Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl


Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy


aniewa

Użytkownik
 • Zawartość

  3319
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

266 Super

Samochód

 • Auto
  scenic III phI
 • Silnik
  1,5 dci 110KM FAP k9k 836
 • Przebieg (tys.km)
  163

Ostatnio na profilu byli

2795 wyświetleń profilu
 1. Jak masz silnik M9R 610 lub 615 to masz piąty wtryskiwacz a elektrozawór odcinający paliwo znajduje się za głowicą silnika.
 2. Kupisz lusterko z 9-cioma pinami i wszystko zagra. Możesz wcześniej sprawdzić czy na pinie numer jeden wtyczki żeńskiej kolor przewodu łososiowy jest 12 V po włączeniu ogrzewania tylnej szyby na uruchomionym silniku. Ewentualnie podłącz żaróweczkę pod piny 1 i 5 czyli przewód łososiowy i czarny.
 3. Jeżeli masz tę poduszkę to szukaj numeru katalogowego numer 113560009R.
 4. Są cztery poduszki. Numery katalogowe znajdziesz na tej stronie: http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUlJIiwiMzAiOiJCWjE0IiwiNDAiOiJNYW51YWwiLCI1MCI6IjE5IENvb2xpbmcgc3lzdGVtIC0gUmVzZXJ2b2lycyAtIEV4aGF1c3Qgc3lzdGVtIC0gRW5naW5lIG1vdW50aW5nIFwvIEVuZ2luZSBtb3VudGluZyJ9fHxub3Bycz09MTQ5NXx8YnJhbmQ9PVJlbmF1bHR8fG5vcHI9PTE0OTV8fHR5cGU9PUJaMTR8fGNhdF9pZD09TXx8aW1nPT18fGdycF9pZD09MTl8fHN1YkdycF9pZD09MTlG
 5. Masz instalację do ogrzewania lusterek. Brak instalacji do składania.
 6. Piny od płaskiej wtyczki zakończenia taśmy wchodzą do gniazda stykając się ze ślizgami blaszki. Przy wkładaniu tej płaskiej wtyczki należy blaszkę lekko ścisnąć bo inaczej wygnie się w drugą stronę i nie włożysz wtyczki od instalacji pojazdu. Następnie gdy zakładasz całość do samochodu to wtyczka instalacji pojazdu odchyla ślizgi blaszki od pinów płaskiej wtyczki zakończenia taśmy. Wtyczka od instalacji samochodu łączy się z pinami wtyczki zakończenia taśmy.
 7. Zasilanie ogrzewania jest na pinie numer 1 wtyczki i chyba pojawia się na nim napięcie tylko na uruchomionym silniku. Ta wtyczka to lewe czy prawe lustro? Ile ma przewodów? Masz termometr? Jeżeli jest to wtyczka lustra kierowcy to wygląda, że masz przewód do ogrzewania.
 8. Jak podaje mądra książka to wartość bezpieczników 60 A. Jeden zasila skrzynkę bezpieczników w kabinie, przełącznik świateł i wycieraczek. Drugi zasila wyłącznik zapłonu, przełącznik świateł i wycieraczek oraz silnik wycieraczki.
 9. Wprowadził do sterownika pompy numer VIN Twojego samochodu? Może dlatego miga ta kontrolka.
 10. Popieram kolegę, jakieś szaleństwo nastało na zakładanie ledów do oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Dodatkowy wydatek a nie oszczędność. Mało kiedy nie rażą po oczach.
 11. Dzięki kolego, czyli zmieniam na R2-08. Pozostało wybrać coś na alledrogo + mikrofon.
 12. Posiadam najprostsze radio czyli płaskie. Zamierzam wymienić na to z BT bez USB. Zdjęcie zapożyczone i internetu. Z tego co wyczytałem to instalacji nie trzeba przerabiać. Należy skonfigurować licznik by drugie radio było widoczne. W tym celu kupiłem przedłużacz obd2 i w nim pozamieniałem odpowiednie piny by mieć połączenie z nawigacją za pomocą ELM 327. I wszystko pięknie dziaiła, komunikuję się z nawigacją, można przeprowadzać konfiguracje w tybie ekspert. Moje radio to R1_08 a w nawigacji mam wybór między innymi na R2_08. Czy to nowsze radio to właśnie R2_08? Poniżej scren z ddt4all. Konfiguracja nawi tym programem działa bo między innymi włączyłem wyświetlanie radia na ekranie nawigacji. Na liczniku nie ma nic od radia a zmiana kanału i ustawień widoczna jest na ekranie nawi. Chciałbym jeszcze się upewnić czy to radia odtwarza płyty MP3? Po podłączeniu mikrofonu będzie jako zestaw głośnomówiący do telefonu? Liczę na kolegę @cinas bo wszyscy wiemy, że jest specem w tym temacie.
 13. Wymieniasz na taki sam i koniec. Przepływomierz nie posiada adaptacji.
 14. Dziwne, że tej kontrolki nie włączysz clipem. Mam maxiecu i tam bez problemu konfiguruje się licznik pod ogrzewany fotel. Tak samo można zmienić tym radia tylko nie pamiętam z jakiego na jakie. Radio z R108 na R208 zmienisz też darmowym ddt4all z ELM 327 na chipie PIC18F25K80. Tak samo skonfigurujesz licznik pod kątem ogrzewanych foteli.
 15. aniewa

  Ogólne Megane 2 nie odpala

  W każdym bądź razie skrzynia musi wysłać sygnał, że jest w położeniu P lub N by był zezwolony rozruch silnika. Dodatkowo musi być informacja o wciśniętym hamulcu. Wypada podłączyć clipa i sprawdzić błędy w skrzyni. Zajrzyj do wtyki na skrzyni, poruszaj nią może coś nie łączy.
×