Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl


Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy


ABCMegane

Użytkownik
 • Zawartość

  148
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane Grandtour IV
 • Silnik
  1,2 TCE 130KM
 • Przebieg (tys.km)
  10

Ostatnio na profilu byli

347 wyświetleń profilu
 1. ABCMegane

  Megane IV phI Start&Stop 1.2 130KM

  To co pisze lol19pl świadczy jednak o tym, że silnik ma pewien proces sterujący, który decyduje kiedy włącza SS. Może podstawą jest temperatura oleju, lub prędkość wirnika?
 2. ABCMegane

  Megane IV phI System Start-Stop TCE

  Cóż, witman'owi trzeba przyznać rację. Ja wymieniłem olej pierwszy raz na 2,9 tys. od nowości, ale tzw. zerowego przeglądu nie zleciłem. W instrukcjach używania leków zawsze jest punkt "Uboczne efekty". Może doczekamy się czegoś podobnego w użytkowaniu innych produktów, zwłaszcza tych, które dużo kosztują jak samochody.
 3. ABCMegane

  Megane IV phI System Start-Stop TCE

  Zastanawia mnie totalny brak wiedzy na ten temat, jest czy nie jest mechanizm zabezpieczające turbinę przed szkodliwym działaniem systemu S/S w szczególnych sytuacjach. I to nie tylko dotyczy jednego modelu. Czytałem dużo na temat dbania o turbinę w takich serwisach jak Auto Świat, Autokul, itp. Ich eksperci także lakonicznie wspominają o tym, że niektóre samochody mają to zabezpieczenie, ale które i jakie, to nie mają wiedzy. Moim zdaniem, jeśli producenci nie dbają o takie ewidentne sytuacje, kiedy użytkownik użytkuje samochód zgodnie z instrukcją, a to czyni szkodę w jego pojeździe, to taka sprawa jest do szybkiego przegrania przed wymiarem sprawiedliwości.
 4. ABCMegane

  Megane IV phI System Start-Stop TCE

  Też zgadzam się z tym, że funkcję S/S najlepiej wyłączyć. Jednak bardzo ważne, aby się upewnić, czy nasze silniki (TCe 1.2) mają zabezpieczenie przed włączeniem S/S po forsownej jeździe. Ta wiedza może przynosić spokój tym, którzy po ostrej jeździe na autostradzie zatrzymują samochód na bramce ale zapomnieli wyłączyć tę funkcję (taki nawyk wcale nie jest łatwo sobie wyrobić aby działał w 100%). W instrukcji jest zapis, że S/S nie wyłącza silnika jeśli temperatura nie jest wystarczająca, i tylko tyle.
 5. ABCMegane

  Megane IV phI Start&Stop 1.2 130KM

  Jak ćwiczyć sobie nawyk wyłączenia tej funkcji przy uruchomieniu silnika? Mnie się udaje tylko 70%.
 6. ABCMegane

  Megane IV phI Start&Stop 1.2 130KM

  Witajcie, czy to prawda, że System „start stop” zadziała tylko przy spełnieniu określonych warunków, m.in. Turbosprężarka nie wymaga chłodzenia (czyli pracy na biegu jałowym) i można ją wyłączyć Tak więc po dynamicznej jeździe na autostradzie przy bramce silnik nie powinien się zatrzymać, czy to prawda?
 7. Moim zdaniem silnik trochę za głośno chodzi.
 8. A TCe 1,2 chyba też ma aluminiowy blok silnika?
 9. mayn, nie do końca jest prawdą to co piszesz. Dla Captur silniki TCE 1,2 ciągle są produkowane, lecz o mocy 120 KM. https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/pricelists/captur-price.pdf
 10. Witam Kolegów, Zauważyłem, że w nowych ofertach Renault GAMA 2019 (Megane, Captur, Kadjar itp.) nie ma już silnika TCE 130, są inne jak TCE 90, 120, 140, 160: https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/pricelists/megane-price.pdf Czyli przestaną produkować te silniki? Jaka jest przyczyna tego?
 11. Witam, czy płyn Prestone jest dobry dla silnika 1,2 TCE?
 12. Dzięki krzysieksp za info. Czy przy wymianie trzeba było zdjąć cały ściankę w drzwiach, czy tylko pokrywy tych głośników?
 13. Witam, Czy mógłbyś napisać, ile kosztują głośniki Focala? W katalogu Renault 2 sztuki (przednie lub tylne) kosztują 329 PLN. Czy niskie dźwięki są teraz lepiej słyszalne?
 14. ABCMegane

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Koledzy, ja mam silnik TCe 1,2 ( H5Ft ) z 2017, i zauważyłem, że na 10 tys. km bierze jakieś 0,3-0,4 L oleju. Czyli jest to całkowicie normalne. Chodzi mi o to, że silnik musi zużywać pewną ilość oleju w normalnej swojej pracy.
 15. ABCMegane

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  To chyba nie możliwe, aby silnik TCe nie brał w ogóle oleju. Możliwe, że benzyna dostaje się do oleju wskutek krótkich tras, w których olej nie zdąża się rozgrzać do odpowiedniej temperatury.
×