Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

tomrud

Nowy użytkownik
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane 3 grandtour
 • Silnik
  1,2 Tce 115KM
 • Przebieg (tys.km)
  49

Ostatnio na profilu byli

86 wyświetleń profilu
 1. Pierwszy właściciel, ale w Polsce. Wpisz sobie dane do https://historiapojazdu.gov.pl i zobaczysz. Strona https://autobaza.pl pokazuje "Historia uszkodzeń: 1 wpis lub więcej". Wykup sobie pełen raport i pewnie dowiesz się więcej tzn. ile było szkód i na jaką kwotę. Kolega @Silverek chyba ma rację. Czyżby lakiernik się zagalopował? Co do gwarancji udzielanej przez komis poczytaj sobie np. tu http://www.auto-swiat.pl/prawo/nabici-w-gwarancje-na-uzywane-auta/g1m81k
 2. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Dziś odebrałem samochód po wymianie silnika. Nawet szybko to wszystko poszło. Zobaczymy co będzie po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów.
 3. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  @psi2338 ile km przejechałeś na nowym silniku? Czy jakieś drobne zużycie oleju występuje?
 4. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Masz rację, że cylindry. Źle napisałem z rozpędu. Dzięki za czujność. Już poprawiłem.
 5. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Dziś skontaktował się ze mną serwis z informacją, że będzie jednak wymieniany silnik na nowy. Obecnie oczekują na przesyłkę z Francji. Pan z serwisu powiedział, że po rozebraniu silnika okazało, że "cylindry są przerysowane".
 6. Panowie ja uważam, że przyczyna jest zupełnie inna. Nie wiem czy Wam wiadomo, ale od paru lat jest tzw. lutowanie bezołowiowe w ramach tzw. ekologii. Lutowanie to powoduje, że po paru latach występują tzw. zimne luty i zaczynają się problemy, polegające na braku styku/słabym styku. Należy wówczas użyć spoiwa lutowniczego z dodatkiem ołowiu i poprawić wszystkie podejrzane luty lub luty na tych elementach, które powodują błędną/gorszą pracę całego urządzenia.
 7. tomrud

  Megane III phI Zużycie oleju

  Oleju masz jeszcze na tyle dużo, że nie jest to krytyczna sytuacja, ale lepiej dmuchać na zimne. Sprawdź jeszcze co pokazuje bagnet.
 8. tomrud

  Megane III phI Zużycie oleju

  Ja bym dolał tylko na spokojnie. Wlej 300ml odczekaj i sprawdź kropki i bagnet. Jak będzie mało to dolej 100ml i znowu sprawdź. Nie nalewaj powyżej MAX na bagnecie.
 9. tomrud

  Megane III phI Zużycie oleju

  Wg. moich pomiarów 3 kropki to jakieś 0,5 litra. Mój tyle wcinał na 1000km, więc jesteś szczęściarzem, że Ci tyle wziął na 8000km
 10. Nie ma wbudowanego modemu na kartę sim. Google maps odpalałem jedynie offline. Wolałem mieć mapę, która nie wymaga połączenia z internetem, więc kupiłem i zainstalowałem Navitela. Radio traktujesz jak urządzenie z androidem i możesz sobie instalować co chcesz jak masz miejsce.
 11. Jak udostępnisz internet ze smartfona to możesz się połączyć z radiem po wifi. Jak chcesz koniecznie "wsadzić sim" to musisz kupić modem na USB np. https://www.seicane.com/seicane-modem-external-3g-module-for-car-dvd-player-with-internet-s1226
 12. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Dziś kontaktował się ze mną serwis ASO abym dostarczył wszystkie faktury za poprzednie przeglądy. RP wstępnie zgodził się na rozebranie silnika i sprawdzenie powodu nadmiernego zużycia oleju. Po rozebraniu silnika zapadnie decyzja o jego wymianie. Na razie zostałem poinformowany, że samochód będzie stał około 2 tygodni, bo na nowy silnik trzeba trochę poczekać. Dostałem samochód zastępczy (Renault Talisman), więc jestem zadowolony. Jak widać, jak serwisowi ASO zależy to jest w stanie szybko rozeznać temat i pomóc klientowi.
 13. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Poczekam aż przyjdzie odpowiedź z RP (na zapytanie ASO) i wtedy zgłoszę uwagi co do wiarygodności pomiaru.
 14. tomrud

  Megane III phII Nadmierne zużycie oleju

  Wiem, ale co poradzę. Mechanik wyciągnął bagnet, zobaczył gdzie była piska zrobiona i stwierdził, że to jakieś 400ml. Tyle przy mnie dolał, poczekaliśmy 10 minut i poziom był na pisce.
×