Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

aniewa

Mod Team
 • Liczba zawartości

  5477
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez aniewa

 1. Ddt4all - w ustawieniach R-linka (Navigation - MFD 4.3) masz opcję Single door opening. Jest aktywna?
 2. @omega my tu się nie kopiemy tylko wymieniamy doświadczenia z użytkowania samochodu z tym silnikiem lub podobnym. Ze swojego doświadczenia dodam: kupiłem samochód SC III pięć lat temu i rura przedstawiona na zdjęciu (u mnie trochę inna) okopcona olejem jak diabli. Rozebrałem dolot, poczyściłem benzyną ekstrakcyjną wszystkie rury, poskładałem i przez kolejne dwa-trzy lata prawie żadnego nalotu. Po pięciu latach to samo. 60 kkm na liczniku do przodu. Faktem jest, że lubię mieć czysto pod maską i raz na jakiś czas przecieram komorę silnika szmatką i popryskuję plakiem plastyki w komorze silnika
 3. To dokładnie miałem na myśli, w dolocie zawsze będą opary oleju i przy nieszczelności powodują, w okolicy złączek będą takie naloty. Jak ktoś przez cztery lata nie przejedzie szmatą po rurach to taki widok nie jest niczym nowym. U kolegi @gruupl może też być bardzo mała nieszczelność w gumowej złączce widocznej na zdjęciu. Należałoby ją dokładnie obejrzeć.
 4. W 95 % to wystarcza. Co dwa lata czyszczę ten dolot i jak będzie się pogarszać to w końcu wymienię uszczelki wargowe po kilka złotych. Po pierwsze dokręć opaski widoczne na zdjęciach.
 5. W ddt4all jest też wybór alternatora w ecu UPC.
 6. Błąd 1525 to jest konsekwencją błędu p0203. Należy go zignorować. Jeżeli masz błąd cały czas na tym samym wtrysku to po sprawdzeniu wiązki wtryskiwacza należałoby sprawdzi sam wtryskiwacz. Wydaje mi się, że gdyby był uszkodzony to generowałby błąd ciągle. Wstępnie go sprawdzisz odłączając od niego wtyczkę i zmierz oporność stosu piezo w tym wtrysku. Powinna oscylować w granicach 180-200 kΏ.
 7. Podaj jakie masz ecu UPC i Cluster. Pisałeś, że w cluster (liczniku) masz już zmienione.
 8. Włącz w UPC aktywną funkcję E_B_LCS. U Ciebie może być inne UPC ale ścieżka podobna.
 9. Domyślam się, że chcesz sprawdzić tego trafika. Dla Trafic III szukasz wartości w ABS pod nazwą odometer. Dla przykładu scren programem DDT4all: W liczniku również szukasz wartości o tej samej nazwie choć tam będzie ta sama wartość co na wyświetlaczu. W sterowniku silnika szukaj wartości typu total distans. Często występuje w zakładce z FAP. Każdy samochód ma te wartości rozmieszczone w zależności od rodzaju zastosowanego sterownika, trudno wskazać konkretną ścieżkę nie znając ecu tego pojazdu. Samym odczytem nic nie "zmajstrujesz" w samochodzie więc bez obaw możesz p
 10. Może masz duże pulsowanie napięcia z alternatora po uruchomieniu silnika? To chyba sprawdzisz tylko oscyloskopem. Pod maską masz moduł odłączania akumulatora i przez niego przechodzi ładowanie. Jeden z kolegów na forum informował mnie, że tam czasem śniedzieje płyta z wyciętymi bezpiecznikami i są problemy z ładowaniem.
 11. Dlatego pytałem czy świecą ikonki na przyciskach bo zasilane są z tego samego bezpiecznika co prawe pozycyjne. Wykaz i rozmieszczenie bezpieczników w M III jest dostępny na naszym forum w dziale Pliki
 12. Nie sprawdzałem wszystkiego pyclipem ale na pewno sterownik silnika pokaże przebieg, podobnie licznik. ABS nie sprawdzałem.
 13. Chodziło mi o podświetlenie ideogramów w przyciskach otwierania szyb, panelu klimatyzacji, wyłącznika esp itp.
 14. Jeżeli ten elm jest na chipie który podałem to z renault łączy się bezproblemowo a jeśli dodatkowo jest na BT to masz kilka darmowych aplikacji na androida do renault. Do końca nie wierzyłbym w wyposażenia które podają sprzedający. Często zaznaczają wszystkie opcje dostępne w formularzu. Wyposażenie widać po dokładnych zdjęciach zwłaszcza z wnętrza.
 15. Przebieg możesz sam zweryfikować przed kupnem, po prostu zapytaj sprzedającego czy pozwoli podpiąć się pod obd2. Kupujesz ELM 327 na chipie PIC18F25K80, instalujesz na lapku darmowy program ddt4all i sprawdzasz przebieg w liczniku, ABS, sterowniku silnika. Jeżeli wszędzie jest taki sam to raczej nic nie kręcone. Wyposażenie po wyjściu z fabryki sprawdzisz na stronie https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault po wpisaniu VIN auta.
 16. Występują stalówki tzw. strukturalne i zakłada się na nie kołpaki tak, że wyglądają na alusy. Sam kiedyś na to się nabrałem. Widać też mocoawanie ciężarka wyważającego i brak widoczności piasty na części obwodu..
 17. Żadna instrukcja nie przewiduje smarowania trzpienia na który zakłada się łożysko. Po dokręceniu nakrętką dolna bieżnia jest ściśnięta i nie będzie obracania się na trzpieniu. Tarcie między kulkami powinno być mniejsze niż między łożyskiem a trzpieniem na który jest zakładane.
 18. Używany sterownik to zawsze jest loteria. Porządnie przedzwonić żarówką (nie miernikiem) przewody sterownik-wtryskiwacz jeżeli za każdym razem błąd będziet na tym samym wtryskiwaczu. Pojeździj trochę i sprawdź czy błąd będzie zawsze wyskakiwał na tym samym wtrysku czy będzie wędrował. Warto kupić elm327 na chipie PIC18F25K80 i zainstalować program na komórkę pyclip by samemu odczytywać i kasować błąd. A może zaryzykować i zamówić inny sterownik .
 19. Za lewą lampę odpowiada masa MAS a za prawą masa MBJ. Rysunek z masą MAS.
 20. Wszystkie modele megane II są na szynie CAN. Niezależnie od rocznika.
 21. Warto zacząć od sprawdzenia czujników przy pedałach. Rozłączenie styku na którymś z nich automatycznie dezaktywuje tempomat.
 22. Musisz wiedzieć, że czasem trzeba skonfigurować panel do swojego samochodu pod kątem rodzaju sprężarki, występowania czujnika jakości powietrza itp. U mnie też nie świeci jeden słupek po stronie kierowcy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!