Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tomrud

Użytkownik
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez tomrud

 1. @roberto12 pod tym linkiem, który podałem wcześniej są przecież osobne linki do pobierania tej aplikacji w dwóch wersjach: http://download.speedy-pics.de/uploads/safe/MTCAmpSetupMOD_v1.1.apk http://download.speedy-pics.de/uploads/safe/MTCAmpSetupMOD.apk
 2. Zrobiłem aktualizację MCU do wersji 3.30. Następnie zainstalowałem aplikację MTCAmpSetupMod i przybyło kilka nowych opcji do regulacji dźwięku. Teraz dźwięk jest jeszcze lepszy i bardzo dobry bass. POLECAM. Tutaj opis jak to zrobić: https://xtrons.ibus-app.de/index.php?title=Equalizer-Modifikation_f%C3%BCr_PX3/PX5_Radios_-_Sound-Mod
 3. Kolego @Turos polecam przeczytanie tego wątku od pierwszego postu na pierwszej stronie.
 4. @Saxim to czerwone pudełko to dekoder CAN i powinieneś mieć to podłączone jeśli chcesz mieć sygnalizację otwartych drzwi czy automatyczne uruchamianie kamery po wrzuceni biegu wstecznego. Ty nie masz dżojstika do regulacji głośności pod kierownicą?
 5. @Saxim mi trochę brakło, więc dolutowałem mały kawałek i odizolowałem koszulkami termokurczliwymi aby nie było zwarcia.
 6. @Saxim podłączasz czerwony przewód od kamery do CAM POW i wtyk CHINCH do gniazda CHINCH przy radiu i tyle. Sprawdź to "na sucho" zanim będziesz przeciągał przewód.
 7. @szod w ustawieniach zaawansowanych z hasłem (126) możesz wybrać jaki jest faktyczny przyrost głośności przy zmianie głośności o 1 "kreskę". Co do nawigacji to mam Navitela i tak zmiksowany dźwięk, że wszystko ładnie działa. Rozjaśnianie wyświetlacza nie jest w zaawansowanych tylko w opcjach systemu operacyjnego. @Saxim musisz podłączyć do CAM POW. Masz kabel, który ma wtyk CHINCH i gniazdo do zasilania i ten kabel musisz przeciągnąć. Nic nie łączysz do plusa światła cofania.
 8. @Saxim według zdjęcia wydaje się, że jest w porządku. Podłącz kamerę przed końcowym montażem i sprawdź czy wszystko dobrze działa. W razie problemów pisz. @szod to co piszesz można skorygować w ustawieniach. Widzę, że jeszcze do tego nie dotarłeś. W ustawieniach zaawansowanych można rozwiązać problem z powolną głośnością. W ustawieniach nawigacji możesz włączyć miksowanie dźwięku i ustawić jego zakres. Nie wiem jaki model kupiłeś i gdzie, ale ja po włączeniu loudness i rock mam super dźwięk. Masz może tweetery z przodu zamontowane?
 9. @szod Wyświetlacz radia android nie reaguje na pokrętło. Jak włączysz światła mijania to się delikatnie ściemnia. Poza tym większość aplikacji ma ciemne tło, więc w efekcie nie ma problemu, że coś "daje po oczach".
 10. Dzisiaj pojechałem do niezależnego serwisu klimatyzacji i się okazało, że mam tylko 320g czynnika. Prosiłem o uzupełnienie do 500g. Oczywiście znowu diagnoza (jak w ASO), że wszystko szczelne. Gdzie się w takim razie podziało 160g skoro we wrześniu ASO mi dobiło do 480g? No nie ma bata musi uciekać. No i najważniejszy wniosek: jak szuranie było przy 320g tak szuranie jest przy 500g. Serwisant stwierdził, że zawór rozprężny jest dobry, bo nie skacze ciśnienie no i hasło, że jak już to może być wyciek, ale bardzo drobny i nie są w stanie tego tak od ręki wykryć, a maszyna pokazuje, że wycieku nie ma. Wniosek z tego taki, że maszyna pracuje z mniejszym ciśnieniem niż pracujący układ klimatyzacji i dlatego wielce wszystko jest szczelne.
 11. Przejechałem 10kkm od wymiany silnika i nie zauważyłem aby silnik "pił" olej. Dziękuję wszystkim za porady z tym tematem związane.
 12. Byłem u lokalnego oponiarza i w 2 minuty wgrał mi do ECU tym przyrządem ( https://allegro.pl/oferta/programator-tpms-cub-sensor-aid-zlacze-obd-7633469737 ) ID oryginalnych czujników kół letnich. Jak ktoś nie ma HF (jak ja) to lepiej kupić do drugiego kompletu czujniki nieoryginalne, które są programowalne i je sklonować z czujników oryginalnych (np. takie https://allegro.pl/oferta/4-x-czujnik-cisnienia-tpms-cub-uni-sensor-433mhz-7978152114 ) i po problemie. Ja niestety do drugiego kompletu kół kupiłem 4 oryginalne, które nie są programowalne, więc póki co zostaje mi oponiarz i 100 w plecy rocznie lub jednorazowe kupno tych nieoryginalnych.
