Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tomrud

Użytkownik
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane 3 grandtour
 • Silnik
  1,2 Tce 115KM
 • Przebieg (tys.km)
  66

Ostatnio na profilu byli

425 wyświetleń profilu
 1. @roberto12 pod tym linkiem, który podałem wcześniej są przecież osobne linki do pobierania tej aplikacji w dwóch wersjach: http://download.speedy-pics.de/uploads/safe/MTCAmpSetupMOD_v1.1.apk http://download.speedy-pics.de/uploads/safe/MTCAmpSetupMOD.apk
 2. Zrobiłem aktualizację MCU do wersji 3.30. Następnie zainstalowałem aplikację MTCAmpSetupMod i przybyło kilka nowych opcji do regulacji dźwięku. Teraz dźwięk jest jeszcze lepszy i bardzo dobry bass. POLECAM. Tutaj opis jak to zrobić: https://xtrons.ibus-app.de/index.php?title=Equalizer-Modifikation_f%C3%BCr_PX3/PX5_Radios_-_Sound-Mod
 3. Kolego @Turos polecam przeczytanie tego wątku od pierwszego postu na pierwszej stronie.
 4. @Saxim to czerwone pudełko to dekoder CAN i powinieneś mieć to podłączone jeśli chcesz mieć sygnalizację otwartych drzwi czy automatyczne uruchamianie kamery po wrzuceni biegu wstecznego. Ty nie masz dżojstika do regulacji głośności pod kierownicą?
 5. @Saxim mi trochę brakło, więc dolutowałem mały kawałek i odizolowałem koszulkami termokurczliwymi aby nie było zwarcia.
 6. @Saxim podłączasz czerwony przewód od kamery do CAM POW i wtyk CHINCH do gniazda CHINCH przy radiu i tyle. Sprawdź to "na sucho" zanim będziesz przeciągał przewód.
 7. @szod w ustawieniach zaawansowanych z hasłem (126) możesz wybrać jaki jest faktyczny przyrost głośności przy zmianie głośności o 1 "kreskę". Co do nawigacji to mam Navitela i tak zmiksowany dźwięk, że wszystko ładnie działa. Rozjaśnianie wyświetlacza nie jest w zaawansowanych tylko w opcjach systemu operacyjnego. @Saxim musisz podłączyć do CAM POW. Masz kabel, który ma wtyk CHINCH i gniazdo do zasilania i ten kabel musisz przeciągnąć. Nic nie łączysz do plusa światła cofania.
 8. @Saxim według zdjęcia wydaje się, że jest w porządku. Podłącz kamerę przed końcowym montażem i sprawdź czy wszystko dobrze działa. W razie problemów pisz. @szod to co piszesz można skorygować w ustawieniach. Widzę, że jeszcze do tego nie dotarłeś. W ustawieniach zaawansowanych można rozwiązać problem z powolną głośnością. W ustawieniach nawigacji możesz włączyć miksowanie dźwięku i ustawić jego zakres. Nie wiem jaki model kupiłeś i gdzie, ale ja po włączeniu loudness i rock mam super dźwięk. Masz może tweetery z przodu zamontowane?
 9. @szod Wyświetlacz radia android nie reaguje na pokrętło. Jak włączysz światła mijania to się delikatnie ściemnia. Poza tym większość aplikacji ma ciemne tło, więc w efekcie nie ma problemu, że coś "daje po oczach".
 10. Dzisiaj pojechałem do niezależnego serwisu klimatyzacji i się okazało, że mam tylko 320g czynnika. Prosiłem o uzupełnienie do 500g. Oczywiście znowu diagnoza (jak w ASO), że wszystko szczelne. Gdzie się w takim razie podziało 160g skoro we wrześniu ASO mi dobiło do 480g? No nie ma bata musi uciekać. No i najważniejszy wniosek: jak szuranie było przy 320g tak szuranie jest przy 500g. Serwisant stwierdził, że zawór rozprężny jest dobry, bo nie skacze ciśnienie no i hasło, że jak już to może być wyciek, ale bardzo drobny i nie są w stanie tego tak od ręki wykryć, a maszyna pokazuje, że wycieku nie ma. Wniosek z tego taki, że maszyna pracuje z mniejszym ciśnieniem niż pracujący układ klimatyzacji i dlatego wielce wszystko jest szczelne.
 11. Przejechałem 10kkm od wymiany silnika i nie zauważyłem aby silnik "pił" olej. Dziękuję wszystkim za porady z tym tematem związane.
 12. Byłem u lokalnego oponiarza i w 2 minuty wgrał mi do ECU tym przyrządem ( https://allegro.pl/oferta/programator-tpms-cub-sensor-aid-zlacze-obd-7633469737 ) ID oryginalnych czujników kół letnich. Jak ktoś nie ma HF (jak ja) to lepiej kupić do drugiego kompletu czujniki nieoryginalne, które są programowalne i je sklonować z czujników oryginalnych (np. takie https://allegro.pl/oferta/4-x-czujnik-cisnienia-tpms-cub-uni-sensor-433mhz-7978152114 ) i po problemie. Ja niestety do drugiego kompletu kół kupiłem 4 oryginalne, które nie są programowalne, więc póki co zostaje mi oponiarz i 100 w plecy rocznie lub jednorazowe kupno tych nieoryginalnych.
 13. Pisałem na początku tego wątku, że dźwięk z radia android przy fabrycznym nagłośnieniu jest nieporównywalnie lepszy niż w radiu fabrycznym. Mam jedynie dołożone tweetery z przodu, bo ich nie miałem. Kolega @unkas osobiście się ze mną spotkał i zadał pytanie czy zmieniałem głośniki, że to radio android tak dobrze gra. Co do spotify to nie używam tej aplikacji.
 14. Update firmware do wersji 3.1 i nie ma problemu z wifi. Łączy się od razu jak złapie sygnał z telefonu. Wybieranie głosowe osoby, do której chce się dzwonić też fajnie działa.
×
×
 • Utwórz nowe...