tylko z przyczyn handlowych, a nie technicznych? Czy ktoś ma wiarygodną wiedzę na ten temat?
 3. Koledzy, czy macie jakiś wiarygodny dowód (wyniki badań), który świadczy o tak kiepskiej jakości olejów ELF w porównaniu z innymi olejami? Polecam tutaj ranking olejów wg kierowców w 2018, tylko jeden olej wymieniony przez Andrzej-2010 jest w top 20: https://www.wyborkierowcow.pl/ranking-olejow-silnikowych-2/
 4. Udało mi się pobrać i zainstalować. Teraz mam wersję 16.981. Zauważyłem jedną nową rzecz w ustawieniu mapy: Dotychczas były 2 widoki mapy (2D i 3D, cały czas do przodu). Teraz jest nowy wariant 2D, kierunek samochodu jest zgodny rzeczywistym kierunkiem.
 5. Potwierdzam to co napisał LTAr. U mnie też nie działa. Po wciśnięciu "Aktualizuj wszystko" jest komunikat, że wniosek aktualizacji jest pozytywnie rozpatrzony, ale w Toolbox nie ma tej aktualizacji do pobrania.
 6. Już mam dokładniejszy obraz wycia w moim samochodzie: Obojętnie na jakim biegu czy na luzie, przy prędkości w przedziale plus minus 80km/godz. słychać delikatne wycie. I tylko w tym przedziale. Co to może być? Opony zimowe czy łożyska? Mój samochód ma dopiero 13 tys. km.
 7. marcin33892 Czyli takie wycie też występuje u Ciebie? Wiem, że denerwują Cię jeszcze inne dźwięki. U mnie być może też, ale ostatnio jestem wrażliwy na skrzynię biegów.
 8. Witam, czy to, że czasami słychać delikatne wycie skrzyni (np. na 5-tym biegu) to normalne?
 9. pbet, przepraszam za nieścisłość, miałem na myśli przedstawicieli handlowych dilerów. Taka jest ich praca aby pokazać samochody wyłącznie z dobrych stron. sebak, jest akurat odwrotnie niż co to napisałeś. Nowoczesne silniki są o wiele bardziej wrażliwe na niewłaściwe użytkowania.
 10. Obawiam się, że turbosprężarka w takich samochodach zepsuje się bardzo szybko, bo sposób użytkowania przez testerów i przedstawicieli handlowych jest wbrew wszelkim zasadom dbania o nią. Ja bym nigdy nie kupił takiego samochodu.
 11. Trochę z innej beczki. Mam do Kolegi witman pytanie: Zauważyłem u siebie lekkie odskakiwanie drążka biegów, tj. przy zdejmowaniu nogi z gazu drążek odskakuje do przodu, a przy dodaniu gazu - do tyłu. Najbardziej widoczne jest to przy biegach 3 i 4. Przy 3. biegu i prędkości powyżej 50 km/godz. taka czynność (zdejmowanie i dodawanie gazu) powoduje lekkie stukanie. Czy to jest normalne? Biegi wchodzą bez stukania. Stukanie lekkie występuje tylko przy 3. biegu, przy dodaniu gazu chwilę po zdejmowaniu (cały czas na trójce). I to stukanie mnie niepokoiło. Czy to jest normalne?
×
×
 • Utwórz nowe...