 13. Pisałem na początku tego wątku, że dźwięk z radia android przy fabrycznym nagłośnieniu jest nieporównywalnie lepszy niż w radiu fabrycznym. Mam jedynie dołożone tweetery z przodu, bo ich nie miałem. Kolega @unkas osobiście się ze mną spotkał i zadał pytanie czy zmieniałem głośniki, że to radio android tak dobrze gra. Co do spotify to nie używam tej aplikacji.
 14. Update firmware do wersji 3.1 i nie ma problemu z wifi. Łączy się od razu jak złapie sygnał z telefonu. Wybieranie głosowe osoby, do której chce się dzwonić też fajnie działa.
 15. Jeszcze pytanie do znawców tematu. Załóżmy, że mam przyuczone dwa komplety czujników ciśnienia? Czy jedynie clipem aktywuję wybrany komplet czujników czy jest jakiś inny (tańszy) interfejs, którym mogę to wykonać sam?
 16. @tomakur no i wyszło szydło z worka (komunikat o błędzie) bez odłączania akumulatora.
 17. @Lukasz_Megane mam dokładnie tak samo. Byłem z tym w ASO we wrześniu, nic nie ucieka wszystko szczelne, dobili czynnik i na miesiąc miałem spokój. Klima chłodzi, ale przy wyłączonym radiu nie da się tego szumu słuchać chociaż klima chłodzi. Nie ma bata musi gdzieś uciekać, no chyba, że ten typ tak ma. Czekam aż mi stuknie 60kkm i pojadę na przegląd i znów zgłoszę ten fakt.
 18. Dzisiaj zmieniłem koła zimowe na letnie i potwierdzam (jak kilka osób w tym wątku), że w samochodach bez HF czujniki ciśnienia same się nie przyuczą. Jednak dziwne jest to, że nie mam żadnego komunikatu na wyświetlaczu, że nie mam tych czujników. Wywoływanie pomiaru za pomocą manetki komputera pokładowego czy jazda przez 15km nic nie dała. Dlaczego nie ma komunikatu? No chyba, że komunikat będzie za parę dni:-)
 19. Ja zrobiłem update firmware (https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/rom-hal9k-rom-3-mtcd-e-head-units-t3847477) w wersji 3.0 i przybyło mnóstwo dodatkowych opcji w systemie. Dzięki temu sprawę kamery rozwiązałem od ręki. Bez instalacji dodatkowych aplikacji. Zrobiłem update firmware w wersji 3.1. Jak ktoś zmierza to zrobić to proponuję od razu tą wersję, ponieważ daje więcej możliwości konfiguracji niż wersja 3.0. No i mapowanie klawiszy bajeczne w wersji 3.1.
 20. Niestety jest jak mówisz. Podobnie mi ubija program do kamery z przodu. Wydaje mi się, że to jest związane z oszczędzaniem energii jak jest wyłączony zapłon.
 21. @Kazionator powrót do ekranu głównego możesz zmienić w ustawieniach podając jako launcher główny AGAMĘ i musisz zrestartować androida. Co do temperatury to zima pokazuje przewidywaną temperaturę z neta najbliżej Twoich współrzędnych. Ogólnie jak mówisz lipa. Ja też pozostałem przy fabrycznym launcherze.
 22. @Kazionator w ustawieniach miałem wybraną złą opcję i dlatego tak się działo. Zmieniłem to w sobotę i teraz ten efekt nie występuje. Właśnie testowałem trzy różne "launchery" i żaden mnie nie przekonał do końca. Zawsze mam jakiś problem z multimedia playerem.
 23. Ten "launcher" to "AGAMA car launcher". U mnie chodzi, ale nie potrafię znaleźć playera, który by z nim współpracował. Player "Poweramp" też nie chciał mi z "AGAMĄ" współpracować. Może kolega @mlodyrochu pochwali się jakiego playera używa w "AGAMIE".
 24. Najtrudniej przejść na wewnętrzną stronę klapy. Trzeba trochę gimnastyki, aby złapać przewód od wewnątrz przez otwór rewizyjny. Jak już przewód jest po wewnętrznej stronie klapy to przeciągasz go do otworu gdzie leci oryginalna wiązka do klapy i tymi samymi otworami przeciągasz przewód do prawego tylnego słupka bocznego. Następnie za tapicerkę (boczek z tworzywa) i jesteś już przy siedzeniu tylnym. Potem chowasz wszsytko za uszczelką w progu i jesteś koło schowka. Dalej ciągniesz w górę za uszczelką przy drzwiach pasażera i demontujesz na chwilę tapicerkę tam gdzie jest wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. Przeciągasz kabel nad schowkiem do zdemontowanych kanałów wentylacyjnych w środku konsoli i lutujesz do wiązki z radia. W razie pytań pisz.
×
×
 • Utwórz nowe...