Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

sotis

Użytkownik
 • Zawartość

  80
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Scenic III, Clio IV, Kadjar, Modus
 • Silnik
  1,5 / 1,5 / 1,5 / 1,2
 • Przebieg (tys.km)
  69, 70, 60

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pbet, zrób dokumentację zdjęciową z wymiany szyby i sprawa załatwiona. Jedna fotka starej szyby na aucie i z dwie, trzy z warsztatu podczas wymiany. Wymieniłem w scenicu i zrobiłem zdjęcia podczas wymiany, pracownicy warsztatu nie mieli z tym problemu.
 2. sotis

  Zakup zestawu kluczy, czy warto ?

  Mam taki sam zestaw i również daje radę. Użytkowany dosyć intensywnie.
 3. sotis

  kadjar

  Dołączam się do "wniosku" o dział poświęcony Kadjarowi. Również mam to auto od miesiąca.
 4. Kolego zapraszam Cię do mnie i na moją odpowiedzialność rozbieramy konsolę, jak znajdziesz ślady naprawy zwracam Ci koszty transportu i jeszcze jakiś bonus dorzucę . Dajcie sobie powiedzieć, że akurat slogan w stylu "ten typ tak ma" akurat tutaj wpasowuje się idealnie. Do momentu zakupu Clio IV myślałem, że ta sytuacja tyczy się tylko sceników III i megane ale się pomyliłem. Uwierz mi, że tak jest. Zafunduj sobie rajd po komisach i pooglądaj konsole w renówkach, a najlepiej pooglądaj auta sprowadzone z zagranicy, uszkodzone z tyłu lub boku aby wykluczyć uszkodzenie przodu.
 5. Koledzy, mało oglądaliście jeszcze konsol od renówek. Gwarantuję wam, że większość ma zarys poduszki pasażera widoczny w określonych warunkach i pod różnym kątem. Nie jest to oznaką żadnego uszkodzenia wcześniej auta. Konsola po wystrzale jest szpachlowana i takie miejsce na pewno nie będzie widoczne (jest po prostu zrobione idealnie) a poza tym będzie twarde. Tak jak pisze Pitrek plastik w miejscu wyjścia poduszki jest cieńszy i właśnie to miejsce jest niekiedy widoczne. Mam obecnie 4 renówki i w każdej widać zarys poduszki pasażera, a gwarantuję wam, ze żadna nie miała uszkodzonego przodu (nigdy) a tym samym robionych konsol. Pisałem na forum już chyba z dwa razy o tej przypadłości konsol głównie w meganach i scenicach. W tej chwili mam również nowe clio IV i tam również widać ślad na konsoli.
 6. Nie próbuj nawet ruszać tych listew, one są wklejone i jakakolwiek próba podważenia spowoduje połamanie. Zdejmij od środka osłonę prawego słupka od przedniej szyby i tam ida rurki odprowadzające wodę. Wchodzą one na górze do króćców od solardachu a na dole idą do podszybia. Najprawdopodobniej zatkane są przewody na dole w podszybiu. Tutaj masz link do podobnego tematu:
 7. sotis

  Humor

  Myślą Panowie że jednak jest to mały sabotaż. Ja na moim kompie nigdy nie przeglądałem ani nie wchodziłem na żadne strony związane z grupą VW a mam dokładnie taką samą reklamę. Ponadto gdyby ta reklama opierała się na historii naszej aktywności w Internecie to byłaby widoczna również na innych stronach - a jest tylko tutaj.
 8. sadisticescape, wypadało by spojrzeć w stopkę opisu kolegi Cinasa a następnie wdawać się w dyskusję jeżeli chodzi o elektronikę w samochodach renault. Chyba nie ma lepszego fachowca na forum jeżeli chodzi o elektronikę. Osobiście nie wypowiadam się na temat zagadnienia, które poruszacie ale myślę, że Cinas wie co pisze.
 9. Nie robiąc wycieczek co do kondycji taty (ale jedna będzie coraz starszy), może scenic III z rocznika 2015, 2016. Wsiada się wygodniej (fotel jest znacznie wyżej) jak do clio iV a i pozycja za kierownicą lepsza,
 10. sotis

  Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?

  Rano o 6 50 (nie było kolejki) ręczna myjnia, woskowanie, odkurzanie, i sprzątanie środka. Można spokojnie wejść w długi weekend.
 11. Mireczek01 ma rację. W przypadku naprawy konsoli nowy materiał jest przeważnie naklejany na stary i można to zauważyć po zdjęciu niektórych elementów z deski. W scenicach III również widać gdzie znajduje się poduszka, miałem 4 szt. z różnymi silnikami, wszystkie były sprowadzone z Francji przeze mnie osobiście i wszystkie miały delikatne uszkodzenia typu drzwi do wymiany bądź uszkodzony próg. Żaden nie miał wystrzelonej poduchy i na każdej desce widać było miejsce poduszki pasażera. W tej chwili mam dwa sceniki III (jeden w wersji xmod i granda) i również widać ślady gdzie jest poduszka. I jeszcze jedno odnośnie karty, z tych 4 sceników sprowadzonych przeze mnie z Francji tylko jeden miał 1 kartę pozostałe po 2 szt. Ten co miał jedną kartę miał uszkodzony przedni zderzak i intercooler - poduchy, lampy, chłodnice, belka całe.
 12. Wg mnie stelaż konsoli jest nie naprawiany. Te stelaże tak są spawane wystarczy wpisać na znanym portalu aukcyjnym hasło "megane III stelaż konsoli" a wyskoczy kilka pozycji, wszystkie mają podobne spawy i zawsze są pordzewiałe.
 13. sotis

  Ogólne Zasięg na pełnym baku

  W 2013 r. Scenic III 1,5 dci przejechałem od tankowania do pełna 1006 km i zatankowałem, bo już się przestraszyłem, że nie działa rezerwa. Nie pamiętam ile jeszcze mogłem przejechać ale 90 % trasy prędkość autostradowa 130-140 km/h (Niemcy, Austria). Jak się później okazało rezerwa działała. Średnia po dojechaniu na miejsce (1600 km) wyszła 4,9 l/100
 14. Nie ma potrzeby ściągać boczku tapicerki, zaślepkę można podważyć delikatnie od zewnętrznej strony (tak aby nie uszkodzić lakieru - najlepiej plastikowym twardym przedmiotem) i w pewnym momencie po prostu wyskoczy. Jak będziesz ją miał na wierzchu to zobacz co jest powodem nie przylegania do karoserii. Zaślepka ma po bokach takie "łapki", które zakleszczają ją w drzwiach. Być może jedna jest uszkodzona. A potem to już twoja decyzja, albo nowa, albo wkleić.
 15. Szybko zdiagnozowałeś problem, więc nie powinno jeszcze wydmuchać samego gniazda. Ja również w 1,5 dci wymieniłem uszczelkę przy jednym wtrysku.
×