Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

tomrud

Użytkownik
 • Zawartość

  83
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

Samochód

 • Auto
  Megane 3 grandtour
 • Silnik
  1,2 Tce 115KM
 • Przebieg (tys.km)
  59

Ostatnio na profilu byli

248 wyświetleń profilu
 1. @szod Wyświetlacz radia android nie reaguje na pokrętło. Jak włączysz światła mijania to się delikatnie ściemnia. Poza tym większość aplikacji ma ciemne tło, więc w efekcie nie ma problemu, że coś "daje po oczach".
 2. Dzisiaj pojechałem do niezależnego serwisu klimatyzacji i się okazało, że mam tylko 320g czynnika. Prosiłem o uzupełnienie do 500g. Oczywiście znowu diagnoza (jak w ASO), że wszystko szczelne. Gdzie się w takim razie podziało 160g skoro we wrześniu ASO mi dobiło do 480g? No nie ma bata musi uciekać. No i najważniejszy wniosek: jak szuranie było przy 320g tak szuranie jest przy 500g. Serwisant stwierdził, że zawór rozprężny jest dobry, bo nie skacze ciśnienie no i hasło, że jak już to może być wyciek, ale bardzo drobny i nie są w stanie tego tak od ręki wykryć, a maszyna pokazuje, że wycieku nie ma. Wniosek z tego taki, że maszyna pracuje z mniejszym ciśnieniem niż pracujący układ klimatyzacji i dlatego wielce wszystko jest szczelne.
 3. Przejechałem 10kkm od wymiany silnika i nie zauważyłem aby silnik "pił" olej. Dziękuję wszystkim za porady z tym tematem związane.
 4. Byłem u lokalnego oponiarza i w 2 minuty wgrał mi do ECU tym przyrządem ( https://allegro.pl/oferta/programator-tpms-cub-sensor-aid-zlacze-obd-7633469737 ) ID oryginalnych czujników kół letnich. Jak ktoś nie ma HF (jak ja) to lepiej kupić do drugiego kompletu czujniki nieoryginalne, które są programowalne i je sklonować z czujników oryginalnych (np. takie https://allegro.pl/oferta/4-x-czujnik-cisnienia-tpms-cub-uni-sensor-433mhz-7978152114 ) i po problemie. Ja niestety do drugiego kompletu kół kupiłem 4 oryginalne, które nie są programowalne, więc póki co zostaje mi oponiarz i 100 w plecy rocznie lub jednorazowe kupno tych nieoryginalnych.
 5. Pisałem na początku tego wątku, że dźwięk z radia android przy fabrycznym nagłośnieniu jest nieporównywalnie lepszy niż w radiu fabrycznym. Mam jedynie dołożone tweetery z przodu, bo ich nie miałem. Kolega @unkas osobiście się ze mną spotkał i zadał pytanie czy zmieniałem głośniki, że to radio android tak dobrze gra. Co do spotify to nie używam tej aplikacji.
 6. Update firmware do wersji 3.1 i nie ma problemu z wifi. Łączy się od razu jak złapie sygnał z telefonu. Wybieranie głosowe osoby, do której chce się dzwonić też fajnie działa.
 7. Jeszcze pytanie do znawców tematu. Załóżmy, że mam przyuczone dwa komplety czujników ciśnienia? Czy jedynie clipem aktywuję wybrany komplet czujników czy jest jakiś inny (tańszy) interfejs, którym mogę to wykonać sam?
 8. @tomakur no i wyszło szydło z worka (komunikat o błędzie) bez odłączania akumulatora.
 9. @Lukasz_Megane mam dokładnie tak samo. Byłem z tym w ASO we wrześniu, nic nie ucieka wszystko szczelne, dobili czynnik i na miesiąc miałem spokój. Klima chłodzi, ale przy wyłączonym radiu nie da się tego szumu słuchać chociaż klima chłodzi. Nie ma bata musi gdzieś uciekać, no chyba, że ten typ tak ma. Czekam aż mi stuknie 60kkm i pojadę na przegląd i znów zgłoszę ten fakt.
 10. Dzisiaj zmieniłem koła zimowe na letnie i potwierdzam (jak kilka osób w tym wątku), że w samochodach bez HF czujniki ciśnienia same się nie przyuczą. Jednak dziwne jest to, że nie mam żadnego komunikatu na wyświetlaczu, że nie mam tych czujników. Wywoływanie pomiaru za pomocą manetki komputera pokładowego czy jazda przez 15km nic nie dała. Dlaczego nie ma komunikatu? No chyba, że komunikat będzie za parę dni:-)
 11. Ja zrobiłem update firmware (https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/rom-hal9k-rom-3-mtcd-e-head-units-t3847477) w wersji 3.0 i przybyło mnóstwo dodatkowych opcji w systemie. Dzięki temu sprawę kamery rozwiązałem od ręki. Bez instalacji dodatkowych aplikacji. Zrobiłem update firmware w wersji 3.1. Jak ktoś zmierza to zrobić to proponuję od razu tą wersję, ponieważ daje więcej możliwości konfiguracji niż wersja 3.0. No i mapowanie klawiszy bajeczne w wersji 3.1.
 12. Niestety jest jak mówisz. Podobnie mi ubija program do kamery z przodu. Wydaje mi się, że to jest związane z oszczędzaniem energii jak jest wyłączony zapłon.
 13. @Kazionator powrót do ekranu głównego możesz zmienić w ustawieniach podając jako launcher główny AGAMĘ i musisz zrestartować androida. Co do temperatury to zima pokazuje przewidywaną temperaturę z neta najbliżej Twoich współrzędnych. Ogólnie jak mówisz lipa. Ja też pozostałem przy fabrycznym launcherze.
 14. @Kazionator w ustawieniach miałem wybraną złą opcję i dlatego tak się działo. Zmieniłem to w sobotę i teraz ten efekt nie występuje. Właśnie testowałem trzy różne "launchery" i żaden mnie nie przekonał do końca. Zawsze mam jakiś problem z multimedia playerem.
 15. Ten "launcher" to "AGAMA car launcher". U mnie chodzi, ale nie potrafię znaleźć playera, który by z nim współpracował. Player "Poweramp" też nie chciał mi z "AGAMĄ" współpracować. Może kolega @mlodyrochu pochwali się jakiego playera używa w "AGAMIE".
×
×
 • Utwórz nowe...